• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Церковні свята 2018. Календар церковних свят

Дуже багато людей живуть за церковним календарем. Для них дуже важливо дотримувати релігійні канони і традиції. До того ж багато урочистостей, пов'язані з православ'ям, стали довгоочікуваними народними святами, які збирають сім'ї та об'єднують у вірі і спільній трапезі. У цій статті ми розповімо про церковні свята України в 2018 році.

Календар церковних свят 2018


Всі релігійні свята ми відзначили у календарі умовними позначеннями. Дивлячись на календар кожного місяця, можна легко зрозуміти, коли і свято, що за церковним календарем 2018 року повинен вшановувати.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Візуально релігійні події ми зазначили так:Блакитним кольором виділені дні великих дванадесятих свят.

Сірим кольором позначені дні тижнів, в які дозволяється їсти все.

Рожевим кольором виділені дні, коли потрібно дотримувати строгий піст.

Бежевим кольором позначені дні нестрогого і обов'язкового пісту (мова йде про кожній середовищі і п'ятниці, в які не можна їсти м'ясо і рибу навіть тоді, коли пісту немає за церковним календарем).

Прозорим квадратом в чорній рамці позначені дні поминання померлих людей.

Церковні свята в січні 2018


2018 рік, як і всі попередні за православним календарем, розпочнеться зі строгого Великого Різдвяного посту ( 2-6 січня ), який завершиться 7 січня – у різдвяний вечір.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Першою їжею, яку можна з'їсти після тривалого від неї утримання, є улюблена всіма кутя з медом, ягодами і фруктами. До 17 січня православні люди можуть зняти з себе всі обмеження в їжі, тому що настануть Святки – святі дні, в які люди веселяться, колядують, ворожать і смачно їдять. 18 січня потрібно стримати апетити, краще пістити перед Водохресними морозами 19 січня .


Церковні свята в лютому 2018Найбільше свято лютого — Стрітення Господнє, який вшановується щорічно 15 числа . Особливих заборон у цей день немає. Як правило, в цей день люди ходять на церковну службу в храми.

18 лютого завершиться масляний тиждень, за яку народ від душі без обмежень може їсти млинці та іншу випічку з солодощами та м'ясом. Цей день називається в церковному календарі Прощеною Неділею, так як він останній перед початком великого пісту.


А ось 19 лютого у 2018 році розпочнеться Великий передвеликодній Піст, який кожна віруюча людина повинна відмовитися від їжі, щоб виявити своє співчуття Божому Синові.

Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята в березні 2018


Протягом усього березня 2018 року буде тривати строгий піст. Але серед нього 3,10 і 17 березня будуть поминальні дні за померлим людям. 31 березня у Лазареву Суботу можна трохи послабити дотримання піста і дозволити собі поласувати рибною ікрою.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята у квітні 2018


Квітень 2018 року розпочнеться з Квітної Неділі – святкового церковного торжества, який має другу назва — Вхід Господній в Єрусалим ( 1 число ). В цей день православний народ святить гілочки верби і ставить їх у своєму домі.


8 квітня настане Велика Пасха – найбільший і значимий свято церковного календаря. До 14 квітня триватиме Світла Пасхальна седмиця, коли можна їсти все, не обмежуючи себе ні в чому. 17 квітня – Батьківський день, в який люди згадують своїх померлих близьких, провідуючи їх могили, замовляючи заупокійний молебень у церкві.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята в травні 2018


У травні 2018 року три основних церковних події:Перша з них – 9 травня , присвячений поминання убієнних військових в роки Вітчизняної Війни.

17 травня – великий церковний свято – Вознесіння Господнього. На цей день припадає сороковий день після Великодня.

25 травня – черговий день поминання, але тільки тих, хто був убитий, а не помер своєю смертю.

27 травня православні будуть вшановувати свято Святої Трійці. На наступний день почнеться новий, але не суворий піст, який триватиме близько місяця.

Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята в червні 2018


Червень 2018 року – місяць пісту, в який потрібно їсти лише хліб, сирі овочі, фрукти, варену їжу без олії. Лише у суботу та неділю цього місяця дозволяється їсти рибу і пити келих червоного вина.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята в липні 2018


У липні 2018 року за церковним календарем православні відзначатимуть два церковні свята:7 липня — Різдво Івана Предтечі (піст ще потрібно буде дотримуватися)

12 липня – День святих Петра і Павла (з цього дня Троїцький піст завершується)

Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята в серпні 2018


Останній літній місяць літа насичений різними церковними подіями в 2018 році. Розпочнеться він з щорічного Дня Іллі ( 2 серпня ), який вводить заборони на подальше купання у водоймах, річках і озерах.


Починаючи з 14 серпня починаються свята, присвячені Спасителя. Конкретно у цей день вшановується Медовий Спас і суворий Успенський Піст, який завершиться 27 серпня , а відразу за ним 28 серпня піде Успіння Пресвятої Богородиці, день, в який православні згадують смерть Божої Матері.


19 серпня серед пісту ми відзначатиме щорічний Яблучний Спас, а 29 – Горіховий.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята у вересні 2018


У вересні 2018 роки ми будемо вшановувати три важливі церковні події:11 числа – пісний день, присвячений поминання батьків і убієнних воїнів

21 числа — Різдво Пресвятої Богородиці (дотримання пісту обов'язково)

27 числа — Воздвиження Хреста Господнього (є можна тільки рослинну їжу в сирому вигляді)

Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята в жовтні 2018


8 жовтня 2018 року – велике церковне свято преподобного Сергія, якого в Росії називають великим подвижників «Руської землі». А 14 числа ми будемо вшановувати щорічне вшанування Покрови. У народі вважається, що саме в цей день відбувається зустріч Осені і Зими, після чого наступають різкі холоду.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята в листопаді 2018


Листопад 2018 року для православних не знаменний чимось особливим в плані урочистостей. У цьому місяці навпаки починаються найбільш жорсткі обмеження. В кінці листопада – 28 числа починається Великий Піст, який є найскладнішим і жорстким, порівняно з усіма іншими пістами.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


Церковні свята у грудні 2018


У грудні, незважаючи на те, що весь місяць буде тривати піст, є два значущих церковних свята в 2018 році – це Входження в храм Богородиці, який вшановується 4 числа і коханий всій дітворою День Святого Миколая відзначається 19 грудня щорічно.


Церковні свята 2018. Календар церковних свят


З якими святами збігаються церковні свята в 2018 році?


Деякі церковні свята стали вже народними. У ці дні люди влаштовують справжні народні гуляння та свята:14 січня , коли за православним календарем святкується Обрізання Господнє, народ відзначає Старий Новий Рік.

25 січня у церковному календарі – це день Тетяни, яка вважається великомученицею в Православній церкві. Ми ж знаємо цей день і більше його сприймаємо його, як День Студентів, тому що Тетяна вважається покровителькою студентів.

Церковні свята 2018. Календар церковних свят8 липня – це день пам'яті Петра і Февронії – покровителів сімей, великої любові і відданості. Саме ці важливі життєві цінності лягли в основу народного свята в цей день, який в нашій країні може спокійно скласти конкуренцію католицького Дня Закоханих, який відзначається 14 лютого.

Відео: Православний календар. Покрова


У цьому відео автор докладно розповідає про традиції святкування Покрови, який за православним календарем 2018 року вшановується 14 жовтня.

загрузка...
Церковні свята 2018. Календар церковних свят
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають