• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба

Юнаки, які вступають у призовний вік, завжди з цікавістю стежать за новинами, що стосуються можливого реформування збройних сил України. В наші дні ця тема вже давно належить до особливо актуальних, адже чутки щодо армійських інновацій поповнюються з кожним днем.
Зі ЗМІ надходить сама різна інформація — деякі джерела публікують відомості, що збройні сили будуть тепер складатися лише з контрактників, в інших містяться твердження, що нова призовна кампанія буде масштабнішою від попередньої, а в третіх кажуть, що вже в 2018 році юнаків будуть призивати в армію на кілька років пізніше. Давайте дізнаємося, які коментарі дають з цього приводу офіційні особи країни. Пора розібратися в питанні, як же буде функціонувати армія України в 2018 році!
Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба
Точні терміни і кількість призовників будуть озвучені навесні 2018 року

Особливості призову 2018 року

Згідно з останніми указами Президента країни, призовна кампанія здійснюється в порядку і в строки, які є цілком звичними для України. Навесні юнаків зазвичай закликають з'явитися у військкомати в травні-квітні, а в осінню кампанію для цього виділяють період з жовтня по листопад. Точні дати призову-2018 поки що назвати не вийде. Пояснюється це тим, що ще в 2016 році був виданий президентський указ, згідно з яким точні дати будуть оголошуватися в рік кампанії з набору в армію на підставі окремого урядового розпорядження. Пояснюється цей захід тим, що в нинішніх політичних умовах українська армія повинна швидко і оперативно реагувати на зовнішні загрози, тому терміни початку кампанії і кількість призовників можуть бути абсолютно різними.
Нагадаємо, що в Україні діє положення, згідно з яким у разі активізації воєнних дій і загострення ризику зовнішньої загрози строк проходження служби в лавах збройних сил може бути збільшений. На скільки саме може бути пролонгований термін служби, залежить від кожної окремо взятої ситуації.
Крім того, в 2018 році призовники отримають разову матеріальну допомогу у підвищеному розмірі, так як в 2017 була збільшена сума мінімалки, яка є базою для розрахунку. Тепер одноразова компенсація складе 6400 гривень.Терміни, на які молоді українці повинні відправитися в армію, складають:1,5 року – для хлопців, які йдуть служити після школи, не маючи диплому про отримання вищої освіти;
1 рік – для хлопців, які встигли провчитися в університеті і отримати диплом рівня магістра або спеціаліста.Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба
Вчорашніх студентів призвуть в армію України рівно на рік

Скільки строковиків призвуть в 2018 році?


Що стосується чисельності призовників 2018 року, то про це поки говорити рано. Все залежить від запитів, сформованих національними силовими відомствами. Потім вони будуть відправлені в Кабмін, який і визначить точні цифри. Поки можна лише вказати статистику минулих років, згідно з якою весняний призов повинен був зібрати близько 16000 хлопців, а осінній – ще 14000 солдатів-строковиків.
При цьому, наприклад, військкомати Києва повідомляли, що план призовної кампанії вдалося виконати приблизно на 89% від заявленої цифри, однак Міноборони в кінці року відзвітувало, що всі показники виконані на 100%, а значить, немає ніякої необхідності активізувати роботу по «вилову ухильників».
Нагадаємо також, що з 2016 року був відновлений призов до лав військових-прикордонників. Квота даного роду військ визначена в розмірі близько 4000 чоловік в рік. Потрапити в прикордонні війська зможе далеко не кожен – ряди цих підрозділів поповнюються тільки на підставі суворого добору. Якщо ви мрієте проходити службу на одній з держкордонів, спочатку доведеться підтвердити відмінне здоров'я і продемонструвати високу ступінь фізичної підготовки.

З якого віку можуть призвати в армію в 2018 році?


У лави підрозділів армії України призиваються всі молоді люди, придатні до стройової служби, чий вік сягнув позначки в 20 років і не перевищує 27 років. Чоловіки, яким на момент початку призовної кампанії виповнилося 18 або 19 років, також можуть бути викликані до військкомату для проходження медичного огляду, але відправитися в армію вони можуть лише в тому випадку, якщо висловлять особисту згоду.
Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба
Вік призовників до 2018 року складе від 20 до 27 років
Нагадаємо, що віковий ценз призовників був змінений в Україні не так давно – ще кілька років тому в армію можна було потрапити відразу після шкільної лави, якщо колишній учень не зміг вступити до навчального закладу для продовження підвищення рівня своєї освіти. Однак Президент видав указ, згідно з яким вік призову був піднятий до 20 років, так як людина, що йде в армійські лави, повинен бути сформованою особистістю, яка має чітке усвідомлення, навіщо їй потрібна військова служба.

Порядок дій після отримання виклику до військкомату


Після того як юнакові, який відноситься до категорії військовозобов'язаних, була вручена повістка, він повинен прийти у військовий комісаріат в день і час, вказаний у бланку повідомлення. Нагадаємо, що в Указі Президента від 2016 року сказано: факт того, що ви не отримали повістку, не є підставою для неявки в комісаріат. У будь-якому випадку, як тільки в країні оголошується про початок весняної або осінньої кампанії для призовників, всі юнаки призовного віку повинні прийти у військкомат протягом 10 днів.
До числа причин неявки, які можуть бути визнані поважними, відносяться тільки форс-мажорні обставини, до яких зараховані стихійні лиха, несподівана поломка транспортного засобу (потягу чи автобуса), що підтверджено документально, лікарняний лист або смерть і поховання людини з числа найближчих родичів. Інші причини будуть вважатися спробою ухилитися від служби в армії.

Наслідки ухилення від призову і служби


Якщо ви проігноруєте повістку в військкомат або не повідомте, що змінили місце проживання, вам загрожує штрафна санкція у розмірі від 85 до 119 гривень. За повторне правопорушення доведеться сплатити штраф 170-255 гривень. Особливо злісні порушники можуть бути покарані штрафом, досягає розміру 10-15 прожиткових мінімумів. До страшенним ухильникам можуть бути застосовані заходи, прописані в Кримінальному кодексі України, які включають в себе покарання аж до трирічного позбавлення волі.
Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба
Ухилення від армії загрожує штрафом або навіть тюремним ув'язненням!

Хто може отримати відстрочку?


Згідно із законодавством, деякі категорії молодих людей можуть скористатися правами на отримання відстрочки від армійської служби, або бути відразу звільненими в запас. Закон встановлює винятки для наступних категорій осіб:юнаки, які є єдиними годувальниками сім'ї або піклувальниками осіб, які не можуть працювати, наприклад, дітей та інвалідів;
хлопці, які утримують двох і більше дітей, які не досягли трирічного віку;
призовники, у яких на момент отримання повістки дружина очікує дитини;
юнаки, які виховують дітей, що мають інвалідність, або є чоловіками жінок, віднесених до категорії інвалідів;
особи, які мають встановлений медичний діагноз, що дає змогу отримати відстрочку від призову на рік, або ж відразу видати розпорядження про списання у запас;
особи, які пройшли армійську службу в іншій країні;
юнаки, які навчаються в аспірантурі або інтернатурі на денному навчанні. Причому в цьому випадку не має значення, чи навчаєтесь ви у Внз України або будь-якої іншої країни;
деякі категорії педагогічних і медичних працівників, службовців церкви, резервістів і поліцейських;
особи, у яких на військовій службі загинули рідний брат або сестра;
особи, підозрювані в здійсненні протиправних дій. Вони звільняються від армії на термін, який необхідний для проведення розслідування.При цьому варто пам'ятати, що якщо ви не були відправлені в запас, а лише отримали можливість відстрочити поточний заклик, то вам потрібно буде з'явитися у військкомат через рік, щоб знову обгрунтувати право на його пролонгацію.

Будуть призовники-2018 відправлені в АТО?


Безумовно, саме це питання залишається самим злободенним як для самих призовників, так і для їх батьків. Згідно словами представників Генштабу України, юнаки, призвані в армію в 2018 році, не будуть допускатися на лінію фронту. Як зазначив Марк Андрусяк, який обіймає посаду заступника начальника Генштабу, цей момент прямо прописаний у нещодавно затвердженої військовій доктрині України. У цьому документі сказано, що солдати строкової служби потрапляють під дію принципу неучасті у бойових операціях.
Виняток становлять лише ті, хто висловить особисте бажання відправитися на передову. Причому спочатку солдатів все одно повинен буде пройти учебку, і лише потім може підписати контракт зі збройними силами. Звичайно, якщо в країні буде оголошена чергова хвиля мобілізації, то призовники можуть бути відправлені в зону проведення антитерористичної операції, адже саме за причини зовнішньої агресії Україна і відновила призов до лав збройних сил.
Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба
За законом ніхто не має права кинути призовників в гарячі точки

Реформи останніх років


Нагадаємо, що до 2014 року в ЗМІ пістійно з'являлася інформація про те, що регулярні кампанії за призовом юнаків можуть бути остаточно скасовані. Згідно з планами Генштабу, служба в армійських рядах повинна була стати коротше і простіше, причому проходити її планувалося тільки на підставі контракту, укладеного між призовником та збройними силами України. В результаті було заплановано різке скорочення лав армії.
Вже в 2017 році, згідно нової Концепції розвитку збройних сил, в армії мало залишитися близько 70 тисяч осіб замість 190 тисяч військовослужбовців. Тим не менш, життя внесло свої корективи – згідно з останніми розпорядженнями президента країни, призовна практика не може бути скасована ні в якому разі. Більше того, окремо висловилися і представники Міноборони. Вони заявили, що після скасування призову Україна перетвориться на країну, у якої просто не буде захисників.
Солдати, які проходять службу на контрактній основі, повинні отримати час, щоб пройти підготовку. Тобто в разі активізації воєнних конфліктів країна не буде володіти запасом навчених чоловіків, готових стати на її захист. Тільки проходження строкової служби в армійських лавах дає можливість регулярно готувати ресурси на випадок оголошення мобілізації.

Стандарти НАТО


Міноборони також продовжує роботу над тим, щоб українська армія відповідала стандартам, прийнятим в НАТО, що значить – впровадження систем електронного обліку, підвищення рівня оснащеності і мобільності, а також боротьба з корупційними проявами. Тим не менше, всі ці слова досі не оформлені в якусь пов'язану концепцію. Окремо варто відзначити той факт, що в 2017 році армію країни обіцяли оснастити новим озброєнням.
Відбуватися це повинно було, перш за все, в рамках українсько-американського співробітництва та фінансової допомоги, виділеної американцями. Не так давно члени Палати представників Конгресу США затвердила законопроект, в рамках якого передбачені асигнування зарубіжних операцій та програм, згідно з яким Україні буде спрямована фінансова допомога на військові потреби в обсязі не менше 500 мільйонів доларів.
Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба

Україні було обіцяно модернізоване особисту зброю, сучасні літальні апарати і бойові установки. Будуть виконані американські зобов'язання після обрання нового президента, поки невідомо. Окремо варто згадати, що Штати пообіцяли провести навчання українських гвардійців, направивши в країну кращих військових інструкторів. Для реалізації даної цілі буде виділено 19 мільйонів доларів з фондів Держдепу. Ці заходи ще проходять узгодження з конгресменами США.

Кадровий склад


Що стосується кадрів, то серед основних цілей реформування армії було заявлено формування професійного сержантського складу, який буде здатний нести відповідальність за грамотне й оперативне виконання піставлених перед військовими завдань. Вирішити цю задачу, швидше за все, спробують за рахунок ще однієї інновації — так званої «мобілізації піджаків», тобто чоловіків, які пройшли навчання на військовій кафедрі під час навчання в університеті.
Зазвичай студенти, які відвідували військову кафедру протягом декількох років, успішно здавши нормативи і побувавши на зборах, закінчували навчання у Вузі в званні лейтенанта. Багато університети та інститути використовували можливість навчання на военке» в якості додаткового стимулу для залучення абітурієнтів чоловічої статі, адже військова кафедра для хлопчиків була відмінним способом отримати можливість уникнути армії. Такі юнаки в ряди ЗС не призивалися, а відразу списувалися в запас.
У 2017 році інформація про те, що тепер ця категорія хлопців буде підлягати призову, просочилася в ЗМІ, а це спричинило бурхливу реакцію суспільства. Обурення резонні – батьки юнаків витратили на «воєнку» пристойну суму грошей, так як таке навчання є платним, а самі молоді люди віддали цій кафедрі чимало часу і сил, часто на шкоду основним придметам. Однак в Міноборони заявили, що сучасна армія України відчуває величезну нестачу в офіцерському складі.
Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба
Можливо, до лав збройних сил закличуть випускників військових кафедр
Її можна було б покрити за рахунок осіб, які пройшли навчання в рамках військової кафедри. При цьому багато експертів висловили сумнів у тому, що є сенс закликати на службу офіцерів, які ніколи не брали участі в реальних бойових діях, а лише теоретично підковані. У підсумку, незважаючи на те, що вже з початку лютого 2017 року було обіцяно призвати близько 4 тисяч «піджаків», поки що це питання залишається відкритим до моменту узгодження між представниками Міноборони, Генштабу та РНБО.

Висновки


Основні інновації уряд планує провести протягом 2017 року, завершивши реформування Міноборони, визначивши цивільний контроль над збройними силами, призначивши секретаря, перерозподіливши функції, визначивши нові завдання і розмежувавши сфери відповідальності окремих осіб. Відповідно словами керівництва країни, за рік буде проведено близько 80% необхідних змін в Міноборони і близько 50% – у Генштабі.
загрузка...
Армія України в 2018 році: строки призову, контракт, строкова служба
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають