• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Ціни на нерухомість в 2018 році: вартість житла (первинного та вторинного)

Житлові питання завжди ставилися до категорії найбільш актуальних для населення, адже кожна людина мріє жити у власній квартирі з зручним плануванням і відмінною інфраструктурою. Крім того, населення України звикло не надто довіряти банкам, тим більше — в поточні кризові часи, коли будь-якt банківськt вкладення не те що не принесе прибутку, але може навіть і не зберегти ваші грошики.Ситуація на ринку житла України


За останні кілька років ціни на нерухомість в Україні знижувалися мало не кожен місяць, що призвело до серйозного просідання ринку житла. В 2016 році міжнародні компанії-брокери присвоїли країні звання ринку з самим швидким темпом падіння цін на нерухомість. У Києві підсумком цього процесу стало падіння вартості квартир на 16%, середня зафіксована ціна на квартиру-студію в столиці — 40250 доларів.


Однак житло в столиці завжди відрізнялося непомірно завищеними цінами. Тому зниження вартості житла в регіонах носило менш хворобливий характер: на одеському ринку нерухомості вона знизилася на 3%, львівській – на 8 %, харківському – на 35%, черкаському – 33%, івано-франківській – 35%, дніпровському – 71%. Тепер цілком можливо в Одесі чи Львові купити однушку за середньою ціною в 30250 доларів США. Не пройшов даремно, і конфлікт на Сході – там зараз можна придбати вторинне житло за 8000 доларів.


Середнє падіння цін по країні виражається показником в 105%. Експерти в сфері нерухомості говорять, що основним негативним фактором стали «гойдалки» курсів валют і різке зниження показника купівельної спроможності українців. Незважаючи на всілякі знижки та рекламні акції у вигляді розіграшів путівок та інших цінних призів, забудовникам не вдається стимулювати клієнтів до покупок квартир.


Ціни на нерухомість в 2018 році: вартість житла (первинного та вторинного)
Ціни на нерухомість впали, при тому не збільшивши покупні можливості

Чергова хвиля валютної лихоманки призвела до падіння вартості житла навіть у західних областях країни, а цей ринок нерухомості довго чинив опір негативним трендам. Падіння торкнулося всі сегменти ринку нерухомості, однак найшвидшими темпами дешевшають апартаменти в три і більше кімнат. Даний факт пояснюється не тільки більш високою вартістю такого житла, але і цінами на його обслуговування. Підвищення комунальних тарифів призвело до популярності у покупців меншого метражу.


Серед основних чинників, що заважають стабілізацію житлового ринку України, експерти називають відсутність нормальних умов іпотечного кредитування. Сьогодні до 70-80% угод припадає на сегмент квартир економ-класу, а це житло, яке коштує в межах 400-800 тисяч гривень у вигляді міні-квартир з оздоблювальними роботами. У цьому сегменті на початку 2017 року був навіть зареєстрований невелике зростання цін (на 1-15%).


Прогноз на 2018 рік


Згідно думку Андрія Гусельникова, що займає піст віце-президента української Ліги експертів, у 2017 році ціни на нерухомість залишаться приблизно на такому ж рівні, а от з початку 2018 року є шанс того, що київське житло буде дорожчати. Віктор Несін, що займає піст голови нацради палати ріелторів України, заявляє, що з другої половини 2017 – початку 2018 року слід чекати піступового зростання цін на житло.


Згідно думку експерта, є всі шанси, що в другій половині 2018 року ціни на нерухомість досягнуть докризового рівня, так що бажаючим зробити інвестицію варто поквапитися. Несін говорить, що якщо на початку 2017 року однокімнатну квартиру на околиці Києва можна відшукати і за ціною 255 тисяч доларів, то через шість місяців таких цін не буде.


Аналітики компанії «Київміськбуд» кажуть, що в 2018 році слід очікувати позитивну динаміку цін собівартість будівництва нерухомості зростає, адже ціни на будматеріали і паливо продовжують підвищуватися. Додатковим чинником, що підтверджує цю думку, вважають прийняття положення про підвищення рівня мінімальної зарплати у 2017 році.


За словами Олександра Рубанова, що є гендиректором консалтингової компанії «Самсон», ситуація буде розвиватися протилежним чином, оскільки на сьогоднішній день не існує жодної передумови до поліпшення ситуації на ринку нерухомості. В 2017-2018 року він точно буде перебувати в стагнації. Ситуація покращиться лише тоді, коли добробут населення буде мати стійкий тренд до підвищення.


Ціни на нерухомість в 2018 році: вартість житла (первинного та вторинного)
Подорожчання будівництва призведе до збільшення цін на нерухомість

Крім того, ні банки, ні держава не роблять нічого, що стимулювало б ринок житла. Тому експерт вважає, що в найближчі роки цілком можливо очікувати чергового просідання цін на 12-15%, причому старий фонд буде втрачати у вартості набагато швидше новобудов.


Такої ж позиції дотримується і Сергій Костецький, який займає посаду аналітика в компанії «SV Development». За його словами, угод вже в 2017 році буде значно менше, що спричинить чергове падіння цін на квадратні метри. Експерт припускає, що середня ціна житла в новобудовах великих міст України в 2017-2018 року буде складати 18-25 тисяч гривень за квадрат. В цілому ж аналітики ринку житла вважають, що в 2018 році можна прогнозувати зростання в розмірі 6%.


При цьому Київ буде демонструвати відставання в порівнянні з регіонами – зростання цін на цьому ринку досягне не більше 3% в рік. Тим не менш, якщо 2018 рік продемонструє позитивні економічні зрушення, покупці повинні бути готові до стрімкого підвищення цін вже в 2019 році (на 12-13%). Загалом більшість аналітиків сходиться в думці, що прогноз на кінець 2017 – початок 2018 року буде виглядати наступним чином:

середня вартість квадратного метра у Львові становитиме близько 830 доларів;
у Києві – 1100 доларів за квадрат;
в Дніпрі – 640 доларів;
в Одесі – 810 доларів;
у Харкові – 700 доларів.Швидше за все, в 2018 році найбільш активним попитом будуть користуватися квартири економ-класу, тому девелопери будуть масово проводити перепланування об'єктів, намагаючись заповнити їх малогабаритним житлом. У будь-якому випадку, на цей сегмент знайдеться свій покупець, адже в умовах економічної кризи народ все менше довіряє банкам і все більше інвестицій, вкладених у матеріальні об'єкти типу нерухомості.


Звичайно, навряд чи варто розраховувати, що чергове падіння доларових цін здатне буде оживити ринок. Навіть з урахуванням зростання мінімальних зарплат при перекладі вартості квартири в гривні ситуація виглядає зовсім не райдужним.

загрузка...
Ціни на нерухомість в 2018 році: вартість житла (первинного та вторинного)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають