• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини

Сучасна економіка відрізняється настільки високою схильністю до ризиків, що навіть самі висококваліфіковані експерти не беруться давати точні прогнози на довгостроковий період часу. Тим не менш, зовсім обійтися без планування неможливо, адже тільки на підставі чітких рекомендацій і стратегій можна забезпечити сталий розвиток держави і нівелювати наслідки несприятливих фінансових явищ.
Не є виключенням з цього правила і Росія – кожен рік урядові експерти, представники міжнародних організацій та аналітичних компаній роблять прогнози, описуючи потенційні ризики і можливості найближчого майбутнього. У цих викладках намагаються врахувати основні чинники, що впливають на російську економічну життя.
Дані прогнози цікавлять і простих росіян, адже тема розвитку бізнесу, виконання урядом соціальних гарантій і рівня життя в цілому є злободенною в умовах кризи, падіння нафтових цін і санкционных обмежень з боку Заходу. Давайте докладніше розберемося, яке економічне майбутнє чекає Росію в найближчому році.
Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини
Складна економічна ситуація в РФ ускладнює процес прогнозування

Макроекономічні прогнози на 2018 рік


Звичайно, однієї точки зору щодо даної проблеми не існує. Урядові організації видають прогнози, наповнені оптимізмом. Вони стверджують, що вже в 2018 році в країні настане період стабільності, адже Росія вигідно відрізняється від інших сировинних економік можливостями максимально швидкої адаптації до ринкової кон'юнктури.
Світові агентства та незалежні аналітики коментують дану тему з більшою обережністю. Вони вважають, що ситуація може налагодитися в порівнянні з минулим періодом, але темпи зростання будуть поки що незначними, так як стабільність зовнішніх ринків, внутрішніх інфляційних процесів і структури економіки поки ще залишає бажати кращого.
Незалежні аналітики помітили, що по мірі наближення виборів багато агентства, які раніше давали не надто оптимістичні прогнози щодо економічної ситуації в РФ, зараз кардинально змінюють думку, говорячи про різких поліпшень всіх макроекономічних показників. Тим не менш, незважаючи на явну хвилю оптимізму у російських відомств, мало хто з них наважується прогнозувати значне зростання, повідомляючи лише те, що РФ вийшла з рецесії і входить у фазу стагнації з позитивною динамікою.

Прогнози від Мінекономрозвитку Росії


Моніторинг економічної ситуації і розробка прогнозів є однією з основних функцій аналітиків з цього відомства. Вони готують і публікують документи, що включають їх бачення економічного майбутнього на три найближчих роки, і надають для уряду базу, яка стає основою для розробки та затвердження бюджету .
Варто сказати, що останній прогноз відомства характеризується не надто оптимістичними показниками оцінки передбачуваних темпів зростання ВВП на період з 2017 по 2019 рік були переглянуті експертами в бік зменшення. З усіх макроекономічних показників, озвучених відомством, лише інфляційні темпи вселяють деяку частку оптимізму. Передбачається, що вже до початку 2018 року вони уповільняться до 4% в рік.
Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини
Мінекономрозвитку пророкує Росії зростання ВВП в межах 09%
Що стосується ВВП, то аналітики з Мінекономрозвитку вважають, що раніше прийнятий показник в 17% в 2018 році Росія навряд чи продемонструє. Поточний прогноз зростання ВВП на 09%. Коригування зазнали і прогнози на 2019 рік – якщо раніше передбачалося, що російська економіка зможе продемонструвати зростання на 21%, то сьогодні говорять про значення в 12%.
Причиною коригування стали різко погіршали прогнози нафтових котирувань. Експерти не очікують цін вище 41-45 доларів за барель. Внаслідок цього довелося озвучити і новий курс рубля – 711 рубль за долар в 2018-2019 роках, що значно нижче очікуваного раніше рівня 645 рубля.

Прогноз Центрального Банку Росії


Згідно з прогнозами, озвученим Ельвірою Набиулинной (главою Центробанку РФ), аналітики підвідомчого їй банку вважають, що в 2017 і 2018 роках російська економіка буде демонструвати помірне зростання, яке складе від 17 до 23% в рік. Основним активним чинником головний банкір країни назвала збільшення внутрішнього попиту, яке буде супроводжуватися підвищенням рівня споживання та інвестування.
Набиулинна також озвучила кілька сценаріїв подальшого розвитку російської економіки, повідомивши, що кожен з них має приблизно однакову ймовірність стати реальністю. Основою сценаріїв стали наступні припущення:для першого сценарію, названого оптимістичним, за основу взято прогноз, що нафтові котирування досягнуть рівня в 80 доларів за барель вже до другої половини 2018 року;
консервативний прогноз припускає, що ціна за барель чорного золота підніметься до позначки в 60 доларів за одиницю.Традиційно оптимістичним є погляд фахівців Центробанку на інфляцію, яка вже до кінця 2018 року має впасти до 4%.
Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини
Центробанк РФ прогнозує Росії впевнене економічне зростання

Прогноз від РАНХиГС та Інституту економполітики


Велика частина макропрогнозів, публікуються російськими неурядовими економічними організаціями, містять ще більш песимістичні дані. Наприклад, фахівці з РАНХиГС та Інституту економполітики їм. Е. Т. Гайдара очікують, що в 2018 році країна навряд чи покаже зростання вище 08%, а поліпшення 2019 року буде характеризуватися 15% зростання ВВП.
Оптимістичні заяви Мінекономрозвитку експерти з цих організацій пояснюють тим, що урядове відомство просто не може видавати песимістичний прогноз. В цьому випадку керівництво країни вважатиме роботу міністерства економіки неефективною, тому що їм доводиться прикрашати реальні цифри. Але не варто думати, що стабілізація нафтових цін та уповільнення інфляційних процесів повинні стати приводами для того, щоб розслабитися, — кажуть експерти з РАНХиГС.
Вони вважають, що занадто оптимістичні дані – це прямий шлях до уповільнення настільки необхідних Росії реформ. У звіті цієї установи міститься інформація, що економіка Росії найближчим часом буде залишатися такою ж нестабільною – навіть у разі зростання доходу росіян населення не буде поспішати витрачати гроші, віддаючи перевагу їх накопичувати, тому ні про яке значне зростання споживання не може бути й мови.
В кращому разі, — говорять аналітики, — стабілізація ринку почнеться ближче до кінця 2019 року. Нагадаємо, що така позиція докорінно відрізняється від урядових заяв, адже не так давно президент країни повідомив, що Росія пройшла кризовий дно ще в 2015 році, а сьогодні демонструє стійкий тренд до перспективного зростання. РАНХиГС також опублікував два ймовірні сценарії розвитку ситуації в країні, виходячи з оптимістичних та песимістичних прогнозів цін.У базовому варіанті прогнозу говориться, що котирування встановляться на рівні 40 доларів за одиницю об'єму. При цьому ВВП Росії покаже зростання не більше 14% в 2018 році, а долар буде коштувати близько 69-72 рублів. При таких прогнозах передбачається, що за два роки російські домогосподарства повернуться до докризового рівня споживання, а з 2019 почнеться стабільне зростання внутрішніх інвестицій у промисловість. Саме цей сценарій вважається експертами найбільш ймовірним, тому дані викладки доцільно врахувати при внесенні корегувань в трирічний бюджет на 2017-2019 роки;
В оптимістичному варіанті сценарію на 2018 рік передбачається, що нафту зросте до 60 доларів за барель, що призведе до зростання ВВП до 19%, а рубль зміцниться, досягнувши котирування в 57 рублів за 1 долар США. Це призведе до підвищення обсягів доходу від продажу нафти і газу і скорочення бюджетного дефіциту. У разі реалізації даного сценарію експерти прогнозують підвищення рівня життя росіян при невеликому збільшенні соцзобов'язань з боку держави та бізнесу.Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини
Ймовірно, інфляція в 2018 році досягне рівня 6%, посилюючи проблеми
Не підтримують в прогнозі та інфляційні очікування Минкономразвития – експерти кажуть, що в кращому випадку Росія закінчить 2018 рік з інфляцією в 6%. При цьому економісти з Інституту Гайдара і РАНХиГС кажуть, що темп зростання економіки країни в будь-якому з розглянутих сценаріїв не досягне рівня країн, що належать до категорії світових лідерів.
Згідно з оцінками гайдарівського інституту, реструктуризація економіки та переорієнтація виробництва повинні привести до того, що дохід федерального бюджету в 2017-2019 роках буде навіть нижче, ніж у два попередні роки. У 2017 році надходження від продажу нафти і газу можуть скласти близько 374% бюджетних доходів Росії, проте вже в 2019 цей показник скоротиться до 360%.

Економічні прогнози від ЦМАКП


Фахівці з Центру макроекономічного аналізу і короткострокового прогнозування демонструють росіянам самі негативні викладки, кажучи про те, що невизначені тренди на внутрішньому ринку при збережених зовнішні ризики цілком можуть привести в 2018 році до нової кризової хвилі. Викладки аналітиків можна викласти наступними тезами:навіть за умови реалізації самого оптимістичного сценарію, з нефтекотировками в 55 доларів за барель, зростання ВВП складе не більше 05%, а у разі базового варіанту, який передбачає нафту по 40 доларів за одиницю об'єму, – Росія закінчить рік з нульовим результатом;
при найоптимістичнішому прогнозі реальний дохід росіян зросте на 22%. Якщо реальністю стане базовий сценарій, то не варто очікувати зростання більш ніж на 11%. При цьому тільки за останні півроку цей показник продемонстрував падіння на 5%.Аналітика Вищої школи економіки


Експерти з ВШЕ говорять про російської майбутньому ще більш негативному ключі, пояснюючи це наступним : немає ніяких передумов до того, що економіка Росії продемонструє зростання в 2018 році. Серед основних факторів, надають помітне негативний вплив, аналітики називають відсутність інвестиційної активності, високі ризики, які неможливо прорахувати, і практично повне обнулення Резервного фонду.
У підсумку, згідно з висновками Валерія Миронова, займає посаду заступника директора Центру розвитку ВШЕ, Росія може з повною упевненістю очікувати продовження рецесії, яка буде супроводжуватися зростанням ВВП не більше ніж на 1% в 2018 році.
Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини
Вища школа економіки прогнозує фінансову рецесію в РФ в 2018 р.

Прогнози міжнародних організацій і агентств


Іноземні експерти дещо покращили свої оцінки російського економічного майбутнього, але вони все одно залишаються далекими від оптимістичних показників, які прогнозують росіянам економісти з урядових відомств.

Прогноз від Світового банку


Експерти з даної міжнародної організації провели всебічне дослідження показників, що характеризують російську економіку, і сформулювали основні напрямки для виходу з кризової ситуації та стимулювання темпів відновлення її зростання в найближчій перспективі.
В якості основних моментів реформування пропонується розробка та впровадження інноваційних підходів у регулюванні бізнесу. Їх важливо спрямувати на усунення максимального числа існуючих обмежень, велика частина з яких носить адміністративний характер. Крім того, в числі проблем фахівці Світового банку називають відсутність необхідної ринкової інфраструктури, обмеження у сфері інновацій, проблеми в інвестиційному кліматі та зношеність основних фондів.
Окремо згадується необхідність стимулювання розвитку кваліфікаційних навичок у робочої сили, так як, незважаючи на високий рівень освіченості, працівники практично ніколи не займаються підвищенням вузькоспеціальних навичок у професії через відсутність стимулів з боку роботодавців. Було також відзначено, що криза в пенсійному забезпеченні можна подолати лише підвищення віку виходу на пенсію .
Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини
Світовий банк пропонує уряду РФ підвищувати пенсійний вік
Аналітики Світового Банку вважають, що в найближчі кілька років показник ВВП країни не буде мати тенденцій до суттєвих змін. Швидше за все, можна сподіватися лише на незначне зростання на 15% в 2017 році і не більше 17% — в 2018. Дане підвищення пов'язують тільки з цінами на нафту, яким експерти прогнозують незначне підвищення до 552 доларів за барель у 2017 році і 592 долара за барель — в 2018.
Однак навіть така позитивна динаміка нафтових котирувань не дає підстав сподіватися на значне поліпшення економічного життя. До тих пір, поки Росія не ступить на шлях диверсифікації економіки, зовнішні ризики, що виявляються через волатильності сировинних цін на ринках, будуть і далі чинити на неї свій негативний вплив.
Фахівці Світового Банку припускають, що уряд може дещо нівелювати потенційні ризики підвищенням рівня зарплат і активізацією інвестування, щоб спровокувати підвищений попит на товари і послуги з боку населення, а також забезпечити вливання в національну економіку з боку підприємницького сектора.

Прогноз від Standart & poor's Global Rating


Приблизно такого ж прогнозу щодо зростання ВВП дотримуються експерти аналітичного агентства Standart & poor's, віщують позитивні зрушення в російській економіці вже в 2017 році, коли, згідно з їх розрахунками, ВВП збільшиться на 14%. Втім, це не є оптимальним значенням для країни, яка переживає кризові часи. У разі стійких сировинних цін Росія може розраховувати, що в 2018 році рівень ВВП «підросте» ще на 16% щодо попереднього року.
Аналітики агентства кажуть, що навіть таке незначне підвищення макроекономічних показників дасть можливість налагодити функціонування банківського сектора, однак на зростання споживання з боку населення Росії поки що розраховувати не доводиться. Падіння реальних доходів росіян досить негативно позначилося на їх схильності до споживання, а для заломлення даного тренду необхідний досить істотне зростання зарплат, який експерти з Standart & poor's оцінюють на рівні не менше 10% в рік.
Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини
У Standart & poor's передбачають поглиблення кризи — все тому, що необхідне росіянам підвищення зарплат на 10% економічно неможливо
При цьому агентство прогнозує ціни на рівні 524 долара за барель. Інші міжнародні організації також не очікують позитивної динаміки нафтових цін. Згідно з прогнозами представників Міжнародного валютного фонду, котирування нафти встановляться на рівні близько 506 доларів за барель у 2017 році з підвищенням до 531 доларів в 2018 році. А фахівці з американської Адміністрації енергетичної інформації говорять, що ціна на нафту може досягти рівня в 510 у.е.

Європейська комісія


Фахівці з Єврокомісії дещо поліпшили свої минулі прогнози щодо економічного розвитку Росії в найближчі роки. Так, наприклад:прогнози щодо зростання ВВП припускають, що країна закінчить 2018 рік з плюсом — 11% замість прогнозованих раніше 06%. Поліпшення прогнозу пояснюється невеликий стабілізацією рубля і нефтекотировок;
відсоток безробітних буде вимірюватись показником у 56%;
інфляційні темпи досягнуть показника в 47%.загрузка...
Прогноз економіки Росії на 2018 рік: думки експертів, останні новини
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають