• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Місячний посівний календар садівника і городника на грудень 2018 року в Україні

Початок зими пов'язано із завершенням посівного сезону. У грудні вже випадає сніг, починаються стійкі морози, в зв'язку з цим зменшується перелік обов'язкових робіт по саду і городу. Представлений місячний посівний календар садівника і городника на грудень 2018 року в Україні підкаже, про яких роботах не слід забувати в морозному і засніженому місяці.
Місячний посівний календар садівника і городника на грудень 2018 року в Україні


Користь місячного календаря


З найдавніших часів люди знали, що фази місячного світила можуть бути як негативними, так і сприятливими для рослинних культур.
Шляхом тривалого аналізу та порівняння були встановлені періоди, які надають позитивний вплив на рослини. Також нашими предками були виявлені і моменти, коли будь-які роботи по саду або городу приносять тільки негативні наслідки.

Знання про рекомендації місячного календаря передавалися з покоління в наступне покоління. В сучасності до визначення сприятливих і негативних періодів нічного світила «підключилися» і астрологи. Фахівці доповнили рекомендації, які були доведені нашими предками, і внесли в дані небесного розкладу істотні корективи.

Зараз посівної календар на грудень в Україні є основною методикою для планування садових робіт. Дачники враховують всі рекомендації місячного розкладу. І саме це є запорукою отримання багатого і корисного врожаю, а також відсутність проблем в період зростання і розвитку агрокультур.
Місячний посівний календар садівника і городника на грудень 2018 року в Україні

Завантажити посадковий календар в Україні на грудень 2018 року можна тут

Садові грудневі роботи

Навіть якщо на початку зими основні роботи у дачників істотно зменшуються, не слід забувати, що і в ці морозні і вітряні дні існують завдання, які є обов'язковими для виконання. Про що ж не можна забувати в грудні?

Значну небезпеку для агрокультур і квітів протягом всієї зими представляють гризуни. З настанням стійких морозів миші, бурундуки, хом'яки та інші гризуни шукають їжу. Ідеальним меню для них є кора і коріння рослин. Щоб не допустити поїдання гризунами агрокультур місячний посівний календар на грудень порадить зробити надійні укриття. Стовбури плодових дерев і чагарників рекомендовано щільно укутують стеблами полину звичайного. Різкого і специфічного запаху трави гризуни не виносять, тому вони ніколи не стануть робити замах на агрокультури з такою «ароматної» захистом. Аналогічним чином можна обробляти і грядки, куди висаджені озимі культури або цибулини гладіолусів і лілій. Важливо відзначити, що пучки полину є надійним захистом для рослин від палючих сонячних променів. Вкриті травою рослини не будуть піддаватися ризику отримати сонячні опіки, які несуть максимальне небезпеку для зростання і здоров'я агрокультур.
У зимовий час багато дачники займаються посівом розсади на підвіконнях. Відмінним добривом для розсади стане чайна заварка. Щоб приготувати живильну підгодівлю, необхідно збирати заварку випитого чаю, висушувати її на радіаторі опалення або в духовці, а потім під час посівних робіт змішувати заварку з насінням (рівні пропорції). Підгодовані рослини рано дадуть сходи, будуть швидко розвиватися і рости. А зелень, удобрена такий підгодівлею, буде більш сочною.
Місячний посівний календар садівника і городника на грудень 2018 року в Україні


З настанням грудня розпочинається сприятливі дні в місячному посівному календарі для обрізки гілок плодових дерев. Обрізку можна проводити включно по березень, поки агрокультури не почнуть випускати нирки. Перевагою зимової обрізки гілок є те, що саме в цей момент, коли дерева «голі», видно всі дефекти і пошкодження гілок. Крім цього, обрізка гілок взимку допоможе деревам сформувати пишну крону з листя в середині весни.
Якщо зима за прогнозами синоптиків буде мало сніжної, то рослинам потрібно додатковий штучний обігрів. Це можна зробити за допомогою компосту або гною, шаром яких покривається гряда.
За газоном взимку потрібен особливий догляд. Не можна ходити по газону, якщо сніг ще не покрив землю. Якщо ігнорувати цю рекомендацію, то по весні на газоні з'являться бурі лисини.
Порекомендує посадковий календар в Україні на грудень 2018 року зі настанням стійких заморозків зробити посів насіння календули, маку, резеди, дельфиниума. Щоб квіткові насіння не замерзли, їх необхідно висаджувати тільки в ретельно промерзла грунт. Поверх посіву потрібно насипати шар перегною, торфу і піску.


Рекомендації місячного календаря


Всі садові роботи посівний місячний календар на грудень в Україні радить проводити за наступною схемою:

1, 2 (фаза росту). Корисно займатися посівними роботами, підгодовувати кімнатні квіти органікою.
3 (повний місяць). Будь-які роботи проводити небажано.
4 (фаза спаду). Провести огляд кімнатних квітів, при необхідності почати лікування рослин від розвиваються захворювань.
5, 6. Проводиться посів озимих агрокультур. Можна починати обрізати зламані і хворі гілки у плодових дерев, а також у низькорослих чагарників.
7, 8. Рекомендацій за місячним розкладом на цей період немає. Можна зайнятися розпушуванням грунту у кімнатних рослин. Важливо утриматися від поливу і внесення добрив в грунт.
9, 10. Проводиться обрізка гілок плодових дерев. Рослини в теплицях необхідно обробити протигрибковими складами.
11, 12, 13. Починаються сприятливі фази в місячному календарі городника на грудень 2018 року в Україні для обробки теплиць від шкідників і різних захворювань. Для цієї мети використовуються спеціальні препарати.
14, 15. Догляд за кімнатними квітами і розсадою - полив, внесення добрив, прополка, розпушування грунту.
16, 17. Повторюємо роботи попереднього періоду.
18 (фаза молодика). Обприскування кімнатних і садових рослин від ризику виникнення грибкових інфекцій.
19, 20 (фаза росту). Проводиться обробка кімнатних рослин, в тому числі і розсади, фунгіцидами.
21, 22, 23. Рекомендовано розпушування грунту, полив кімнатних квітів. На городі не завадить перевірити цілісність агрокультур.
24, 25. Тривають роботи минулого періоду.
26, 27. Сприятливий посів рослин і трав для домашнього вирощування.
28, 29. Внесення підгодівлі в квіткові культури. Від поливу і розпушування грунту необхідно відмовитися.
30, 31. Корисно провести повноцінний полив розсади, оглянути на наявність ознак хвороб кімнатні квіти.

Місячний посівний календар садівника і городника на грудень 2018 року в Україні
загрузка...
Місячний посівний календар садівника і городника на грудень 2018 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають