• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Зимові Паралімпійські ігри 2018 року пройдуть у Південній Кореї

Довгий час вважалося, що світ спорту закритий для людей, які не в повній мірі володіють фізичними можливостями, відпущеними людині. Інваліди були позбавлені радощів спортивних змагань, приймаючи роль виключно пасивних спістерігачів та вболівальників.


Цей стереотип поламав британський нейрохірург Людвіг Гуттман, який зумів довести, що саме спорт здатний стати для людей з обмеженими можливостями тим інструментом, який дозволяє їм ставати міцнішими як фізично, так і психологічно. Більше того – спорт дає можливість таким людям відчути волю до життя, тим самим значно покращуючи її якість, наповнюючи людей активністю, оптимізмом і позитивом.


Зимові Паралімпійські ігри 2018 року пройдуть у Південній Кореї


Спортивне рух людей з фізичними вадами вилилося в кінцевому результаті проведення Паралімпійських ігор – спортивного події, за яким світова громадськість стежить так само пильно, як і за основний Олімпіадою. У 2018 році світ знову буде спістерігати, як змагаються між собою спортсмени-паралімпійці на Зимових іграх, які на цей раз приймає південнокорейський Пхенчхан.


З історії Зимових Паралімпійських ігор


Практика проведення Ігор для людей, які позбавлені ряду фізичних можливостей, була впроваджена в життя в 1960 році. Саме тоді паралімпійці вперше змагалися між собою в літніх видах порту. Через шістнадцять років стали проводити і Зимові ігри, а згодом ця ініціатива була офіційно закріплене угода між представниками Міжнародного олімпійського та паралімпійського комітетів.


Ігри не завжди носили таку назву. До 1988 року вони іменувалися Сток-мандевильскими та Іграми для інвалідів, термін же «Paralympics» використовувався неофіційно. Зараз слово «паралімпійський» покликане підкреслити, що Олімпіада – це захід, в якому можуть брати участь будь-які спортсмени незалежно від своїх фізичних можливостей, адже спорт – це заняття, яке стирає кордони між расами, релігіями, світоглядом та іншими особливостями людей.


Зимові Паралімпійські ігри 2018 року пройдуть у Південній Кореї
У 2018 р. зимові Паралімпійські ігри пройдуть в південнокорейському Пхенчхані

Перша в історії зимова Паралімпіада була проведена в 1976 р. у шведському місті Эрншельдсвик. З цього моменту змагання, покликані стимулювати інвалідів до лікування і реабілітації, перейшли в розряд спортивних подій світового масштабу. У 2001 р. представники олімпійського та паралімпійського комітетів підписали угоду, згідно которрму Ігри для людей з обмеженими можливостями будуть проводитися в той же рік і на тих же спортивних об'єктах, що і Гри для інших спортсменів.


Основні види спорту зимової Паралімпіади


Звичайно, не всі види спортивних змагань можна адаптувати для паралімпійців. Тим не менш, традиційними зимовими видами змагань для людей з обмеженими можливостями є: гірськолижний спорт (сюди входять слалом, гігантський слалом і сноуборд), керлінг, гонки на лижах, біатлон і следж-хокей. При цьому система класифікації, передбачена для паралімпійців, набагато складніше, ніж у звичайної зимової Олімпіади.


Зимові Паралімпійські ігри 2018 року пройдуть у Південній Кореї
Корейці ведуть підготовку до Олімпіаді та Паралімпіаді вже не перший рік

Причиною є те, що ця категорія спортсменів відрізняється за рівнями втрати фізичних можливостей. Особливості Паралімпіади полягають у наступному:

у слаломі та слаломі-гіганті існує цілих 11 класифікацій, визначених ступенями втрати фізичних функцій: для тих, хто може стояти, сидячих спортсменів і людей з проблемами зору;
змагання зі сноуборду проходять лише для стоячих учасників;
у біатлоні, що вимагає надзвичайної витривалості і навичок цільової стрільби, існує цілих 15 категорій, подразделяющих учасників за фізичними можливостями та вадами зору. Змагання проходять одночасно для всіх категорій, але переможці визначаються для кожної з них;
у лижних гонках також існує 15 класифікаційних підрозділів для спортсменів-паралімпійців, приналежність до яких визначається ступенем втрати різних функцій і необхідністю використання допоміжних пристосувань (наприклад, візків);
у следж-хокеї беруть участь тільки чоловіки, у яких є фізичні недоліки в нижній частині тіла, а сама гра приходить на спеціальних санях, оснащених гострими полозами за типом тих, які є на звичайних ковзанах;
в керлінгу на візках класифікацій не передбачено. Обмеження лише одне – в команду можуть входити лише паралімпійці, які застосовують для повсякденних переміщень інвалідну коляску.Де пройде зимова Паралімпіада-2018?


За честь приймати Олімпійські ігри боролися південнокорейський Пхенчхан, німецький Мюнхен і французький Ансі. Кожен з міст зумів представити відмінну базу для зимових змагань. Однак, як вже було сказано, взимку 2018 року локацією Ігор стане Пченчхан, що володіє всіма необхідними об'єктами для проведення змагань світового рівня. Талісманом південнокорейської Паралімпіади став гімалайський білогрудий ведмідь.


Зимові Паралімпійські ігри 2018 року пройдуть у Південній Кореї


Масштабну церемонію відкриття і закриття Ігор буде приймати арена Олімпійського стадіону, гонки на лижах і біатлон пройдуть в центрі «Альпензия» і на стадіоні Джунбон, змагання зі слалому будуть організовані на базі центру «Енпхен», університет Квандон надасть свою льодову арену для следж-хокею, а керлінг буде приймати Каннинский каток. Зимові ігри для паралімпійців будуть проходити в період з 9 по 18 березня 2018 року.


Нагадаємо також, що, згідно з рішенням Міжнародного паралімпійського комітету, російські спортсмени будуть відсторонені від участі в Іграх для паралімпійців, починаючи з 2016 року. Апеляція, подана Росією в Спортивний арбітражний суд, була відхилена. Причиною цього рішення став допінговий скандал щодо російський спортсменів.

загрузка...
Зимові Паралімпійські ігри 2018 року пройдуть у Південній Кореї
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають