• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Великий піст в 2018 році

Великий піст являє головний період утримання віруючих християн від вживання продуктів харчування певного виду, дополняющийся духовними практиками аскетичного характеру. Нижче буде розказано: на який час припадає Великий піст в 2018 році і наведено основні рекомендації для тих, хто піститься. Великий піст існує в православній і католицькій традиції, як обов'язкове дійство, пов'язане з підготовкою до святкування головного християнського свята – Великодня. У протестантів також існує аналогічна практика, але вона є не обов'язковою, а добровільною – особистим вибором кожного.


Сутність і призначення Великого пісту


Великий піст встановлений християнською традицією, як данину пам'яті перебування Ісуса Христа в пустелі, де він перебував протягом сорока днів після свого хрещення. Тут Спаситель роду людського був підданий трьох спокус: голодом, гординею і вірою. Дані спокуси проходять червоною лінією через весь піст для кожного християнина. Людина повинна навчитися жити їжею духовною, стати смиренним і укорінитися у своїй вірі в Господа. У богослужінні в церкві в період Великого пісту молитви і покаяння присвячені смерть і наступне воскресіння Спасителя.


Якого числа Великий піст в 2018 році


Прийшла пора перейти до практичної складової духовно-аскетичних практик і визначити, якого числа Великий піст в 2018 році, так як даний період утримання передбачає Великдень, а Пасха має плаваючу дату. У 2018 році Великий піст у православній християнській традиції буде в період з 19 лютого (понеділок) по 7 квітня (субота). Великий піст у 2018 році в католицькій християнської традиції припадає на період з 11 лютого (неділя) з 1 квітня (неділя), включаючи і сам празник Пасхи, як невід'ємну частину духовного зростання і прилучення до божественного.

Великий піст в 2018 році


Перед Великим пістом існує чотири підготовчих тижня. Кожна з седмиць має свою назву і сакральне значення.

Перший тиждень (Про Закхее). Починається 21 січня (неділя) 2018 року в православній традиції та 14 січня (неділя) 2018 року в католицькій традиції.
Другий тиждень (Про митаря і фарисея). Починається 28 січня (неділя) в православній традиції й 21 січня (неділя) 2018 року в католицькій традиції.
Третій тиждень (Про блудного сина). Починається 4 лютого (неділя) в православній традиції і 28 січня (неділя) в католицькій традиції.
Четвертий тиждень. (Про страшний суд). Починається 11 лютого (неділя) в православній традиції й 4 лютого (неділя) в католицькій традиції.У католицькій традиції чотири підготовчі тижні є необов'язковою умовою початку Великого пісту і носять добровільний характер.


Сім седмиць Великого пісту з приписами для трапез

Перша седмиця. У понеділок першої седмиці Великого пісту в 2018 році пропонується повна відмова від прийняття їжі, щоб очиститися від мирського і налаштуватися на духовне. У вівторок допускаються до вживання хліб і вода. З середи по четвер можна вживати рослинну їжу, яка не була піддана термічній обробці, і без додавання олії. У п'ятницю їдять варену їжу рослинного походження, яка була відварити без додавання олії. В суботу і неділю дозволяється варену їжу рослинного походження з додаванням масла і випити невелику кількість вина.
Друга седмиця. Понеділок, середа і п'ятниця – сира їжа без додавання олії. Вівторок, четвер – варена їжа без додавання олії. Субота і неділя – їжа варення з додаванням масла і при бажанні невелику кількість вина.
Третя седмиця. Аналогічна другої седмиці.
Четверта седмиця. Приписи ідентичні третьої седмиці.
П'ята седмиця. Приписи ідентичні четвертої тижня за винятком четвера, коли допускається до споживання вареної їжі рослинного походження з додаванням масла.
Шоста седмиця. Аналогічні приписи четвертої седмиці за винятком неділі, коли дозволяється їсти рибу, але відмовляються від вина, а в суботу можна покуштувати ікри.
Сьома (страсний) седмиця. Перші три дні тижня – сира їжа рослинного походження без масла. Четвер – варена їжа рослинного походження з олією і вино. П'ятниця – суворий піст, який передбачає повну відмову від їжі. Субота – їжа рослинного походження без термічної обробки і без масла, дозволяється випити трохи вина. У неділю – м'ясоїд.Існують дні виняток у разі, якщо вони випадають на дні поминання святих. Якщо вони випадають на понеділок, вівторок або четвер, дозволяють трапезувати вареної рослинною їжею з додаванням олії рослинного походження. При випаданні днів поминання святих на середу або п'ятницю, то дозволяють їсти варену їжу без масла і вживати невелику кількість вина.

Великий піст в 2018 році


Дані приписи в першу чергу стосуються християнської православної традиції. У християнській католицькій традиції піст носить менш суворий характер і спрямований в першу чергу не на обмеження вживання тієї або іншої їжі, а на відмову від повсякденних звичок віруючих – наприклад: відмова від перегляду телевізора, участі в розважальних заходах, відмова від кави, алкоголю або улюбленої їжі.

загрузка...
Великий піст в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають