• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Обліт Місяця NASA в 2018 році: програма пілотованого польоту, космічний корабель Оріон

У NASA запланували на листопад 2018 року запуск у космос корабля «Оріон», який має облетіти Місяць, не виходячи на її орбіту, і повернутися на Землю. Політ буде здійснено в автоматичному режимі, щоб перевірити всі системи літального апарату в максимально стресових умовах. Якщо місія завершитися успішно, по друге подорож в глибокий космос «Оріон» оговтатися з екіпажем на борту.
Обліт Місяця NASA в 2018 році дозволить зробити багато важливих наукових відкриттів і перевірити дію найсучасніших технологій землян за межами нашої орбіти.
Розвідувальний політ навколо Місяця отримав назву Exploration Mission 1 (ЕМ-1). За словами представників NASA, він дозволить значно просунутися у дослідженні глибокого космосу і стане першим кроком людства «до Місяця і далі».
В рамках місії, капсулу «Оріон» в космос відправить надважка ракета SLS: вона виведе корабель на орбіту Місяця, на якій той залишиться на кілька днів. Передбачається, що політ загалом триватиме близько 26 діб, протягом яких корабель має облетіти супутник Землі й повернутися назад.
Обліт Місяця NASA в 2018 році: програма пілотованого польоту, космічний корабель Оріон

Ракета SLS – це новий дуже амбітний проект NASA, на який покладають великі надії. Творцями ракети є американські аерокосмічні компанії, які працювали з NASA в інших проектах.
Конструктори апарату пістаралися зібрати у своїй розробці все краще від попередніх космічних програм, і відсіяти не виправдали себе моменти.
Сьогодні SLS є самою потужною і надійною ракетою, можливості якої дозволяють запускати пілотовані кораблі не тільки до Місяця, але і до інших космічних об'єктів, зокрема, до Марса. Звичайно, в NASA визнають, що політ до Червоної планеті вимагає декількох пусків, але не сумніваються, що їм дасться досягти найближчого «сусіда» Землі.
Замість екіпажу корабля «Оріон» понесе на навколомісячну орбіту 13 невеликих супутників, які дозволять більш детально вивчити космічний простір і поверхню Місяця. Так, датчики супутників зберуть інформацію про те, чи є під місячною поверхнею корисні копалини і чи існують на Місяці поклади льоду.
Обліт Місяця NASA в 2018 році: програма пілотованого польоту, космічний корабель Оріон


Вони вивчать розташування астероїдів і будуть відслідковувати космічну «погоду». Крім того, деякі супутники понесуть з собою гриби, що дозволить вченим перевірити, як на мікроорганізми впливає випромінювання далекого космосу.
Місія ЕМ-1 передбачає запуск непілотованого корабля, який облетить Місяць в режимі автопілота. Якщо політ буде вдалим, то наступна місія – ГО-2 – пілотованої. За попередньою інформацією, запуск ЕМ-2 відбудеться не раніше 2021 року, оскільки для його підготовки необхідно удосконалити ракету-носій, збільшивши її вантажопідйомність.

Місячна гонка


Сьогодні вивчення космосу знову перетворилося в гонку технологій. Але якщо раніше за першість боролися різні країни, то тепер – державні та приватні організації.
Якщо NASA збирається відправити до Місяця непілотований човник і тільки через кілька років повторити політ з екіпажем, то приватна компанія SpaceX вже оголосила запуск корабля багаторазового використання в 2018 році , який відправить у космос туристів.
Обліт Місяця NASA в 2018 році: програма пілотованого польоту, космічний корабель Оріон

Наявність такого серйозного конкурента змусило NASA задуматися про те, щоб зробити проект ЕМ-1 пілотованим. Прихильники такого рішення підкреслюють, що корабель повністю готовий, тому немає сенсу відкладати відправку екіпажу до 2021 року.
З іншого боку, експерти NASA зазначають, що ракета-носій поки не пройшла всіх випробувань і потребує доопрацювання. Зміна планів потягне за собою зсув термінів запуску, що небажано.
Підстьобує NASA і нове американське уряд, представники якого хочуть якомога швидше представити світові нові досягнення в області вивчення космосу.
У свою чергу в компанії SpaceX оголосили, що відправлять двох туристів на місячну орбіту вже в 2018 році. Згідно з озвученими планами, корабель з пасажирами на борту має облетіти Місяць, не сідаючи на її поверхню, і повернутися назад на Землю.
Обліт Місяця NASA в 2018 році: програма пілотованого польоту, космічний корабель Оріон

Човник для польоту вже проходить випробування, хоча в SpaceX визнають, що в реальному польоті ні ракета-носій, ні корабель ще не протестовані. Але представники організації підкреслюють, що туристи, які відправляться в космос, усвідомлюють ризикованість проекту.
Для місячного проекту SpaceX використовують ті ж технології, які були розроблені для польоту на Марс. Причому компанія опинилася у більш вигідному положенні, ніж NASA, адже їх проект обійдеться дешевше за рахунок міжпланетного космічного туризму . До речі, ціну квитка на орбіту Місяця офіційно так і не озвучили, але в ЗМІ з'являлася інформація, що політ обійдеться туристам в 70 млн доларів.
Зараз же в США склалася цікава ситуація: і приватна компанія, і держава заявляють, що в 2018 рік відправлять людей в космос. Офіційно всі ігнорують такий збіг, хоча факт конкуренції на обличчя. У своєму прес-релізі SpaceX зазначила, що вдячна NASA за спільну роботу, без якої вони не змогли б реалізувати проект.
Обліт Місяця NASA в 2018 році: програма пілотованого польоту, космічний корабель Оріон

У свою чергу в NASA наголосили можливості SpaceX, але помітили, що компанія досі не виконала свої зобов'язання перед ними: не добудувала навколоземний космічний корабель. Протистояння загострюється і тим, що NASA являє політ на орбіту Місяця, як героїчне повернення людини в космос, але це досягнення не буде виглядати настільки вражаюче, якщо перед ними тим же курсом корабель полетить з туристами на борту.
Хто б не реалізував свій місячний проект першим, ясно одне – космосу недовго залишилося порожнім, і незабаром люди знову будуть подорожувати в його глибини.

Відео-новинузагрузка...
Обліт Місяця NASA в 2018 році: програма пілотованого польоту, космічний корабель Оріон
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають