• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Місячний календар садівника-городника 2018

Місячний календар садівника-городника 2018

Коли закінчуються зимові холоди, починається гаряча пора для трудівників у сфері рослинництва. У теплу пору року кожен день на рахунку. На якість і кількість майбутнього врожаю впливають всі нюанси цієї марудної справи: терміни посадки, стан грунту, правильність зволоження грунту.

Щоб витрачені зусилля не виявилися марними, дуже важливо знати оптимальні строки посадки різних видів сільськогосподарських культур. Для цього придумали і склали місячний посівної календар для садівників і городників, який враховує всі цикли цього небесного світила.


Так як готується до майбутнім роботам завжди доводиться заздалегідь, то є сенс вивчити всі нюанси місячного календаря посіву на 2018 рік.


Місячний календар садівника-городника 2018. Вплив Місяця на розвиток рослин


Місячний календар садівника-городника 2018

Багатьох людей цікавить питання, як така далека планета може впливати на ріст рослин. Цими загадками Всесвіту цікавилися ще з давніх часів і визнали, що варто вважатися з місячними циклами, які впливають на багато процесів земного життя.
Багаторічні спістереження за біологічними ритмами на Землі виявили безліч цікавих фактів. Наприклад, чітко простежується дуже цікава зв'язок між поведінкою Місяця і морськими приливами і відливами.
Спістереження за поведінкою рослин у різні періоди місячної активності призвели до створення відмінного помічника для садівників і городників – вищезазначеного календаря строків посадки культур на 2018 рік.
На розвитку рослин позначаються 7 фаз активності Місяця:


молодик, коли гострий кінець світила спрямований вліво;
перша чверть, коли видно тільки права частина Місяця;
зростаюча Місяць, коли світить 2/3 частини планети, якщо дивитися справа наліво;
повний місяць, коли на темному небі красується весь місячний диск;
спадає Місяць, коли видно 2/3 частини кола, якщо дивитися зліва направо;
третя чверть, коли видно ліва частина місячного диска;
спадаючий місяць, коли кінці небесного світила вказують вправо.


Найбільш вдалі дні для посадок за місячним календарем збігаються з фазами зростаючої Місяця і молодиком. У цей час відбувається активний рух рідини в стеблах рослин, що призводить до посиленого росту.
При убуваючому місячної фазі ситуація змінюється кардинально. В цей час коренева система рослин отримує додатковий енергетичний заряд. Це сприятливо позначається на бульбові рослини, посаджені в період спадання місяця. Досвідчені аграрії не радять пересаджувати рослини в такі періоди.
Друга або четверта фази сприяють гарному результату після обрізки дерев, кущів, видалення бур'янів, обприскування насаджень. Тобто в цей час місячний календар посадок на 2018 рік радить позбутися від усього зайвого. У період спаду Місяця радять проводити збирання врожаю, так як він прекрасно зберігається.
Повний місяць триває 3 дні. В цей час варто зайнятися проріджуванням сходів, прополкою грядок, знищенням шкідників, підгортанням і мульчуванням ґрунту. Цей час вважається придатним для збору насіння і домашніх заготовок у вигляді вина і солінь. За місячним посадкового календарем городника краще відкласти обрізання кущів та дерев, прищіпку і щеплення овочевих культур.
Молодик також займає 3 дні. У цей час не рекомендується сіяти і садити рослини. Краще не прополювати землю, щоб уникнути випадкового пошкодження кореневої системи. Перед молодиком і відразу після нього можна позбавлятися від шкідників і бур'янів, видаляти нездорові і засохлі гілки, непотрібні зарості, прищипувати овочеві культури.
У розпал молодика залиште в спокої культурні рослини, так як вони зараз ослаблені. Краще організувати полив і злегка розпушити грунт після нього.
Городники часто користуються простою аналогією, щоб відрізнити убуваючу Місяць від зростаючою. Якщо місяць виглядає, як буква «С», то кажуть, що вона «старіє». Якщо кінці місяця спрямовані вліво, то небесне світило схоже на частину букви «р», тоді можна сказати, що Місяць росте.
Ще один корисний ознака – зростаючий Місяць помітна напередодні ночі, а щербатий видно на світанку.Місячний календар садівника-городника 2018. Гороскоп для рослин


Місячний календар садівника-городника 2018

Не тільки Місяць здатен впливати на розвиток рослин. Астрологи переконують у тому, що на майбутній врожай впливає також зодіакальний знак, кожен з яких має свій характер і особливості.
Щоб скласти місячний посівний календар, знаючі люди розглядають активність Місяця щодо зодіакальних сузір'їв. Знак зодіаку може як посилити місячну активність для рослин, так і послабити її.
Овен сприяє посіву рослин, які не потребують тривалому зберіганні, наприклад, редис, помідори, зелень. Також ефективними заходами виявляться знищення шкідників і культивація грядок.
Телець сприятливо впливає на коріння рослин, які були посаджені під його впливом, а також на швидкий всход насіння. Рослини будуть мало реагувати на коливання температури навколишнього середовища.
Близнюки не вважаються родючим знаком. У цей час не рекомендують садити і пересаджувати рослини. Навпаки, краще зайнятися тими видами робіт, які спрямовані на видалення зайвого. Це стрижка газонів, обрізання кущів, прополка бур'янів, скошування непотрібних заростей.
Рак добре впливає на невисокі насадження винограду, ожини, малини. Але насіння в цей час краще не заготовляти.
Лев за місячно-посівного календаря садівника і городника на 2018 рік не відрізняється родючістю. Тому не варто сіяти і садити рослини, а краще зайнятися прополкою і витягом коріння з грунту.
Діва, Терези і Скорпіон дуже позитивно позначаються на посадці квітів, кущів, однорічних рослин.
Стрілець, Козеріг, Водолій дозволяють благополучно зібрати урожай картоплі, посадити часник, перець, редис.
Знак Риб благотворно позначається на родючості, тому під його впливом добре садити і пересаджувати будь-які види культур.Правила місячного календаря садівника 2018 для посіву рослин і збору врожаю


Місячний календар садівника-городника 2018

Початком підготовчого садово-городнього сезону вважається лютий. В останній зимовий місяць потрібно струсити сніг з гілок, щоб уникнути їх поломки. За місячним календарем на 2018 рік після січневих свят саме час зайнятися вирощуванням розсади помідорів у теплицях. Якщо дозволяють умови, то ближче до березня можна посіяти салатний селера і перець. При цьому потрібно заповнити сходам недолік природного світла.
З офіційним початком весни пов'язано проведення активних заходів на дачній ділянці. Місячний календар садівника – городника на березень сильно залежить від погодних умов. Під плівку можна посіяти перші насіння, а у відкритий грунт посадити цибулю для вирощування зелених пагонів, якщо вже достатньо тепло. Також можна зайнятися підготовкою картоплі, щоб пізніше садити бульби з паростками.
Щоб урожай багаторічних культур сформувався раніше на 2 або 3 тижні, потрібно посипати золу або торф прямо на сніговий покрив і вкрити плівкою. Таким чином грунт отримає додаткове харчування під час танення снігу.
Після закінчення морозів формують крони дерев, обрізаючи гілки.
Місячний календар садівника – городника на квітень передбачає невисоку ймовірність зниження температури нижче 0 градусів. У цей час можна посіяти насіння редиски, цибулі і зелені. Один маленький рада: якщо хочете отримати урожай коренів рослин, а не їх наземної частини, то сійте в період спаду Місяця, коли коренева система йде в зростання. В парникових умовах можна вирощувати розсаду капусти.
Місячний календар городника на травень – це гаряча пора для аграріїв. Саме в останньому весняному місяці висаджують коренеплоди. Картопля рекомендують садити на самому початку травня під час спаду Місяця. Досвідчені працівники в цей час мульчують грунт, щоб знизити вміст вологи, яка сприяє розмноженню комах-шкідників.
За місячним календарем садівника – городника на травень у час зростаючого Місяця варто висаджувати розсаду помідорів, баклажанів і салатного перцю, а також квасолі.
Початок літа – це завершення робіт з посадки і посіву сільськогосподарських культур. На початку червня завершують посадку помідорів, перцю і сіють огірки. Згідно з місячним календарем садівника – городника на червень, всі рослини в цей період активно ростуть, тому їх потрібно поливати і підгодовувати мінеральними добривами.
Рослини зі слабким корінням, такі як капуста, салат, шпинат, огірки потребують особливої уваги.
За місячним календарем садівника на червень вишню і черешню потрібно захищати від птахів, накривши їх сіткою або встановивши відлякувачі. В кінці місяця плоди, уражені шкідниками, опаде на землю. Їх краще своєчасно прибирати, щоб не привертати увагу інших комах, ще до настання ночі.
У липні посадкові роботи не проводяться. Зате потрібно багато поливати і підгодовувати рослини, а також активно боротися з бур'янами та шкідниками. Місячний календар садівника – городника на липень враховує необхідність підтримки дозрівання плодів.
В цей літній період потрібно сумлінно попрацювати з садовими деревами. Для яблунь і груш необхідно зробити підпори, щоб гілки не пошкодилися під вагою плодів.
В липні ще раз можна посадити зелень, щавель, рук, ревінь. У першій декаді місяця займіться заготівлею вусиків суниці для подальшої висадки в грунт.
В серпні відбувається активний збір врожаю. У місячний календар садівника – городника на серпень міститься інформація не тільки по збору плодів, але і з їх правильного зберігання. Це трудомістка час для господинь, які роблять домашні заготовки з капусти, огірків, помідорів. Щоб помідори швидше встигли, їх потрібно пасинкувати і прищипувати.
З початком осені триває або стартує збір врожаю бульбових культур. Щоб домогтися оптимальних розмірів картопляних бульб, потрібно обрізати стебла приблизно за 7 днів до збору врожаю. Плодові рослини мають потребу в мінеральних добривах, так як у них знову посилено розвивається коренева система. З середини вересня можна зайнятися посадкою озимого часнику.
У жовтні саме час підготувати грунт до наступного сезону. Грунт скопують і удобрюють гноєм і фосфорними сполуками. Цю роботу слід виконати перед настанням зими, щоб дати достатньо часу для засвоєння добрив грунтом. В результаті скопування грунт збагачується киснем, і порушується розмноження бур'янів.
Місячно посівний календар садівника – городника на жовтень містить інформацію про посіві моркви, петрушки, щавлю, садових дерев. Ці культури стійко переносять зимові умови і добре приживаються на новому місці.
У листопаді потрібно попрацювати на дільниці, щоб прибрати опале листя і захистити молоді дерева від тварин, які можуть пошкодити кору. З цією метою стовбури дерев обертають руберойдом.Таблиця місячного календаря на 2018 для садівника і городника


Місячний календар садівника-городника 2018

Всі дані для своєчасних робіт на землі зручно представити у табличному вигляді. В них наведено найпоширеніші культури і терміни, коли їх посадка виявиться максимально своєчасною.
Оптимальні строки посадки рослин в місячному посівному календар городника розписані буквально по днях. Це дозволяє добре підготуватися до майбутніх робіт і спланувати свої трудові будні.
Таблиця місячного посівного календаря на 2018 рік представлена на малюнку. Вона може бути розписана як на весь рік, так і помісячно. Ви можете вибрати для себе оптимальний варіант.
Варто сказати, що крім таблиці для плодово-овочевих культур, складений також місячний календар для посадки розсади квітів та декоративних рослин на 2018 рік, адже ділянка – це ще й естетичне задоволення.
Він зацікавить початківця або досвідченого садівника, якому важливо, коли краще сіяти насіння і садити рослини за місячним календарем на 2018 рік, щоб оточити себе красою і пахощами.Поради місячного календаря прості і логічні. Дотримуючись їх, можна досягти прекрасного врожаю і вберегти себе від розчарувань, пов'язаних з трудомісткими дачними роботами, які раніше не могли виправдовувати очікування.

загрузка...
Місячний календар садівника-городника 2018
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають