• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Православний календар на 2018 рік

Віруючі люди максимально відповідально підходять до виконання церковних ритуалів, повний список яких можна знайти в православному календарі на 2018 рік. Завдяки тому, що багато свята і святі дати мають непістійний характер, то такий календар розраховується на кожен рік індивідуально. Це дає максимальну інформацію віруючої частини населення для дотримання пістів та відзначення православних свят.


Православний календар на 2018 рік


Необхідність православного календаря


Православний календар необхідний всієї категорії віруючих людей, незалежно від того, наскільки добре вони знають дати всіх свят і як давно прийшли до віри. До наприклад, молодим людям, які прийшли до православної віри відносно недавно, буде максимально корисно знати всі прийдешні дати пістів і свят в 2018 році. А тим людям, хто вже багато років присвятив вірі, також буде цікаво дізнатися про особливості календаря православних свят на 2018 рік. Це пояснюється мінливістю багатьох дат, які мають змінний характер і називаються перехідними.


Православний календар відіграє важливу роль у дотриманні пістів, як багатоденних, так і одноденних. Недостатньо знати тільки початок і кінець дотримання пісту, тому що є безліч відступів і обмежень, як перед самою датою, так і в процесі всього ритуалу. Наприклад, у деякі дні можна вживати в їжу рибу, а в особливі дати повністю відмовлятися від їжі. Такі дні також позначені в православному календарі на 2018 рік і не всі з них пістійні.


Великдень


Головний свято всього православного світу – Великдень чи Світле Воскресіння. Є перехідним вдень і уособлює чудесне воскресіння Ісуса Христа. У 2018 році це свято випадає на 8 квітня, що підтверджує його циклічність, тому що Великдень у кожному році значиться різними датами.

Православний календар на 2018 рік


Точного пояснення того, чому Великдень щороку відзначається різними днями, не існує. Є кілька теорій на цей рахунок, кожна з яких пояснює події по-своєму.

Відсутність точної дати воскресіння Христа. Не збереглося жодного достовірного джерела, коли воскрес Ісус Христос, однак у Біблії говориться про певному часовому проміжку, який відповідає реальним святкувань. Таким чином, відбувається розрахунок Великодня з початку квітня по початок травня, уособлюючи обраним днем чудове свято православного світу.
Плутанина в календарях. У 15-16 століттях був здійснений перехід багатьох західних країн на григоріанський календар. Процес мав досить затяжний часовий інтервал, протягом якого світ жив за різними календарями і тому існували різні дати в сусідніх країнах. Приміром, Росія перейшла на григоріанський календар тільки з приходом до влади більшовиків. Західні ж країни жили вже кілька століть за новим літочисленням. Разом з цим різнилися і дати святкування християнських свят, а також був спровокований сам розкол релігії на католицьку і православну, після чого багато дати одних і тих же свят мали відмінності з-за нового і старого стилю. Великдень також відзначалася в різні дні, але дні святкування не мали пістійного характеру.Значимість Великодня у світі християн величезна. Це не тільки чудесне воскресіння Ісуса Христа. День свята кожен рік задає нові дати перехідних свят, які залежать від Великодня. У першу чергу це стосується Великого пісту, довжина якого однакова, але ось початок залежить від того дня, коли буде святкуватися Світле Воскресіння.


Не менш важливе релігійне свято Трійця теж залежить від Великодня і святкується через 50 днів.


Яким чином визначається день Великодня


День Великодня визначається не випадковим чином, а на основі розрахунків, які виробляють астрономи. Достеменно відомо, що Христос воскрес в період після весняного рівнодення, яке припадає на 22 березня. Крім цього, за місячним календарем у день воскресіння була повна місяць. Дані факти підтверджує Біблія. На основі цих даних вираховується кожен рік Великдень – вона призначається на наступне воскресіння з повним місяцем після весняного рівнодення. Якщо повний місяць припадає на сам день рівнодення, то Світле Воскресіння призначається на 28 березня.


Слідуючи простій схемі, можна самостійно обчислити, якого числа буде Пасха, якщо орієнтуватися в місячному календарі. Крім цього, астрономічні дані говорять про те, що цикл повторюється в точності кожні 532 роки, тому досить створити графік святкувань Великодня за цей період і в точності визначати головний день християнського світу на сотні років вперед.


Пісти


Піст у православному світі є невід'ємною складовою релігії і віри. Його вимагає дотримання жорстких заходів в області споживання їжі, так і поведінки самої людини. Піст не вважається дієтою. Він є мірою смирення і покаяння, а також головним таїнством зближення з Богом. Сам Ісус Христос дотримувався пісту, коли йшов у пустелю перед суспільним служінням. Цей момент яскраво описується в Біблії і знайомий багатьом християнам.


Різні пісти мають індивідуальні особливості їх дотримання, а також різні терміни, дати початку і кінця.


Великий піст


У 2018 році цей піст починається 19 лютого і триватиме до Великодня. Великий піст асоціюється з походом Христа в пустелю, де протягом 40 днів він не куштував їжу і піддавався різним спокусам з боку диявола.


Для православних віруючих особливо важливими вважаються перший та останній тижні пісту, які більш суворі до вибору їжі в їжу. Так, практично у всі дні їжа не повинна містити елементів тваринного походження і бути максимально простий – каші без масла, хліб, фрукти. А напередодні самого Великодня рекомендується повністю утриматися від їжі до винесення плащаниці.


Петрів піст


Присвячений святим апістолам Петру і Павлу в честь їх проповіді служінню Богу. У 2018 році піст триватиме з 4 червня по 11 липня. Інша назва – річний піст, протягом якого також необхідно дотримуватися рослинної їжі, однак раціон можна значно розширити овочами, грибами, фруктами, крупами у вигляді кашею і багатьма іншими продуктами, крім тваринного походження.


Успенський піст


Має тривалість 2 тижні – з 14 по 27 серпня. Піст має відношення до Божої Матері, яка перед відходом з життя (вознесінням на небо) пістила і молилася за всіх віруючих і Бога. Традиції пісту приблизно такі ж, як і в попередніх, однак Преображення Господнього, що випадає на 19 серпня, дозволена до вживання в їжу риба.


Різдвяний піст


Пістійний піст, який починається 28 листопада 2018 року і триває до Різдва Христового (7 січня 2019). Другий за значимістю посаду після Великого. Ще Різдвяний піст називають Пилипів, бо початок збігається з днем пам'яті апістола Пилипа.


Різдвяний піст закликає до смирення і покаяння перед великим християнським святом – Різдвом. Обмеження в їжі досить серйозні – повне виключення продуктів харчування тваринного походження, а в переддень Різдва – відмова від їжі до «першої зірки».


Великі православні свята


Православний календар на 2018 рік


У календарі православних свят 2018 року є дати як пістійні, так і перехідні, які залежать від дня Великодня. Великими святами вважаються наступні:

7 січня – Різдво Христове. У цей день весь православний світ святкує народження Христа. Якщо проводити аналогію з католицьким християнством, то дати відрізняються на 2 тижні з-за відмінностей в церковних календарях. Також Різдво Христове асоціюється з закінченням Різдвяного пісту;
19 січня – Хрещення. Свято уособлює собою біблійний розповідь про те, як Христос був хрещений у ріці Йордан. Православний світ в цей день повторює діяння Господа, виробляючи купання в природних водоймах. Враховуючи розпал зими і низьку температуру води, процедура вимагає підвищеної сили волі і загартування, але все одно після купання мало хто захворює. Віруючі співвідносять цей факт з Божою милістю;
15 лютого – Стрітення. Відзначається на 40-й день після Різдва і ознаменовує зустріч Христа в дитячому віці зі старцем Симеоном;
19 лютого – перший день Великого пісту, а також чистий понеділок, який супроводжується обмеженням у їжі до круп, хліба і води;
10 березня – Батьківська субота. У цей день поминають всіх покійних, особливо батьків, яких немає в живих;
7 квітня – Благовіщення. Свято ознаменовується з народженням Христа, але за біблійними канонами Благовіщення Пресвятої Богородиці не означає фактичне народження Ісуса, а момент його зачаття в утробі. Саме тому свято відзначається рівно за 9 місяців до самого Різдва Христового;
з 2 по 7 квітня 2018 року починається страсний тиждень перед Великоднем. Цей час характеризується підвищеним дотриманням пісту, смиренням і очікуванням великого свята. Протягом тижня є певні дні, як, «чистий» четвер, в який прийнято купатися. Вважається, що в цей день вся вода стає святою. Слідом йде страсна п'ятниця, протягом якої не рекомендується вживання будь-якої їжі, а день слід присвятити молитвам. Субота є старшинством Великодня, має назву Великої. З вечора в церквах починається служба і зустріч Світлого Воскресіння;
8 квітня – Пасха. Самий головний і світле свято православного світу, який відзначається практично у всьому світі. Символом свята вважається паску і фарбовані курячі яйця, а також привітання один одного словами «Христос Воскрес», на що слід відповідь «Воістину Воскрес»;
17 травня – Вознесіння. Перехідний свято, що відзначається на 40-й день після Великодня. Він відображує себе з неодноразовим явищ Христа апістолам після свого воскресіння, але в цей день Ісус з'явився своїм учням і Божої Матері, після чого вознісся на небеса;
27 травня – Трійця. Свято переходить і відзначається на 50-й день після Світлого Воскресіння. Уособлює Отця, Сина і Святого духа – трьох божественних фігур, на честь яких у ніч перед Трійцею вчиняється велика служба в церкві;
7 липня – свято на честь народження Йоана Хрестителя, який хрестив Ісуса Христа в річці Йордан;
12 липня – день святих апістолів Івана та Павла, одних з найбільш відданих учнів Господа Бога;
21 липня – явище ікони пресвятої Богородиці. Вперше даний факт був виявлений в 1579 році, коли при пожежі в Казані вдалося врятувати ікону пресвятої Богородиці. Після цього вона стала творити чудеса, зціляючи людей, що актуально в наш час. Підтверджених фактів є чимала кількість;
14 серпня – початок Успенського пісту. Крім цього, день ознаменований, як медовий спас – перевагу до вживання меду в їжу;
19 серпня – Преображення. Свято засноване на уособленні Божого Царства простим віруючим в особі Ісуса Христа. Повна назва свята – Преображення Господа Бога і спасителя Ісуса Христа. Цей день відбувається освячення плодів винограду і інших фруктів, як яблук. Також день називається яблучний спас;
28 серпня – Успіння Богородиці. Це свято символізує закінчення Успенського пісту. Саме слово «успіння» є старорусским і означає смерть. Успіння Пресвятої Богородиці – день смерті Матері Божої. Відзначається скромно у вигляді вшанування Богородиці, що покинула світ віруючих;
21 вересня – Різдво Божої Матері. День ознаменований народженням Богородиці, яка народила згодом сина Господа Ісуса Христа;
27 вересня – Воздвиження. Свято символізує про хрест, на якому був розп'ятий Христос. Цей хрест після вчинених діянь був перенаправлений в невідомому напрямку, але через якийсь час він з'явився чудесним чином недалеко від місця розп'яття;
14 жовтня – Покров. Свято символізує момент в Біблії, коли Пресвята Богородиця з'явилася до віруючих з небес з омофором (спеціальним покривалом для голови) та проявила таким чином захист. З тих пір свято іменується Покровом Пресвятої Богородиці і шанується в православному світі;
4 листопада – Казанська. День в честь ікони Казанської Божої Матері, яка створила багато чудес за своє існування, виявляючи це зцілення людей, які мають різні недуги;
19 грудня – Микола Чудотворець. День ознаменований зі Святим Миколаєм Чудотворцем, якого за життя віднесли до ликів святих, а після своєї смерті йому молилися і продовжують молитися. Друге ім'я – «Чудотворець» – йому дали віруючі за його прихильність до християн і виконання прохань і молитов.Це головні і найбільш значущі православні свята, які не просто відзначаються молитвами або службою в церкві. У ці дні люди відчувають віру і єднання з Господом Богом, який чує їх молитви, а християни чують Господа. Але крім цього, існує безліч інших свят, які присвячені певним біблійним подіям або святих ликів, що описується в Біблії. Для отримання більшої інформації, необхідно відвідувати церкву і цікавитися церковним календарем на кожен день, розмовляти з батюшкою, молитися і виконувати всі необхідні ритуали і служби. Крім цього, православ'я характеризується проявом доброти, розуміння, любові і турботи до ближнього свого. Тоді зв'язок з Господом буде мати місце не тільки візуально, але і на ділі, в серці і в душі.

загрузка...
Православний календар на 2018 рік
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають