• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки України про реформування середньої освіти. 14 грудня 2016 року уряд затвердив проект «Нова українська школа», який повинен бути реалізований в найближчі 10 – 13 років, а точніше до 2026 року. Таким чином, з 2018 року першокласники підуть у 12-річну школу .
Проект «Нова українська школа» – це, насамперед, нові освітні стандарти європейського зразка. Сьогодні школа перестала відповідати сучасним потребам юних громадян країни, вона стала нецікавою і недостатньо ефективною. Так як вчили нас дорослих, вчити сучасних дітей не вийде. Занадто велика прірва розрослася між тим, що на сьогодні може дати школа і тим, які вимоги до молодого поколінню пред'являє 21 століття.
Сьогодні необхідно не просто заповнити голови учнів знаннями, а сформувати в особистості ключові компетентності для успіху в житті, зробити випускника конкурентоспроможним в суспільстві.

Чому потрібно вводити 12-річні навчання?


Природним чином виникає питання: чи обов'язково потрібно продовжувати перебування в школі ще на один рік? Невже не можна все вищесказане здійснити за 11 років?
Українські діти мають отримувати якісну освіту орієнтований на практичне застосування знань, розкрити свій особистий потенціал і всебічно розвиватися. Як показує практика європейських шкіл, де діти до 18 років навчаються у середньоосвітніх закладах, до цього віку, вони здатні чітко представляти в якій області можуть реалізуватися.
З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

Кардинально нова методика викладання передбачає вивчення матеріалу і одночасне його практичне застосування у вигляді проектної та наукової діяльності. Це направлено на те, щоб випускник не тільки визначився з вибором професії і успішно піступив до ВУЗУ, але і відповідав міжнародним вимогам на ринку праці.
І ще один найважливіший аспект – учням має бути цікаво в школі. Сучасні технології зараз складають велику конкуренцію навчального процесу. Необхідно переломити інтернет можливості для розваг ефективне використання для навчання. Ці завдання повинні бути здійснені не за рахунок підвищення навантаження на учнів та вчителів, а як раз за рахунок збільшення часу перебування в школі на один рік.

Структура нової школи


З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України


Нова система освіти буде складатися з трьох етапів:

 • початкова школа — 4 роки,

 • середня школа — 5 років,

 • профільна школа — 3 роки.


 • У початковій школі учні перші два роки проходять адаптацію, де не передбачено оцінювання та виконання домашніх завдань. У 3 і 4 класах діти починають отримувати знання з основних предметів, які зможуть успішно використовувати в середній школі. Ці та інші зміни у початковій школі будуть введені вже в цьому році.
  Середня школа отримає нову назву – гімназія. Перші два роки, 5 і 6 клас, також будуть адаптаційними. З 7 класу починається більш глибоке вивчення предметів, що становлять базову освіту. По закінченні гімназії, дев'ятикласники проходять ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання), результати якого визначать, по якому напрямку буде навчатися випускник протягом наступних трьох років старшої профільної школи.
  З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

  Профільна школа, 10-12 класи, передбачає два напрямки — академічну і профтехническое.
  Зараз в старших класах вивчається двадцять один предмет. Обсяг матеріалу величезний. Але саме в цей період діти визначаються з вибором професії. Зрозуміло, що половина предметів не знадобляться їм у найближчому майбутньому, і їх вивчення тільки віднімають сили і час. В академічному циклі старшокласники зможуть самостійно обирати предмети, що їх цікавлять (до 60 %) для поглибленого вивчення, щоб після школи продовжити навчання у Вузи за скороченою програмою. Таким чином компенсується час, проведений в школі.
  Профтехнический цикл навчання дозволяє учням здобути середню освіту та першу професію. Випускник 12 річної школи це вже фахівець, який має можливість працевлаштуватися або, якщо є бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти.
  Введення додаткового дванадцятого року, це те, що лежить на поверхні реорганізації, а всередині належить повністю замінити освітні програми, ввести нові методики викладання, провести перепідготовку вчителів, створити матеріальну базу.

  Діти, батьки та вчителі про 12-річної школи


  З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

  Запитувати у шестирічних дітей думку з приводу дванадцятирічного навчання не має сенсу. Для них 12 років це дуже, дуже довго. І вирушаючи в перший клас малюкам не до міркувань про перспективи нової школи. Їм і так належить здолати багато завдань. Перебудуватися на новий режим в незнайомих умовах, адаптуватися в школі, роззнайомитися і бажано подружитися з однокласниками, і найголовніше, навчитися отримувати знання.
  Підлітки, хоч і не потрапляють під нововведення, але думку свою мають. Ті, хто себе добре почувають у школі, або ще не визначилися з вибором професії, або просто не хочуть, а можливо і боятися різких змін, вважають, що першокласникам 2018 року круто пощастило.
  А є такі, які не уявляють себе у вісімнадцять років за шкільною партою. Знову ці домашки, одні і ті ж вчителі, з якими не завжди все гладко, так і в старшій школі класи, як правило, змінюють свій учнівський склад, компанії розпадаються. Чому ж тоді займатися в цій школі? Тільки зовсім небагато, розважливі і заповзятливі старшокласники вітають 12-річну освіту, але з умовою, що після закінчення школи вони будуть мати гарантії вступу до ВУЗУ або оволодіють бажаною професією.
  З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України

  Що думають про цю новини батьки? Основна маса проти. Це пояснюється, насамперед, нашим менталітетом. Куди ж за партою сидіти, коли в 18 років одні побачення на умі. Та й дорослими вже стали наші діти, їм отримувати професію треба, працювати, а то й заміж виходити, а не в школі бігати по коридорах. Треба зазначити, що позиція така далека від прогресивних поглядів.
  Обнадіює в такій ситуації те, що не всі батьки мають деструктивні міркування. А у Міністерства освіти України є ще час, щоб провести роз'яснювальну роботу та донести до громадян суть реформи, аргументовано розкласти по поличках всі позитивні сторони і необхідності переходу середньої школи на дванадцятирічне навчання.
  Що ж стосується вчителів, то на щастя, основна маса підтримує нововведення, розуміючи, що для повноцінного існування молодого покоління в сучасному світі, без реформ не обійтися. Більш того, багато вчителів вже самостійно застосовують на практиці нестандартні форми навчання та отримують якісні результати.

  Відео-новина  загрузка...
  З 2018 року першачки підуть на 12-річну школу: реформа освіти України
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають