• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Вплив Місяця на Землю завжди привертала увагу людей. На основі циклу обертання супутника, його місця розташування і фази, створюється місячний календар. Його застосовують у багатьох сферах діяльності людини. Нерідко ним користуються і любителі квіткового справи.

Календар пересадки кімнатних рослин на 2018: сприятливі дні


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік


За місячним календарем можна обчислити сприятливі дні для висадки квітів, їх пересадки і посіву насіння. Ці дані базуються на зміні фаз земного супутника і їх відповідність знакам зодіаку. Від подібних поєднань і гармонії безпосередньо залежить який чиниться вплив Місяця на життя і розвиток кольорів, їх зростання, своєчасне і тривале цвітіння.


Рослини, пересаджені під час фази зростання Місяця одного з родючих знаків, цвітуть практично весь сезон. Тоді як, якщо пересаджувати паростки в період зростаючого Місяця неплодородного зодіаку, то результату може і зовсім не бути. Така рослина може не вирости зовсім, або не цвісти в принципі. Тому садівникові важливо підібрати найсприятливіший час для кожного процесу, не забуваючи про важливість відповідності періоду робіт за місячним календарем.


Знаки зодіаку і родючість


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

До родючих знаків гороскопа відносять наступні:

лев;

рак;

скорпіон;

ваги;

телець;

риби.

Супутник в цих знаках надає сприятливу дію на всі рослини, особливо на квіти, а також сприяє їх правильному розвитку.

До категорично неродючим знаків відносять:


овна;

стрільця.Під час розташування Місяця в цих знаках зодіаку, краще відкласти посадку нових рослин. Рекомендується також посилити турботу і догляд за посадженими квітами.

Знаками середньої родючості вважають:

близнят;

козерога;

діву.


Ці знаки зодіаку не сприяють доброму розвитку рослин, але є в принципі прийнятними періодами для незначних процедур в саду. Садіння і пересаджування можуть здійснюватися за умови ретельного догляду за квітами після цих процесів.


Фази і характер впливу Місяця


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рікМісячних фаз всього 8:

новий Місяць;

зростаючий;

перша місячна чверть;

прибуває;

повний;

щербатий;

остання чверть;

старіючий.

Для планування посадки рослин кращі дні припадають на перші фази Місяця. У такі періоди супутник Землі сприяє активному зростанню квітів, якщо перебуває в одному з родючих знаків зодіаку. Особливу увагу необхідно приділити розташуванню Місяць у Рибах, Водолії, Телець, Козеріг і Овні. Посадка особливо трепетних до догляду квітів у такі періоди принесе найкращий результат.
Зростаюча Місяць сприяє накопиченню в рослинах життєвої енергії, необхідної для стрімкого і безперервного зростання, а також гарного кольору. Але якщо під час процедур вона буде перебувати в неплодородном знаку зодіаку, то потрібного впливу на рослини надати не зможе. Навпаки, квіти і чагарники можуть хворіти і погано рости.
При убуваючому Місяці про посадку нових рослин краще забути. В цей період допускається лише робота з бульбовими культурами. У такі цикли можна зайнятися доглядом за раніше висадженими рослинами, приділити увагу незначною їх підгодівлею.
Періоди старіючої Місяця як не можна краще підходять для збору врожаю і додаткового догляду за квітами. В такий час можна зрізати бутони, і збирати плоди з чагарників. В рамках додаткового догляду в цю фазу досить поливати і трохи підгодовувати рослини, захищати від комах.
Повний Місяць стане сигналом для більш ретельного поливу та захисту від шкідників. В періоди повного місяця атака різноманітних комах та шкідників на культури посилюється, з-за чого рослини можуть сильно пістраждати або навіть загинути. Така фаза – це не найкращий час для пересадки квітів на нове місце, і посіву нових насіння в грунт. Кінцевий результат не буде таким хорошим, як якщо б ви зробили це в початкових фазах супутника. Навіть якщо повний місяць доведеться на фазу одного з родючих знаків зодіаку, рослини не будуть добре рости.Посівний календар квітникаря 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік


Цей план складається на підставі супутникових фаз і гороскопу на майбутній рік . Календар має вигляд своєрідного графіка на всі місяці з тематичними рекомендаціями і застереженнями. У ньому зазначаються вдалі числа для посадки квітів, дати здійснення посівних процесів, періоди збору плодів, підживлення та інших видів робіт в саду. З його допомогою можна дізнатися, коли краще засіяти насіння цибулинних культур, кучерявих або бульбових рослин, а також зайнятися різними видами робіт з догляду за квітами.

Розрізняють 2 типу квітникарів: кімнатний і садівник-квітникар. Кожен з них працює з різними типами рослин. Зазвичай для них створюється один загальний календар квітникаря, в якому прописані особливості догляду за кімнатними та садовими рослинами. Це зручно для тих, хто поєднує роботу з тими і іншими видами рослин.
У місячному календарі для садівника і квітникаря зазвичай вказується інформація про роботу з рослинами. Так можна точніше визначити сприятливий час для сівби насіння у відкритий грунт, дізнатися, які квіти і коли краще висаджувати, коли зібрати врожай, а коли посилено зайнятися доглядом та приділити більше уваги захисту культур від шкідників.
Для садівників, які працюють з кімнатними рослинами, існує трохи інший графік закономірностей – місячний календар кімнатного квітникаря. Він схожий на той, яким користуються садівники, але все ж інформація в ньому може трохи відрізнятися з урахуванням роботи в тепличних умовах і закритих приміщеннях.
Велика частина інформації по проростанню і висадці рослин в календарях для кімнатних і садових квітникарів практично ідентична. Все тому, що Місяць у родючих знаках однаково добре впливає на всі види квітів і більшу частину рослин. Тому квітникарі, спеціалізуються на одному з типів квітів, можуть користуватися одним і тим же місячним календарем.Місячний календар квітникаря січень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

У січні 2018 року особливу увагу слід приділити пересадці рослин. Найкращий час для планування висадки – це останні числа січня. З 27 по 31 число фаза супутника буде зростаюча, розташована в Тельці.
Цей період циклу Місяця і знак гороскопу відмінно підходять для проведення земляних робіт з домашніми квітковими культурами. Пересаджені в ці числа рослини, в майбутньому будуть добре рости, мати багатий і красивий колір. Саме в січні рекомендується планувати оформлення саду і підбирати квіти для посадки в майбутньому сезоні.Місячний календар квітникаря лютий 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

В період 2-го місяця року вкрай не рекомендується займатися пересадкою квітів в саду. Вони ще не зможуть почати рости на новому місці з-за холодів. Цей місяць більше підійде для підготовки до нового сезону.
Почати краще з вирощування в теплиці сортів тих рослин, які мають тривалий період розвитку. До них можна віднести такі популярні квіти, як петунії, канни, лобелії і левовий зів.
17 та 18 лютого Місяць буде знаходитися в Рибах, 21 і 22 – у Тельці, а 25 та 26 лютого – в Раку. Висаджені в ці зодіакальні дні рослини, добре приживуться, оскільки і місячна фаза якраз буде зростаючою. Однак посів насіння в грунт під плівку в цьому місяці рекомендується тільки в місцевостях з теплим кліматом. В холодному поясі висадку необхідно виробляти спочатку в тепличних приміщеннях, а вже в наступні періоди займатися пересадкою.Місячний календар квітникаря березень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

У першому весняному місяці садівники готують розсаду до посадки рослин з тривалим проміжком вегетації. Серед них такі квіти, як нігтики, безсмертник, газанія, айстри, і гвоздики.
В місцевостях зі сніговими завалами в березні місяці посіви виконуються в спеціально обладнаних домашніх теплицях. Висадка розсади в грунт здійснюється тільки при найменшій загрозі впливу холодів наприкінці березня.
Рекомендується не послаблювати пильність і продовжувати пістійну турботу за знову висадженими культурами.
Для пересадки кімнатних квітів найкращий час буде з 21 по 31 березня. Особливо сприятливими числами є 252627 і 28 березня. У цей період Місяць буде знаходитися в Рибах і Раку, а фаза супутника – місяць.Місячний календар квітникаря квітень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Другий місяць весни не підходить для пересадки квітів. У цьому місяці краще приділити увагу вже засаженному рослинами ділянки і зайнятися посадкою деяких трав.
У квітні сприятливо висаджувати папороть з бамбуком, а також здійснювати посадку квітів з цвітінням, що випадає на останні числа серпня – початок вересня.
Сприятливий час для такої роботи випаде на 17 – 24 числа квітня. У цей період фаза супутника – місяць, тому колір буде багатим.Місячний календар квітникаря травень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Останній весняний місяць підходить для посадки найрізноманітніших кольорів. У травні в грунт вже можна висаджувати розсаду, підготовлену в кінці лютого – на початку березня.
У місцевостях з пістійною тінистістю висаджують бегонію або м'яту, а також плющ. На більш освітлені ділянки садять герань, лобелію і портулак.
Роботи з пересадки культур в 2018 рекомендується здійснювати 181920 і 21 травня, але не раніше. Саме в цей час Місяць буде зростаюча і продовжить перебувати в родючих знаках – Раку та Леві.
В останніх числах місяця, вже трохи прогріту грунт, висаджуються прекрасні канни і водяні лілії.
У травні садівники також часто займаються посадкою багаторічних квітів, здатних дати колір лише через 1 рік. Серед них окремо можна виділити гвоздику і алтей.Місячний календар квітникаря червень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Перший літній місяць підходить для догляду за чагарниками. У цей період можна зайнятися їх розведенням і розмноженням допомогою живцювання. Місяць сприяє особливій увазі до вереску, бузку, магнолії, калину і гортензії.
Місячний календар квітникаря на червень свідчить, що можна висадити такі квіти, як нігтики і братки. Результат особливо порадує садівників, якщо займатися цим з 14 по 17 червня. Висаджені в ці дати рослини, розвинуться швидко, дадуть багатий і красивий колір.
Чагарники, квітучі в квітні, пересаджують тільки до середини місяця. До 17 червня краще пістаратися все встигнути, оскільки рослини, висаджені в більш пізні дати, будуть погано рости і не зможуть зацвісти в найближчому сезоні.
У червні 2018 також не можна займатися пересадкою через несприятливе розташування супутника і його спадної фази.Місячний календар квітникаря липень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Другий місяць літа – це прекрасний час для розмноження кипариси, туї та ялівцю. Відповідними числами для цього стануть 14 і 15 липня. Саме в ці дати Місяць у Леві.
Вкрай не рекомендується займатися розмноженням рослин до або після цих чисел, оскільки молоді паростки можуть навіть не прижитися.
У липні вже починають цвісти петунії, які потребують додаткового догляду та підгодівлі.Місячний календар квітникаря серпень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

Серпень – це сприятливий місяць для пересадки культур. У 2018 році потрібно дочекатися останніх чисел місяця, щоб рослини добре росли на новому місці.
Найкращим часом для пересадки квітів будуть: 222324 252627 і 28 числа місяця. Раніше займатися висадкою в грунт не рекомендується із-за незручного розташування супутника. Крім того, що Місяць буде в новій фазі, вона ще й розташується в Скорпіоні.
Тому в першій половині серпня краще подумати про майбутньому сезоні і планувати висадку нових видів квітів в саду. Наприклад, в мокрий грунт добре висаджувати конвалії і підсніжники.Місячний календар квітникаря вересень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

У вересні заготовлюється розсада цибулинних квітів для майбутнього сезону. Зазвичай садівники працюють з нарцисами, тюльпанами, гіацинтами і крокусами.
Кращими числами для цього у вересні стане період з 20 по 24. Саме в цей період супутник буде знаходитися у Водолії, а потім – у Рибах.
Висадка квітів раніше цих дат може призвести до нерівномірного росту рослин, а також невеликого і неяркому цвітінню. У деяких випадках квіти можуть і зовсім не зацвісти.
Збір насіння можна буде здійснювати весь місяць, у будь-які дні. Місяць і її фази у вересні не матимуть негативного впливу.Місячний календар квітникаря жовтень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік


У цьому місяці садівники припиняють ведення робіт на відкритому грунті. Місяць буде знаходитися у Водолії і Рибах з 17 по 21 жовтня, тому в цей проміжок можна ще встигнути посадити цибулинні квіти. Далі починаються роботи по вирощуванню розсади рослин на майбутні сезони.


Місячний календар квітникаря листопад 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

У листопаді потрібно приділити більше уваги домашнім квітам. З початку місяця здійснювати їх підгодівлю. Саме тепер догляд за домашніми рослинами повинен стати більш ретельним з-за холодів, відсутність сонця і зменшеній кількості поживних речовин в ґрунті.
Для пересадки квітів сприятливим періодом стане проміжок з 12 по 18 число. В цей час Місяць буде зростаючої і розташується в Скорпіоні.
У 2018 до початку листопада рекомендується завершити пересадку, щоб рослини точно змогли прижитися на новому ділянці. Пересаджувати квіти у листопаді потрібно в тому випадку, якщо живці не переносилися на нове місце в жовтні цього року.
Стресова висадка в останній місяць осені потребує пістійного підживлення такої рослини, щоб підтримати його життєдіяльність до наступного сезону.Місячний календар квітникаря грудень 2018


Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік

В останньому місяці року підживлення рослин повинна продовжитися. Особливо ретельно цим потрібно зайнятися 18,19,20 21,22,23 і 24 грудня. У цей період Місяць буде зростаючої і перебувати в Рибах.
Весь місяць за рослинами потрібно ретельно доглядати. Морози можуть завдати квітам непоправної шкоди, а нестача поживних речовин у грунті помітно посилить ситуацію. Тому потрібно стежити за станом рослин, щоб запобігти їх загибель і болючість в майбутньому.
загрузка...
Календар пересадки кімнатних рослин на 2018 рік
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають