• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Прогноз курсу долара на 2018 рік, Білорусь. Думки експертів

На сьогоднішній день вже офіційно відомо про те, що парламент Республіки Білорусії почав займатися розгляд питання щодо іноземної валюти, а, точніше, можливих розвитків ситуацій. Іншими словами, прогноз курсу долара на 2018 рік, Білорусь є питанням і темою номер один, навколо якої розгортається велика кількість різноманітних і суперечливих думок. Вивчивши всі синтаксичні прогнозні документи, стане зрозуміло ситуація, якої слід очікувати. Хоча вже зараз аналітики і експерти єдині в одному думці – девальвації в цьому році чекати не варто.

Думки експертів.


Як правило, для того щоб уявити хоча б приблизну оцінку курсу долара на цей рік, державні влади спираються на зовнішні умови і показники. Що стосується внутрішніх факторів, то, на думку більшості, вони надають позитивний вплив на курс долара в країні. Що ж можна віднести до зовнішніх факторів і, яке вони впливають? Звичайно ж, вартість нафти. Погодьтеся, це єдиний важливий і значимий зовнішній чинник, який також по праву вважати визначальним. Приміром, якщо вартість нафти на протязі всього року з'явиться і закріпиться у позиції 35 доларів за один барель, то курс долара в країні складе 221 білоруський рубль. У тому випадку, якщо ціновий рівень нафти підніметься до позначки 45 доларів за барель, то курс долара складе 212 білоруських рублів.
Сьогодні вартість долара становить 196 білоруських рублів.
Прогноз курсу долара на 2018 рік, Білорусь. Думки експертів

Останні новини.


Одним із головних пріоритетних напрямків політичної діяльності білоруської влади, є встановлення повної дедоларизації в країні. Як це зрозуміти? Все просто, парламент Республіки Білорусь пістановив, що вже до кінця 2018 року має бути повністю виключено використання іноземної валюти в розрахунках, а також при формуванні цін, ставок, мита та інших платежів. При цьому варто відзначити, що одночасно будуть проводитися і вживатися всі необхідні заходи, спрямовані на збільшення зручності рублевих коштів за рахунок зниження процентної ставки по рублевих кредитах. Саме ці положення прописані і встановлені в програмі соціально-економічного розвитку РБ в період з 2016 по 2020 роки, яка затверджена президентом.
Але, для чого країні необхідна ця дедоларизація? Які її основні задачі та цілі?

 • По-перше, Більш висока можливість збільшення доступності кредитів в білоруських рублях. Варто відзначити, що якщо програма почне дійсно прямо зараз, то вже в цьому році такі ставки складуть від 14 до 15%, а в 2019 році — від 9 до 11%. Але при цьому слід пам'ятати, що процес зменшення ставок не слід відносити до занадто швидкого, так як він досить повільний, а тим більше, якщо врахувати і взяти до уваги темпи інфляції, які скорочуються набагато швидше. Вже зараз за прогнозами Нацбанку рівень інфляції до 2020 року зменшитися приблизно на 5%, а ставки за кредитами планується тримати на рівні, приблизно в 2 рази перевищує інфляцію.

 • По-друге, зміни на валютному ринку. Вже до середини або до кінця року, що найбільш вірогідніше, планується здійснити поетапне скасування обов'язкового продажу валютної виручки експертами. Саме в цьому році також в повній мірі буде скасована цільова купівля іноземної валюти. А от трохи пізніше, а, точніше, де то до 2020 року влада планує зняти всі обмеження на відкриття рахунків в іноземних банках.

 • По-третє, забезпечення позитивної динаміки доходів банківських заощаджень. Така тенденція, насамперед, безпосередньо залежить від падіння ставки за кредитами. Також експерти і аналітики встановили і підтвердили той факт, що розвиток фінансового ринку в Республіці Білорусь спрямована більшою мірою на створення для населення привабливих сфер вкладення грошових коштів, У свою чергу, для економіки країни це означає не що інше, як надання зовсім нових, більш доступних джерел фінансування. Причому в якості сфер вкладення грошових коштів передбачається створити спеціальні інвестиційні фонди, а також систему житлових будівельних заощаджень.

 • Прогноз курсу долара на 2018 рік, Білорусь. Думки експертів

 • По-четверте, формування та розвиток ринку акцій і облігацій. Хоча тут виникає інше питання – а чи стануть ці створені фінансові інструменти доступними для простого населення, при цьому зможуть вони повною мірою забезпечити прийнятні рівні прибутковості? Питання, а, точніше, відповідь залишається невідомим. Ось чому, багато експертів вважають, що приблизно через 5 років, для білорусів будуть доступні тільки депозити і облігації банків, як самий вірний і надійний джерело заощадження коштів.


 • Як видно, влада Республіки Білорусь ведуть і роблять усі необхідні заходи для того, щоб хоч якось стабілізувати ситуацію навіть при самому негативному прогнозі розвитку ситуації з курсом долара, при цьому до уваги беруться ті факти, як вся ця ситуація вплине на просту людину.
  загрузка...
  Прогноз курсу долара на 2018 рік, Білорусь. Думки експертів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають