• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах

Ну хто ж не любить прохилити завісу майбутнього? Навіть ті, хто скептично ставляться до ворожіння не проти розважитися даної забавою, особливо в свята, в хорошій компанії друзів. Звичайно, більше ворожіннями захоплюється прекрасна половина людства. Практично жоден вечір не обходиться без ворожінь на судженого-вирядженого, на любов, успіх тощо.
І, висока ймовірність, що це закладено десь в генетичній пам'яті, адже на відміну від нас, наші далекі предки з особливою увагою і серйозністю ставилася до ворожіння, хоча для більшості з нас – це всього лише данина традиціям.
На більшість різдвяних свят ворожили, в тому числі і на Новий рік, який у давнину відзначався 14 січня. А православна церква в цей день відзначає великий свято – Обрізання Господнє.
За церковними канонами ворожіння – гріх. Але з приходом християнства тісно переплелися язичницькі і церковні традиції, і навряд чи це вдасться змінити, адже воно триває століттями.
Давні слов'яни вірили, що ворожіння на Старий Новий рік 2018 володіють особливою точністю, завдяки тому, що на Землю опускаються особливі містичні сили. Дівчата готувалися до цього часу особливим чином. Вони серйозно налаштовувалися протягом дня, створюючи враження, що вони не від світу сього. В цей день вони мало говорили, намагаючись налаштуватися на майбутню ніч, щоб увійти в контакт з цими могутніми силами.
Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах

Що кумедно, з приходом християнства, дівчата спочатку йшли до церкви, стояли на службі, навіть просили Святих про допомогу, купували воскові свічки для своїх ворожінь, хоча церква не схвалювала. Саме тому, коли починали гадати, прикривали ікони. Вважалося, що, якщо вони прикриті, значить і не побачать, що хтось порушує правила.
Вважалося, що особливо цей день підходить для ворожіння на нареченого, весілля, дітей – загалом, на жіноче щастя. І існувало повір'я, що саме в цей день з усіх різдвяних «гадательних» днів можна отримати найточніші відповіді на ці теми, аж до того, якого росту буде звужений, якого кольору в нього очі і волосся, і навіть, у який день відбудеться зустріч. Так що потрібно не упустити шанс отримати в новорічну ніч точне пророкування .

Як приготуватися до ритуального дійства


Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах


Крім того, що весь день подумки налаштовувалися на майбутні нічні ворожіння, готували заздалегідь спеціальний інвентар. Це мисочки, кільця, гребінці, свічки, дзеркальця тощо, залежно від того, який вид ворожінь збиралися використовувати.
Обов'язковими умовами було:

 • неодмінно розплести коси і залишити волосся розпущеним;

 • одяг повинна була бути вільною, без вузлів, ременів, прикрас;

 • обов'язково треба було зняти і з себе всі прикраси: сережки, намиста, кільця;

 • ворожіння має було проходити в повній тиші і темному приміщенні, навіть якщо збиралася компанія. Не можна було порушувати сміхом урочистість і велич моменту – цим можна було злякати таємничі сили і не тільки не отримати бажаного, а взагалі заробити покарання;

 • не менш важливим було правильно зрозуміти питання, інакше відповідь міг бути несподіваним або зовсім невірним, і пророкування не збувалося.


 • Кращі ворожіння


  Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах

  Способів ворожіння було море і можна було перегадать хоч усіма існуючими або зупинитися на такому, який більше подобався. Звичайно, якщо більшість відповідей з різних ворожінь збігалося, то вважалося, що воно 100% збудеться. А якщо збігалися не всі, але більшість, то можливо будуть перешкоди, перед тим, як нагаданное здійсниться. Ну а якщо відповіді виходили весь час різними за всіма ворожінь, то вважалося, що можливо і станеться щось, але не в цьому році.
  Найбільш популярними в цей вечір ворожіннями були:

  Кораблики долі


  Брали волоські горішки, відокремлювали ядерце від скорлупок і у ворожінні використовували останні. Кожному з присутніх роздавали однакові за розміром шматочки свічок, які вони ставили в шкарлупки. Після набирали ємність води і запускали в неї «кораблики». В чиєму кораблику свічка згоряла першої – тій і виходити заміж першою серед усіх присутніх.

  Пшеничка-сестричка, дай відповідь – збудеться чи ні


  Для цього гадання брали ємність із зернятками пшениці, клали на неї ліву руку, загадували про себе питання або бажання, а після засуджували вище написані слова: «Пшеничка-сестричка», зачерпували жменю і кидали на стіл. Після перераховували зернятка: якщо кількість виходило парних – значить збудеться, якщо не парних – на жаль! Ті зернятка, які впали зі столу, не вважалися.
  Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах

  Скільки дітей – дівчат і хлопчиків


  Прийшовши на дівич-вечір, дівчата наливали воду в маленьку посудину, клали в неї перстень і виставляли за віконце на мороз, а через кілька годин забирали і дивилися, як ліг лід. Проводили по поверхні пальчиком, вважаючи горбки і западинки. Горбки – хлопчики, западинки – дівчатка.

  Восковий відлив


  Таким способом ворожили на майбутнє. Проте дівчата тих часів за переказами від бабусь і мам знали значення кожної фігурки. В наші дні воно також актуально і в цілому, ваша підсвідомість підкаже, яка фігурка вилилася і що вона означає. Головне – зловити першу прийшла в голову думка.
  Отже, для цього гадання брали ківш з водою, топили віск над свічкою і виливали в воду, а за отриманою фігурці дізнавалися, чого чекати в майбутньому.

  Башмачное щастя


  Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах

  Всім відоме ворожіння на черевиках, які викидали через ліве плече з двору на дорогу і дивилися на напрям носка. Куди він вказував, звідти і нареченого чекати. А якщо падав носком до хати, то в поточному році про заміжжя можна було не мріяти.

  Що почув – бути


  Дівчата ходили по селу, тихенько підкрадалися до віконця будинків і прислухалися, про що говорять. Якщо говорили щось хороше, значить і в майбутньому році чекати хорошого, про погане – поганого. Сміялися – до радості, лаялися – до сварок, говорили про пшеницю, хліб, їжі – до грошей і багатства.

  Гадання на нареченого на предметах


  Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах

  У ємність насипали пісок, камінці і клали різні предмети: гак, хліб, ключ, кільце. І потім витягували предмет, а після, перед тим, як передати ємність наступній клали назад і перемішували. Гак – чоловік завжди буде у дружини на гачку і буде любити її і слухати, хліб – чекай забезпеченого нареченого, кільце – красивого, ключ – бідного.

  Три тріски  Брали три тріски від поліна. На одній ставили червону мітку, на інший синю, а третю залишали, як є. Після кожна дівчина по кілька разів закритими очима тягне одну з трьох трісок. У перший раз визначали забезпеченість звуженого: витягла з червоною міткою – буде багач, з синьою – бідняк, не забарвлену – середнього достатку. Вдруге потягнувши тріску, визначали зовнішність: з червоною міткою – красень писаний, з синьою – не красивий, без міток – звичайний.

  Ворожіння на самоті


  До 12 ночі всі дівчата намагалися розійтися по домівках, щоб продовжити гадати вже на самоті. Самим таємничим, містичним і небезпечним вважалося ворожіння на дзеркальце. Але дух авантюризму і цікавості був сильніший, ніж небезпека.

  Задзеркаллі


  Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах

  Рівно опівночі треба сісти перед дзеркалом, зосередитися, обов'язково бути однією, в повній тиші і уважно вдивляючись у дзеркало, три рази вимовити: «Суджений з'явися!» Через деякий час (хвилин 10-15) дзеркало починало змінювати колір і з'являвся біс, який брав образі нареченого. Після того, як побачили обличчя чоловіка, відразу треба було починати проганяти лукавого словами: «Цур, мене! Щезни нечистий!», інакше він міг прийняти своє обличчя і матеріалізуватися, при цьому забравши красу, молодість або навіть душу дівчини.

  Ланцюжок


  В сплячому будинку, в повній тиші при запаленій свічці надіти на себе ланцюжок, прокрутити три рази на собі за годинниковою стрілкою, зняти, потрусити в долонях і кинути на підлогу. Якщо впаде колом – чекай «замкнуте коло» і неприємності, смужкою – «смугу везіння», якщо вузол зав'яжеться – неприємності або хвороба, а трикутником впаде – до успіхів у любові і особисте життя. Ну а якщо бант або серце, – то неодмінно до весілля.

  Гребенец


  Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах

  Перед тим, як лягти спати, треба було розчесатися і покласти гребенец під подушку. Лягти і закривши очі прошепотіти три рази: «Любий суджений, прийди і наречену причеши». Якщо судилося вийти заміж у новому році, то уві сні приходив майбутній чоловік і розчісувала свою наречену. А якщо заміжжя близько, але не в цьому році, а, наприклад, через рік, то дівчині снилося особа звуженого, але він її не розчісував.
  Всі вище перелічені засоби – лише мала дещиця народного надбання у плані ворожінь, насправді їх існує набагато більше. При бажанні можна вибрати ті, які підійдуть як для дівич-вечора, або змішаної компанії, так і для ворожіння в домашніх умовах в самоті.
  Головне – не особливо довіряти ворожінь і не налаштовувати себе на погане, якщо результат виявився не дуже. Адже людина сама вершить свою долю, а зовсім не ворожіння. Тому вірте тільки в усе хороше.

  Відео-рубрика


  загрузка...
  Ворожіння на Старий Новий рік 2018: способи пророкування майбутнього в домашніх умовах
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають