• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

День землі в 2018 році: якого числа

Свято з кожним роком набирає все більшу популярність у нашій країні – День Землі. Незважаючи на те, що назва його у всіх на слуху – погодьтеся, кожен з нас хоч раз читав про акціях, приурочених до цієї події, — про самому святі більшості з нас відомо вражаюче мало. І навіть на питання «якого числа День Землі в 2018 році», відповісти можуть лічені одиниці, хоча соціальна і екологічна значимість свята ні в кого не викликає сумнівів.

День Землі – це


У першу чергу варто уточнити, що незважаючи на наявність фіксованої дати, День Землі – це не просто щорічне свято довжиною в день, а цілий ряд різних заходів та акцій, що тривають всю весну. Перші виступи, маніфестації, демонстрації, присвячені складній екологічній обстановці нашої планети, починаються у другій половині березня, найчастіше в День весняного рівнодення. Закінчується низка заходів зазвичай місяць, до кінця квітня. Однак деякі акції тривають аж до Дня літнього сонцестояння.

День Землі в 2018 році


У 2018 році ми будемо відзначати сорок шостий День Землі. Це свято регулярно відзначається навесні, коли вся планета ніби прокидається від глибокого зимового сну. Але якого числа всесвітній День Землі в 2018 році?
День землі в 2018 році: якого числа

Основні заходи, присвячені святу, пройдуть 22 квітня, в неділю.
Однак частина акцій стартує 20 березня, в день весняного рівнодення, що вельми символічно. Всесвітній День Землі 2018 буде у великій мірі присвячений проблемам водних ресурсів планети, в першу чергу – питань пістачання чистою питною водою окремих районів.

Історія свята


Своєю появою свято, як це не дивно, цілком зобов'язаний політиці. А точніше, політичним амбіціям Гейлорда Нельсона, сенатора США. На одному зі своїх виступів в Гарварді Нельсон звернувся до студентів із закликом допомогти у вирішенні проблем світової екології. Денніс Хайес, активіст студентського руху організував невелику (спочатку) групу, куди закликав усіх, небайдужих до питань виснаження земельних ресурсів. Студенти вирішили провести мітинг, щоб привернути увагу громадськості до таких важливих моментів. Акція відбулася 22 квітня 1970 року – звідси і починається відлік історії свята.
Сімдесяті – час активних виступів молоді в США, яка протестувала проти проведеної урядом політики. Зрозуміло, мітинг в підтримку екологічного руху не міг не привернути уваги преси. Через рік акція відбулася знову, але на цей раз у ній учасників було вже на порядок більше. Через кілька років заходи, покликані звернути увагу на екосистему планету, вже відбулися майже в кожному великому місті Америки. Сам сенатор, який ініціював свого часу акцію, за його власним визнанням, не очікував такого масштабного відгуку.
Через чотири десятиліття колись студентську ініціативу підтримала ООН. На черговій асамблеї було прийнято рішення заснувати новий міжнародний свято – День Землі.
День землі в 2018 році: якого числа

Символіка свята


У Дні Землі три офіційні символи – прапор, логотип і Дзвін Миру.
Прапор. На святкуванні використовується неофіційний Прапор Землі – фотографія планети з космосу, розташована на полотні темно-синього кольору.
Логотип. В якості логотипу, а іноді навіть прапора, використовується літера грецького алфавіту – тете – виконана трав'янисто-зеленим кольором на білому тлі. Зелений, за традицією, символізує екологію, екологічність і екологічну безпеку.
Дзвін Миру. Дзвін – це символ миру і спокою, а дзвін – заклик до збереження вічних цінностей Людства. Вперше Дзвоник пролунав у 1954 році в Нью-Йорку, в штаб-квартирі ООН у День Землі в честь солідарності жителів Землі в питаннях захисту планети. Сам дзвін відлитий з монет, які зібрали діти всього світу. У 1989 році з'явився другий Дзвін Світу, на цей раз в Німеччині. Традицію встановлювати у себе подібні споруди в честь Дня Землі підхопили інші країни світу, а в 1998 році до них приєдналася і Росія.
Читайте також:

 • День батька в Росії в 2018 році

 • День захисту дітей в 2018 році

 • День матері в 2018 році
 • загрузка...
  День землі в 2018 році: якого числа
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають