• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Прогноз курсу долара на 2018 рік в Росії та Україні. Впаде чи рубль зміцниться в 2018 році?

Нестійкість сучасної економіки Росії і України вже який рік поспіль змушує нервувати жителів цих держав. З особливо пильною увагою вони стежать за змінами валютного курсу, адже за падінням національної грошової одиниці завжди слід зростання цін на одяг, побутову техніку, продукти харчування, поїздки за кордон на відпочинок, що, в свою чергу, негативно позначається на реальних доходах громадян.


Наслідком негативних змін валютних є і те, що уряд країни різко знижує бюджетні витрати, пов'язані з соціальною сферою . Вже сьогодні багато аналітиків і експертів намагаються зробити курсові прогнози на 2018 рік щодо гривні і рубля, наводячи на підтвердження своїх слів безліч фактів. Думки незалежних аналітиків, фахівців з урядових установ та експертів з міжнародних організацій носять абсолютно суперечливий характер.


У той час як експерти з ЦП стверджують, що ситуація йде на лад, а курси валют скоро досягнуть докризового рівня, фахівці з комерційних структур дивляться в майбутнє не з таким оптимізмом. Реальні показники, звичайно, можна буде дізнатися лише згодом, однак давайте розберемося, які економічні прогнози експерти вважають найбільш вірогідними.


Прогноз курсу долара на 2018 рік в Росії та Україні. Впаде чи рубль зміцниться в 2018 році?
Від курсу долара залежать ціни на продукти, пальне, техніку!

Що впливає на ситуацію з курсом валют?


Безумовно, саме поняття прогнозу передбачає деяку неточність інформації, адже фахівці в області валютних курсів спираються на факти і відомості, які є загальнодоступними. Подальші викладки робляться на підставі суб'єктивних думок та попереднього досвіду спістережень.


Не варто думати, що прогнози аналітиків — безпосереднє керівництво до дії, так як сьогоднішній світ не відрізняється стабільністю, а відносини між країнами, дії глав держав в області політики і економіки змінюються мало не щодня. Тим не менш, імовірнісні викладки варто брати на озброєння, щоб хоча б спробувати захистити свої заощадження. Основні фактори, які впливають на поточний доларовий курс:

заходи, реалізовані Федеральною Резервною Системою в області грошово-кредитної політики, наслідки яких обов'язково позначаються на діях глав центральних банківських установ інших країн світу;
підсумкові та проміжні результати економічного життя країни у вигляді стану доходної та видаткової частини держбюджету. Пожвавлення економіки призводить не просто до збільшення обсягів виробництва, але і стимулює надходження інвестиційних коштів. Підсумком стає позитивна картина платіжного балансу держави, внаслідок чого позиції нацвалюти зміцнюються. І навпаки: локальний та глобальний економічний спад ведуть до знецінення національної грошової одиниці. Наприклад, в період дії Великої Депресії валюта США девальвувала більш ніж на 40%. Поки складно сказати, до яких результатів призведе політика Трампа, проте багато аналітики і трейдери висловлюються на користь зміцнення економіки США і, як слідство, доларових позицій;
стійкість політичної влади в США протягом найближчих років. В цьому аспекті ситуація поки не так однозначна, так як початок правління Трампа характеризується масовими акціями протесту і перестановками серед найважливіших політичних фігур. Тим не менш, мало хто з експертів береться стверджувати, що правління нового президента триватиме менше покладеного терміну;
показники, що відображають стан справ на ринку сировини. Відомо, що Штати є світовим лідером з експорту «чорного золота», тому політика, реалізована в цій сфері, надає миттєве вплив на валютний ринок.Прогнози курсу долара для України


Прогноз курсу долара на 2018 рік в Росії та Україні. Впаде чи рубль зміцниться в 2018 році?
На курс долара в Україні вплинув результат виборів у США

Після перемоги Дональда Трампа на американських виборах «сірий» курс долара в Україні миттєво відреагував рухом вгору. Нагадаємо, що початок 2017 року ознаменувався курсом долара в розмірі 25 гривень і 60 копійок. Урядові експерти відразу відреагували на це явище словами про те, що не варто піддаватися панічним настроям, так як вже через тиждень-другий ринок заспокоїться і курс повернеться в колишні рамки.


Представники Кабінету Міністрів заклали у показники бюджету 2017 року курс розмірі 27 гривень і 20 копійок за долар США. При цьому показник економічного зростання, закладений головний финдокумент країни, становить 3%. Приблизно такі ж викладки простежуються у аналітиків з Standard & poor's. Фахівці міжнародного агентства вважають, що в 2018-2019 роках гривня по відношенню до американської валюти буде продаватися, виходячи із співвідношення 270 до 1 і 272 до 1 відповідно.


При цьому вже в 2017 році аналітики організації прогнозують піступове зростання реального рівня валового внутрішнього продукту країни, який складе близько 2%. У наступні два роки потенційне зростання ВВП України оцінюється в розмірі 25% і 27%. Щодо інфляційних очікувань висловлюється думка, що в 2018 році їх темпи піступово сповільняться до 8%. У 2019 році Україна може досягти інфляції у розмірі 7%.


Зовсім іншу думку висловлює Катерина Назимко, є Президентом асоціації українських банків. За її словами, довгострокова перспектива для країни абсолютно не викликає позитивних думок, більш того – без підтримки ззовні зовсім недалеко до дефолтного результату. На підтримку своєї думки Назимко наводить такі аргументи, як скорочення кредитування з боку Міжнародного Валютного Фонду в 2017-2018 роках, а також зменшення кредитування українських єврооблігацій з боку Америки.


Прогноз курсу долара на 2018 рік в Росії та Україні. Впаде чи рубль зміцниться в 2018 році?
У 2018 році українські обмінники можуть продавати долар по 40 гривень!

Без зовнішньої підтримки економіка просто не впорається з шоками, адже Україна не має достатнього обсягу резервів, які могли б стати фінансовою подушкою безпеки. Крім того, в 2018 році уряду потрібно буде виплачувати старі борги. Якщо економічний стан так і буде перебувати в стані кризи, єдиним виходом із ситуації стане процедура перекредитування, але немає ніякої впевненості в тому, що вдасться отримати чергові транші від міжнародних фінансових організацій.


З цієї причини Назимко рекомендує членам уряду гарненько подумати над тим, як злазити з кредитної голки»: на засіданнях потрібно обговорювати не можливості чергового запозичення, а конкретні заходи по відновленню внутрішньої економічної стабільності. Не виключено, що Нацбанку вдасться застосувати адміністративні важелі і підтримати курс гривні на протягом кількох місяців, проте експерт не виключає, що до початку 2018 року долар коштуватиме близько 40 гривень.


Експерт також прогнозує зміцнення позицій валюти США на світовому ринку, вказуючи, що нове збільшення облікової ставки буде супроводжуватися девальвацією більшої частини валют світу. Крім того, деякі видання стверджують, що отримали доступ до «секретної» частини меморандуму між урядом і представниками МВФ. Документ нібито містить невтішні відомості щодо перспектив доларового курсу, який до кінця 2017 року може досягти 45 гривень 90 копійок.


Такий різкий обвал може стати наслідком невизначеності, якою характеризуються політика і економіка країни. Не виключений факт продовження активних зовнішніх запозичень, що призведе до зростання держборгу до рівня 160% валового внутрішнього продукту в 2018 році. Наскільки в принципі можна вірити цій інформації, поки не зрозуміло, так як уряд її ніяк не коментує. При цьому ЗМІ в гонитві за сенсаціями часто розповідає про появу у них абсолютно секретних документів і відомостей.


Прогнози курсу долара для Росії


Прогноз курсу долара на 2018 рік в Росії та Україні. Впаде чи рубль зміцниться в 2018 році?
Стабільність курсу валют в Росії повністю залежить від ціни на нафту

Урядові аналітики з Центробанку РФ кажуть, що рубль знайшов рівновага по відношенню до американської валюти, тому жителі країни можуть розраховувати на стабільність курсів, якщо не буде різких змін у зовнішніх умовах. Незалежні експерти нагадали, що позиції рубля мають дуже сильну залежність від зовнішніх чинників, серед яких на першому місці традиційно називають нафтові котирування. Викладення фахівців стосуються кількох можливих сценаріїв:

при цінах на нафту не вище 40 дол./барель стан рецесії в економіці країни може тривати до початку 2018 року, що призведе до піступового зростання курсу іноземної валюти до 75-80 рублів за одиницю до початку 2019 роки;
ціна 55 дол./барель повинна стимулювати активність серед інвесторів, що позитивно позначиться на стані бюджету і, відповідно, позиціях курсу рубля.В якості ще одного ризик-фактор, що веде до девальваційних процесів, експерти називають можливе розширення санкційного діапазону західних країн. При синергетичному вплив санкцій і падіння нафтових котирувань в 2018 році курс долара може досягти позначки в 85-90 рублів.


Денис Поривай, що займає посаду аналітика в «Райффайзенбанк», вважає, що навіть при встановленні нафтових цін на рівні до 40 дол./барель курс може зміцнитися на 62 рублях за одиницю американської валюти. Однак більш серйозного падіння доларових котирувань не варто очікувати навіть при значному зростанні нафтових цін, адже таке положення справ не принесе вигоди ні уряду, ні підприємствам-експортерам, тому зайва доларова маса буде вилучатися Центробанком.


Прогноз курсу долара на 2018 рік в Росії та Україні. Впаде чи рубль зміцниться в 2018 році?


Тим не менш, урядові фінансисти дивляться в майбутнє з оптимізмом. В документі під назвою «Оперативний моніторинг економічної ситуації», підготовленому фахівцями Інституту Гайдара, Російської академії народного господарства і держслужби при президенті РФ і Міністерства економічного розвитку, міститься інформація, яка говорить, що вже до 2017 року економічна ситуація стабілізується. Експерти розрахували декілька можливих сценарних прогнозів, в яких говориться наступне:

реалізація базового прогнозу, заснованого на середньорічний котирування «чорного золота» марки Urals у розмірі 40 дол./барель, призведе до курсу 63 рублів 40 копійок в 2018 році;
прогноз оптимістичного характеру, в якому нефтекотировки закладені на рівні 60 дол./барель, стабілізують валютний курс до 57 рублів 20 копійок за одиницю американської валюти.В цілому, такі викладки збігаються з баченням ситуації з боку представників Міністерства фінансів Росії. Проте фахівці з даного відомства вважають, що рублевий курс залишиться в незмінному стані навіть при довгострокових котируваннях нафти в розмірі 40 доларів за одиницю. При цьому в уряді зазначають, що конкретних параметрів коридору коливання курсу нацвалюти вони не встановлюють.


В якості основної цілі на найближчі кілька років вони заявляють збереження платіжного балансу країни в рівноважному стані, тобто при реалізації сценарію з більш високими цінами на нафту отримані кошти потрібно буде просто вилучати, так як різке зміцнення курсу також не дуже добре відбивається на економіці країни.


Прогноз курсу долара на 2018 рік в Росії та Україні. Впаде чи рубль зміцниться в 2018 році?
Держфінансисти наполегливо прогнозують стабілізацію курсу валют

Спільні розрахунки Мінфіну і Мінекономрозвитку стали базою при формуванні бюджетної політики країни на найближчі кілька років. Однак деякі аналітики з комерційних структур вважають, що представники влади просто підстрахували себе на випадок реалізації негативних сценаріїв. Незалежні фінансисти вважають, що навіть при підвищенні цін на нафту видаткова частина бюджету в три найближчих роки змінюватися не буде.


Всі кошти, отримані понад запланованих сум, будуть просто відправлені в резервні фонди. Що стосується оцінок міжнародних агентств і організацій, то вони також не відрізняються єдністю. Наприклад, фахівці з Morgan Stanley вважають, що до середини 2017 року сукупність зовнішніх і внутрішніх факторів призведе до піступового падіння курсу російської валюти до значення 85 рублів за долар США.


При цьому для економіки Росії прогнозується невелике зростання, що сприятиме піступовому встановлення курсу 76 рублів за долар вже до початку 2018 року. Набагато оптимістичніше налаштовані фахівці з PIRA Energy Group, передбачають, що протягом 2017 року нафтові котирування можуть сягнути 75 дол./барель. Якщо ж паралельно будуть ослаблені санкційні обмеження, то рубль може різко піти вгору.

загрузка...
Прогноз курсу долара на 2018 рік в Росії та Україні. Впаде чи рубль зміцниться в 2018 році?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають