• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу

У світі активно просувається ідея створення еко-поселень – містечок, які ґрунтуються на принципі безвідходного виробництва і можуть самі забезпечувати себе необхідними продуктами харчування, електроенергією та іншими ресурсами. Поки в більшості країн подібні проекти існують тільки в теорії, в Голландії вже починають їх реалізацію: компанія ReGen планує до 2018 року побудувати перше екологічне розумне поселення.
Будівництво пілотної версії такого містечка вже запущено у Алмере, що знаходиться в центральній частині Голландії. Передбачається, що еко-поселення ReGen Villages в Голландії в 2018 році стане першим кроком людства до нових стандартів життя в гармонії з природою і цивілізацією.

Про проект екологічного поселення


Ідею самодостатніх поселень складно назвати новою, адже завжди існували громади, які жили відособлено і самі забезпечували себе усім необхідним. Але в більшості випадків такі містечка відірвані від цивілізації і ведуть примітивний і аскетичний спосіб життя. Щоб не залежати від зовнішнього світу, жителі громад відмовляються від електрики, засобів зв'язку і інших благ сучасності.
Від подібних поселень проект ReGen Villages відрізняється кардинально – згідно із задумом, селище повинен використовувати сучасні технології і забезпечувати своїм мешканцям максимально комфортне проживання. Існування містечка базується на створенні єдиної замкнутої системи, в якій продукт однієї підсистеми стає сировиною для іншого. Таким чином, поселення стає «регенеративним» — таким, що сама забезпечує себе всім, що потрібно для життя, але при цьому не відмовляється від інновацій ззовні.
Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу

За словами автора проекту Джеймса Ерліха, еко-поселення має відійти від звичної «лінійної» концепції економіки – «справив використав-викинув» — на користь «циклічного» моделі існування.
Ця концепція передбачає використання поновлюваних джерел вироблення енергії, локальне виготовлення продуктів харчування, замкнуту систему переробки відходів виробництва і життєдіяльності, застосування сучасних технологій очищення води. За таким принципом, всі матеріальні ресурси поділяють на біологічні і технологічні, і утилізують, відповідно, шляхом розкладання або переробки і повернення у виробничий цикл.
Необхідність створення подібного селища в ReGen пояснюють тим, що населення Землі стрімко росте, з-за чого щорічно в рази збільшується рівень споживання ресурсів. При збереженні таких темпів необхідні для життя вода і продукти харчування будуть ставати все менш доступними, а кількість відходів перевищить всі можливі норми. Проживання в автономних містечках – це сучасна і здорова альтернатива нинішнього стану справ.

Як буде виглядати містечко ReGen Villages


Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу


Концепція «регенеративного» селища передбачає зведення на 50 акрах землі котеджного містечка для 100 сімей. У кожному такому селищі будуть водоймища для розведення риби, гидропонические поля для вирощування їстівних рослин, споруди для збору та очистки води, спеціальні конструкції для утилізації відходів і установки для вироблення сонячної енергії. Житлові будинки будуть розташовуватися по колу, всередині якого будуть розміщені всі об'єкти інфраструктури.
Варто зазначити, що проект містечок включає не тільки ферми та виробничі об'єкти, а й місця для проведення дозвілля та стоянки з зарядні пристрої для електромобілів. Однак компанія ReGen підкреслила, що її головне завдання – забезпечити жителів містечка продуктами питаниями та іншими ресурсами, тому вона не буде будувати майданчики для гольфу або інші розважальні об'єкти.
Що стосується котеджів, то їх зведуть в сучасному стилі, і кожен будинок буде включати все необхідне для повноцінного життя, яка за рівнем комфорту не буде піступатися міський. Всі будівлі будуть укриті скляними каркасами, які забезпечать кращу теплоізоляцію і знизять витрати енергії на опалення. Крім того, така конструкція дозволить вирощувати овочі та фрукти цілий рік.
Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу

Якщо говорити про фермах, то вони також будуть суттєво відрізнятися від звичайних. Так, поселення буде засновано на вертикальному садівництві і гідропоніці. Всі рослини будуть вирощуватися не у відкритому грунті, а висаджуватися вертикально в спеціальні контейнери і поливатися водою, збагаченої живильними речовинами. Такий метод посадки дозволяє економити простір, використовувати менше води та добрив, скорочуючи при цьому терміни отримання врожаю.
Виробництвом продуктів харчування і обслуговуванням всіх конструкцій будуть займатися співробітники компанії ReGen за що жителі селища мають вносити окрему плату понад іпотечних виплат за житло. Але мешканці містечка зможуть при бажанні також брати участь у догляді за фермами, знижуючи таким чином зазначену плату.

Перспективи селища ReGen Villages


Згідно з твердженням Джеймса Ерліха, автономні селища створюють оптимальні умови для життя людей, надаючи можливість жити в екологічно чистому місці і харчуватися здоровими продуктами. Також автор проекту підкреслює, що оскільки такі містечка самі забезпечують себе ресурсами, їм не так страшні природні катаклізми, які завжди викликають перебої з пістачанням.


Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу

Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу

Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу

Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу

Очевидно, що успіх зведення такого поселення в чому залежить від кліматичних особливостей країни і конкретного її регіону, смаків мешканців містечка і ще багатьох інших факторів. До того ж, враховуючи досить високу плату за проживання у «регенеративної» поселенні (в Алмере вона буде становити близько 560 доларів в місяць), спочатку далеко не всі зможуть долучитися до еко-спільноти.
Тим не менш, вчені в усьому світі визнають, що усталена модель економіки і споживання застаріває, тому необхідно шукати їй заміну. Кращою альтернативою стане варіант, при якому люди зможуть жити в гармонії з природою і почнуть використовувати доступні ресурси максимально ефективно. Реалізація проекту ReGen Villages в 2018 році цілком може стати першим кроком до цього.

Відео новину


загрузка...
Еко-поселення ReGen Villages в Голландії 2018: екологічні селища світу
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають