• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Самі затребувані професії 2018 в Україні і Європі. Яку спеціальність обрати в 2018 році?

Ситуація на ринку праці повільно, але нестримно змінюється. Ще десятиліття тому найбільшим попитом користувалися юристи та економісти, а зовсім недавно про спеціальностях рекрутера або event-менеджера ніхто і не чув. Але час йде, і зараз саме вигідне положення на ринку праці зайняли програмісти, маркетологи і представники робітничих професій.


Жителі СНД піступово відходять від радянської установки «закінчити ВИШ і працювати по спеціальності». Багато сучасні спеціальності взагалі не отримаєш в університеті. «Технарі» освоюють конкретні навички, а для «гуманітаріїв» тепер більше важливий досвід роботи та особисті якості: комунікабельність, стресостійкість та вміння домовлятися.


Самі затребувані професії 2018 в Україні і Європі. Яку спеціальність обрати в 2018 році?
Багато сучасні професії без проблем освоюються самостійно

Затребувані професії в країнах СНД


Щодо рейтингів російських і українських сайтів по працевлаштуванню ми склали список найбільш затребуваних професій 2018 року.

IT-фахівці. Лідери за кількістю вакансій і розміру зарплат. Кращі «айтішники» часто працюють на іноземних замовників і отримують зарплату в доларах, тому тільки виграють під час криз. Місячний дохід початківця програміста становить від 300 доларів. Комп'ютерні технології дозволяють весь час розвивати навички і підніматися по кар'єрних сходах. Найбільш популярні напрямки в IT – веб-розробка і дизайн, програмування на мові JAVA, тестування програмного забезпечення.
Менеджери й працівники торгівлі. На перший погляд, робота співробітника колл-центру, торговельного представника або супервайзера здається нескладною. Але ці посади вимагають величезного терпіння, чарівності та лідерських якостей. А холодні дзвінки – особливий вид мистецтва. Не дивно, що пошук фахівців з продажу та обслуговування клієнтів стає головним болем усіх роботодавців. Але якщо ви здатні «продати слона», то хороша зарплата вам забезпечена.
Маркетологи і бухгалтери. Ніяка криза не зупинить продажу. Будь-яка компанія потребує талановитого маркетологом, а можливо і бренд-менеджера. Найвищі оклади отримують фахівці з Інтернет-маркетингу і реклами, просування сайтів, роботи в соціальних мережах. А колектив без бухгалтера уявити неможливо.
HR-менеджери. Працевлаштування – це тривалий і трудомісткий процес. Менеджери по персоналу (в англомовному середовищі – human resources) вибирають найдостойніших претендентів на вакансії і підтримують приємну атмосферу в колективі. В їх обов'язки входить проведення співбесід, підвищення кваліфікації персоналу і тімбілдінг. Більшість HR-менеджерів – дипломовані психологи.
Медичні працівники. На жаль, отримати посаду педіатра в міській поліклініці не так-то просто. Зате приватні організації відкривають двері для кваліфікованих лікарів і медичного персоналу. Попитом користуються косметологи, дерматологи, офтальмологи. Спеціальності медичного представника, фармацевта і провізора також входять до числа найпопулярніших і високооплачуваних.
Працівники обслуговування. Ця сфера відкриває двері для студентів та молоді без досвіду роботи. Левова частка випускників починає кар'єрний шлях з посади офіціанта, барісти або хостес. Робота кухаря вимагає спеціальних навичок і оплачується більш щедро. Додамо до списку затребуваних професій перукаря, майстра з манікюру та фітнес-тренера.
Аграрії. Будемо чесні: сільське господарство – не найпривабливіша і високооплачувана галузь. Але попит на менеджерів з продажу аграрного обладнання, логістів, агрономів і ветеринарів зростає. Як і оклади цих фахівців.
Адміністративний персонал. Всі компанії потребують водіїв, охоронців, секретарів, кур'єрів, ассистентів керівників, операторів комп'ютерного набору та офіс-менеджерів. Часто працівник суміщає декілька посад. Зарплати адміністративних працівників невисокі, але попит на них стійкий.
Робочі спеціальності. Будівельник, працівник техобслуговування, комірник, вантажник – професії не занадто романтичні, зате потрібні скрізь і завжди.Самі затребувані професії 2018 в Україні і Європі. Яку спеціальність обрати в 2018 році?
Затребуваність робочих спеціальностей зростає з кожним роком

Затребувані професії за кордоном


В Європі і США рейтинг популярних і високооплачуваних спеціальностей помітно відрізняється від нашого. На першому місці – все ті ж програмісти. На п'яти їм наступають біотехнологи, інженери, лікарі, хіміки та енергетики. Втім, досвідчені менеджери, журналісти, фахівці з реклами отримують не менше «айтішників», що також слід враховувати.


Американці і європейці дозволяють собі подорожі в рази частіше, ніж росіяни. Саме з цієї причини за кордоном сфера туризму процвітає, а з нею і менеджери, гіди, працівники готелів і кафе. Крім того, заможні іноземці витрачають чималі суми на послуги медичного персоналу, нянь, косметологів, стилістів, дієтологів і тренерів з фітнесу.


Професії майбутнього


Якщо ви тільки визначаєтеся зі спеціальністю для вступу до ВУЗУ зверніть увагу на віддалені прогнози. Аналітики вважають, що в наступні п'ять-сім років повернеться попит на «технарів», що впав після розвалу СРСР. Для розвитку промисловості потрібні інженери, особливо з нафтовидобутку та альтернативної енергетики, машинобудування і металургії.


Самі затребувані професії 2018 в Україні і Європі. Яку спеціальність обрати в 2018 році?
Перед вступом в університет ознайомтеся з професіями майбутнього

Біологи, хіміки і генні інженери будуть затребувані у всьому світі. Без медиків нам теж не обійтися, але вчені вважають, що незабаром вони будуть ставити діагнози в режимі онлайн. Гуманітаріям рекомендують вступати на перекладача з східних мов або комп'ютерного лінгвіста. З розвитком містобудування зростає потреба в урбанистах і міських екологів.


У 2014 році бізнес-школа «Сколково» склав «Атлас нових професій». У ньому описані спеціальності, які будуть затребувані через десятиліття. У список «професій майбутнього» увійшли екзотичні посади:

Дизайнер віртуальних всесвітів
Міський фермер
Проектувальник 3D-друку
Молекулярний дієтолог
Космобиолог і космогеолог
Інженер медичних роботів
Консультант з генетики і здорової старості
Майнд-тренер (інструктор з розвитку розумових здібностей)І не забувайте: при виборі професії не варто покладатися тільки на думку аналітиків. Адже головна вимога — ваша робота повинна викликати інтерес і приносити задоволення!

загрузка...
Самі затребувані професії 2018 в Україні і Європі. Яку спеціальність обрати в 2018 році?
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають