• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Астероїд в 2018 році: метеорит летить до Землі, можливе зіткнення

До Землі наближається потенційно небезпечний астероїд, який підійде на максимально близьку відстань. Жителі планети зможуть спістерігати за цим космічним тілом через телескоп або бінокль, тому таке рідкісне явище не залишиться непоміченим. Що ж несе за собою астероїд в 2018 році і варто побоюватися землянам зіткнення з ним?
Науковий співробітник Інституту прикладної математики ім. Келдиша РАН Леонід Єленін зазначив, що астероїд, якому дали наукова назва ТВ145 раніше вже був помічений біля Землі. У 2015 році астрономи помітили небесне тіло, що нагадує череп і навіть зробили його страхітливі знімки. Але фахівці NASA не стали бити на сполох, адже не угледіли в його польоті ніякої небезпеки. Чого не скажеш про найближчому майбутньому.
За три роки свого польоту астероїд ТВ145 кардинально змінив траєкторію і вже 11 листопада 2018 року підійде до Землі на рекордну відстань — на 40 мільйонів кілометрів. Це твердження було підкріплене науковими дослідженнями, які провели американські «звіздарі» обсерваторії Пан-Старз. Вчені провели більше 500 вимірювань з самого першого дня, коли небесне тіло було відкрито (13 жовтня 201,5 року) і по наші дні.

Чого чекати в майбутньому?


Що стосується подальших візитів астероїда ТВ145 до нашої планети, то поки фахівці не дають однозначних відповідей. Не можна сказати точно, коли в майбутньому цей космічний об'єкт знову опиниться в межах нашої галактики.
Астероїд в 2018 році: метеорит летить до Землі, можливе зіткнення

Одне лише можуть припустити астрономи — астероїд не стикнеться з Землею в найближчі тридцять років. Звичайно, цей прогноз не можна вважати позитивним, враховуючи той факт, що ТВ145 в кілька разів перевищує розміри Тунгуського метеорита, що впав на територію Сибіру в кінці 20 століття.
Звернувшись до історії, можна побачити, що це падіння призвело до глобальних негативних наслідків. Масштаб руйнувань, які відбудуться після цього зіткнення метеорита із Землею, буде куди більше й небезпечніше. Крім того, не можна розраховувати на те, що вчені зможуть вчасно помітити наближення до Землі астероїд, адже у 2015 році вони побачили його вже на підльоті, буквально за 20 днів до його максимального зближення.

Хто зможе стежити за польотом?


Вчені кажуть, що не всім жителям планети вдасться побачити це рідкісне в історії явище. Найбільш виразно його можна буде помітити на небозводі поблизу Уралу, Сибіру і Центральних областей Російської Федерації. ТВ145 не можна сплутати з метеоритом або кометою, адже за ним не буде тягнутися яскравий хвіст.
Астероїд в 2018 році: метеорит летить до Землі, можливе зіткнення


Яскрава зірка стане рухатися з південно-сходу на південний-захід, дотримуючись висоти приблизно 30 градусів над горизонтом. Мабуть, на цьому схожість зі звичайною зіркою закінчується, адже астероїд буде летіти з високою швидкістю по нічному небу. У теж час, науковці стверджують, що особливих наслідків після такого явища не станеться — політ залишиться лише у пам'яті людей і цифрових носіїв.

10 найбільших падінь небесних тіл на Землю


Як відомо, наша планета щодня "приймає" на своїх теренах велика кількість дрібних небесних тел. Вони не здатні заподіяти шкоди живим організмам, людям і рослинам. Але за всю історію існування Землі вона не раз стикалася з великими і небезпечними небесними тілами, які падали в ліси, міста, озера.

 • 22 квітня 2012 року, метеорит Саттер Мілл. Рухаючись на шаленій швидкості (299 км/год), космічний об'єкт пролетів над штатами Невада і Каліфорнія, розкидаючи гарячі уламки по окрузі. Долетівши до Вашингтона Саттер Мілл вибухнув і потужність вибуху була колосальною — 4 кілотонни в тротиловому еквіваленті.


 • Астероїд в 2018 році: метеорит летить до Землі, можливе зіткнення


 • 15 вересня 2007 року, метеорит в Перу. Недалеко від кордону з Болівією є озеро Тикитака. Саме в цьому місці і сталося падіння метеорита. Очевидці згадують, що небо вибухнуло найсильнішим гулом, схожим на звук падаючого літака. Але коли вони поглянули на небо, то побачили, що це був не літак, а розпечену вогненну кулю. Вибух, що стався після зіткнення з землею, зробив у ній воронку діаметром 30 метрів і глибиною 6 метрів.

 • 17 травня 1990 року, метеорит Стерлітамак. Небесне тіло вагою 315 кг впало на полі радгоспу, розташованого в 20 км від міста Стерлітамак. У цій місцевості утворилася воронка діаметром 10 метрів, а осколки метеорита рознеслися на кілька десятків кілометрів.

 • 1920 рік, метеорит Гоба. Один з найбільших знайдених метеоритів. Коли точно він впав на планету невідомо, але вчені змогли встановити приблизну дату — 80 тисяч років тому. Цей гігант вагою 66 тонн і в обсязі досягає 9 метрів кубічних. Його виявили в Намібії, поблизу Гротфонтейна. В основному, цей метеорит складається з заліза і вважається одним з найбільш важких космічних тіл коли-небудь падали на Землю.


 • Астероїд в 2018 році: метеорит летить до Землі, можливе зіткнення


 • 30 червня 1908 рік, Тунгуський метеорит. Це падіння відбулося вранці на території басейну річки Єнісей. На небі очевидці помітили величезна вогненна куля, що вибухнув, не долетівши до грунту, на висоті 7-10 км. Завдяки тому, що вибух стався не над населеним пунктом, пістраждало невелика кількість людей. В непридатність прийшла лише жива природа: всі дерева в радіусі 2000 кв. метрів були повалені, а в радіусі 40 км загинули тварини. У будинках на кілька сотень кілометрів вибухова хвиля вибила шибки. Тунгуський метеорит відносять до розряду загадкових природних явищ, адже після падіння такого великого небесного тіла, повинен залишитися хоч який-небудь слід. На жаль, вчені не змогли знайти ні осколків, ні кратера.


 • На завершення хочеться сказати, що людство може уникнути серйозних наслідків, викликаних падінням метеоритів, астероїдів та інших космічних об'єктів. Але для цього слід проводити ретельні спістереження за тим, що діється в космосі, шукати інструменти для знищення подібних небесних тіл і вчасно попереджати жителів планети про небезпеку, що наближається. Своєчасне пророкування небезпеки обов'язково допоможе уникнути неприємностей.

  Відео рубрика


  загрузка...
  Астероїд в 2018 році: метеорит летить до Землі, можливе зіткнення
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають