• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Опалювальний сезон 2018 в Україні | Підготовка, прогноз ціни на газ, подорожчання

Опалювальний сезон 2018 в Україні може і не наступити. Такі заяви сьогодні не рідкість в інтернеті. Оскільки економічне становище цієї країни залишає бажати кращого, дивуватися відключення батарей в зимовий період не доводиться.
Влади України намагаються економити на всьому, навіть на своїх громадян, тому важко сказати, коли включать опалення і скільки доведеться заплатити українцям за довгоочікуване тепло.
Дані звітів Міністерства енергетики та вугільної промисловості України свідчать, що щорічно країна потребує 25-30 мільярдів кубометрів "блакитного" палива. Держава може собі дозволити придбати потрібну кількість газу, але уряд не перестає вишукувати способи для здійснення власного забезпечення газом.
Наприклад, парламентарії вже зараз заявляють, що до 2020 року Україна перейде на видобуток місцевого газу, що дозволить їй повністю покрити газові потреби громадян та підприємств.
Поки цю заяву знаходиться на рівні розмов, країна продовжує закуповувати газ "на стороні". Це означає, що тарифи на паливо мають пряму залежність від імпортних цін і як тільки вони починають збільшуватися, відбувається зростання вартості комунальних послуг, електроенергії і т. д.
Україна зацікавлена у видобутку власного газу, адже це дозволить знизити тарифікацію комуналки і значно розвантажить гаманець співгромадян, — стверджують чиновники.
Опалювальний сезон 2018 в Україні | Підготовка, прогноз ціни на газ, подорожчання

Зауважимо, що при Радянському Союзі Україна мала багаті поклади "блакитного" палива і займала лідируючі позиції по його видобутку, викачуючи з 50-60 мільярдів кубометрів в рік. На сьогоднішній день майже всі родовища виснажені на 80-85% і держава змушена проводити покупку імпортного газу, витрачаючи на ці цілі мільярди доларів в рік.
Тільки нові свердловини і їх буріння вирішать питання з браком газу в Україні. Але, як відомо кожному з нас, без додаткових грошових вливань, здійснити це завдання буде проблематично.

Гряде подорожчання


Незважаючи на те, що до нового опалювального сезону ще далеко, керівництво країни вже замислюється над підвищенням тарифів на газ і тепло. Виявляється, Україна взяла на себе повноваження переглядати ціну на опалення і газ, якщо імпортна ціна на пальне паливо збільшиться на 10% від поточного.
Опалювальний сезон 2018 в Україні | Підготовка, прогноз ціни на газ, подорожчання


Національний банк склав прогноз, згідно з яким вартість "блакитного" палива збільшиться:

 • у 2017 року на 233% — приблизно 248 доларів за 1 тис. кубометрів;

 • у 2018 році на 103% — близько 273 долара за 1 тис. кубометрів;

 • у 2019 році на 68% — 292 долара за 1 тис. кубометрів.


 • Як бачимо, навіть стабільність навколо національної валюти і відсутність стрибків курсу не допоможуть уникнути подорожчання газу.
  Співзасновник фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич заявив, що при збільшенні вартості газу на 23%, тариф на тепло стане більше, в середньому на 16%. І мова зараз йде про долари, без обліку курсових коливань.
  Що буде з доларом поки не ясно. У тому випадку, якщо гривня стане дешевше на 10%, ціни на газ підвищаться на три, а то й чотири рази, — пояснив Марунич.
  Опалювальний сезон 2018 в Україні | Підготовка, прогноз ціни на газ, подорожчання

  Крім того, не варто випускати з уваги той факт, що вже з 1 травня 2017 року знижуються соціальні норми, на основі яких фахівці прораховують субсидії для населення. Виходить, що навіть ті, хто користується пільгами від держави, в майбутньому році будуть змушені платити за тепло в кілька разів більше.

  Втрати тепла


  Як відомо, головними споживачами тепла є громадяни країни. Існує одна глобальна проблема, яка повинна бути вирішена в найближчий час — недостатня теплоізоляція будинків. В результаті того, що стіни погано утримують тепло всередині приміщень, громадяни України, за фактом, опалюють не тільки свої житла, але і вулицю.
  Зазначимо, що фахівцям вдалося визначити приблизні цифри втрат — близько 9 мільярдів кубів газу на рік. Погодьтеся, це величезна кількість ресурсів, яку можна було б використовувати більш раціональним способом.
  Опалювальний сезон 2018 в Україні | Підготовка, прогноз ціни на газ, подорожчання

  У грошовому еквіваленті ці втрати шокують не менше: близько 22 мільярда доларів на рік. Крім того, 21 мільярда кубів газу втрачається у газопровідних системах. Таким чином, якщо влада знайде спосіб, як усунути цю проблему, то вийде заощадити в рік близько 11 мільярдів кубометрів газу.
  Це питання турбує багатьох небайдужих чиновників. Наприклад, Володимир Гройсман нещодавно висловився з приводу зниження газової імпортозалежності. Такий підхід допоможе країні вийти на новий рівень розвитку, зокрема знизити курс валют до 18 грн за 1 долар, а це суттєва економія бюджетних коштів.
  Вже зараз уряд України намагається вирішити питання енергоефективності деяких установок, щоб запобігти в майбутньому нецільові втрати тепла.

  Плата за транспортування газу


  Опалювальний сезон 2018 в Україні | Підготовка, прогноз ціни на газ, подорожчання

  В кінці березня 2017 року Національна комісія, яка зобов'язана стежити за питаннями в області енергетики і комунальних послуг запропонувала нову методику розрахунку тарифів на газ, включивши в неї ще й витрати на транспортування. Це означає, що абонентська плата за газ ляже на плечі навіть тих, хто не проживає в квартирі і не витрачає газ.
  Як заявляють фахівці відомства, "блакитне" паливо піставляється до квартири, в будь-якому випадку обладнання зношується, а працівникам підприємств необхідно виплачувати заробітну плату. Незрозуміло тільки одне, чому ці витрати "скинули" на населення, адже рівень життя простого українця на сьогоднішній день не можна назвати високим.
  Вже в квітні 2017 року дане рішення було призупинено, але питання остаточно не закрили. З цього випливає, що в 2018 році розмови про абонплату можуть поновитися.

  Відео-новину


  загрузка...
  Опалювальний сезон 2018 в Україні | Підготовка, прогноз ціни на газ, подорожчання
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають