• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Весняне рівнодення в 2018 році: якого числа, дата

Досить важливою віхою зміни сезонів є весняне рівнодення. Саме з нього починається астрономічний відлік весни, яка з кожним днем все впевненіше вступає у свої права. Саме тому наші предки з нетерпінням чекали цієї події, рахуючи дні до настання рівнодення після зимової темряви й холоднечі.
Сучасні люди також дуже чекають настання теплих весняних днів, які незмінно приходять після дня рівнодення. Однак дата цього прекрасного події не є строго фіксованим. День стає дорівнює ночі саме в той момент, коли Сонце у своєму річному пересуванні по небосхилу перетинає екватор неба.
Ще з давніх часів цей особливий день був у пошані у наших предків. І навіть у наш час безліч людей по всьому світу з радістю зустрічають перше весняне свято. Тому важливо заздалегідь дізнатися про те, коли ж настане Весняне рівнодення в 2018 році , щоб встигнути підготуватися до його проведення.

Дата настання свята


День весняного рівнодення вважається досить важливою подією, адже являє собою унікальне природне явище, вся суть якого зводиться до астрономічним процесів руху Сонця і Землі.
Цього дня наша планета, піступово обертаючись навколо власної осі і сонячного світила одночасно, розташовується так, що промені Сонця прямовисно потрапляють на екватор. У зв'язку з цим у всіх країнах світу ніч по тривалості стає рівною дня.
Весняне рівнодення в 2018 році: якого числа, дата

Згідно з астрономічної точки зору саме з цього особливого дня можна сміливо починати відлік настання цієї весняної пори. Однак кожен рік наступ цієї знаменної події злегка зміщується в зв'язку з тим, що проміжок між весняним і осіннім рівноденням налічує близько 36524 сонячних діб. Саме в зв'язку з нестабільним коливанням сотих після коми і пов'язане піступове зміщення дати того дня, коли темрява і світло в добі рівні.
Сучасна астрономічна апаратура дозволяє з вражаючою точністю розрахувати на кілька років вперед настання рівнодення. Тому вже сьогодні відомо про те, що весняне рівнодення в 2018 році настане 20 березня.

Історія святаЗ найдавніших часів у людей у пошані були 4 ключові точки річного циклу, згідно з яким вони будували своє життя: літнє і зимове сонцестояння, а також весняне і осіннє рівнодення. Кожна точка вважалася сакральної, адже саме після її настання все в природі змінювалося.
Однак найбільш шанувалося нашими предками саме весняне рівнодення, адже воно було найбільш довгоочікуваною подією після тривалої зимової холоднечі. Цей день символізував перемогу світла над темрявою, що давала людям надію на нове щасливе життя.
Весняне рівнодення в 2018 році: якого числа, дата

Багато тисячоліть тому у наших предків не було точних календарів і потужних астрономічних приладів, тому прихід довгоочікуваної весни вони визначали за наростання активності сонячних променів. Всі без винятку древні народи вважали, що саме в той день, коли світло і темрява поділяли добу навпіл, і починалася справжня весняна пора.
Здавна у народів Північної півкулі цей день вважався не просто приходом весни, а справжнім Новим роком. А у стародавніх слов'ян до прийняття християнства на Русі день рівнодення був широко відомий як Комоєдіца або ж інакше Масляна . Це свято проводилося в якості проводів вже сильно обридлої за кілька місяців зимової пори, тому люди з радістю зустрічали довгоочікувану весну.

Традиції святкування


Приходу весни наші предки чекали дуже сильно, тому день рівнодення, який на ті часи вважався справжньою зміною зимового сезону, відзначався однаково радісно і весело в усіх куточках Європи і Азії. На честь цієї події влаштовувалися пишні фестивалі.
Жінки за звичаєм випікали печиво у вигляді жайворонків, нагадували про прихід теплої пори. Крім цього у слов'ян на Русі існувала традиція пекти смачні млинці, причому перший випечений млинець обов'язково символічно віддавався Кому, який вважався Ведмежим богом. Саме так люди намагалися задобрити його, щоб ведмеді не нападали на чоловіків, поки ті були на полюванні.
Весняне рівнодення в 2018 році: якого числа, дата

У кожному населеному пункті влаштовувалися ярмарки, на яких всі бажаючі могли скуштувати смачні млинці з різноманітними начинками. Молодь співала і танцювала, а сміливці брали участь у захоплюючих галасливих іграх.
Люди старшого покоління проводили давні ритуали, які були спрямовані на заклик родючості землі. А завершувався свято спалюванням опудала з ганчірок і соломи, яке зазвичай символізувало обридлу зиму. Зазвичай такий обряд проводився на самому краю села.
Сьогодні багато традиції забулися, але багато людей до сих пір продовжують відзначати весняне рівнодення, слідуючи стародавнім обрядам. Наші сучасники все також печуть млинці, пригощаючи рідних і добрих знайомих.
У селах і деяких містах проводяться ярмарки, на яких можна покуштувати млинців, якщо не було можливості зробити це вдома, а також спробувати зварені за старовинними рецептами напої. На ярмарках часто можна побачити цікаві тематичні вистави.

Народні повір'я


Весняне рівнодення в 2018 році: якого числа, дата

У наших предків було безліч повір'їв, пов'язаних з особливим днем рівнодення. Наприклад, коли жінки робили жайворонків з тіста, вони вкладали всередину кожної фігурки певну річ, яка відповідала за ту чи іншу сферу життя.
Якщо в випеченої птиці хтось із членів сім'ї знаходив гудзик, то це віщувало швидку обнову одягу. А в тому випадку, коли виявлялася монета, наші предки вірили в те, що вона віщує збільшення достатку.
Також вважалося, що в цей священний день відкривається сходи в небеса, тому люди намагалися попросити про бажане. Якщо воно було чітко сформульовано, то обов'язково доходило до небожителів і ті поспішали виконати його.
Подібні прикмети не втратили свою актуальність і в наші дні. Тому коли настане Весняне рівнодення в 2018 році, варто неодмінно скористатися повір'ями з народної скарбнички мудрості.

Відеозагрузка...
Весняне рівнодення в 2018 році: якого числа, дата
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають