• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Місячний посівний календар садівника і городника на листопад 2018 року в Україні

Багато дачників впевнені, що з приходом осіннього сезону перелік обов'язкових до виконання робіт значно скорочується. Дійсно, вже в завершенні жовтня більшість садівників залишають свої дачні ділянки на зимівлю. Але перед цим необхідно встигнути зробити багато чого: підготувати рослини до майбутніх морозів, подбати про збереження теплиць, провести інвентаризацію садових інструментів. Тим, хто не встиг перераховані роботи завершити в жовтні, місячний посівний календар садівника і городника на листопад 2018 року в Україні рекомендує закінчити їх по завершенню осіннього сезону.
Місячний посівний календар садівника і городника на листопад 2018 року в Україні


Перелік робіт в листопаді

Залежно від погодних умов слід планувати майбутні роботи. Якщо в природі спостерігаються заморозки, то тривожити рослини не рекомендується. У тому варіанті, якщо в атмосфері ще зберігається тепло, то посівної календар на листопад в Україні рекомендує подбати про наступне:

Обробити теплиці дезинфікуючим розчином. Це зробити вкрай необхідно, якщо в сезон врожаю овочі хворіли фітофторою. Особливою дезінфекції вимагають теплиці, в яких росли томати. Всі структурні частини теплиці акуратно обробляються будь-яким ефективним дезінфікуючим складом. Це може бути розчин мідного купоросу або ж рожевий склад марганцівки. Важливо! Обробляти дезинфікуючим розчином потрібно абсолютно всі частини теплиці, включаючи скла, опори біля вікон, стіни, дерев'яні або поліпропіленові частини і т. П.
Якщо з плодових дерев ще не зібраний урожай, то слід негайно це зробити. Необхідно прибрати з рослинних культур все плоди, не залишивши при цьому навіть плодів, які подзьобати птахами або підгнили. Під деревами слід провести ретельне прибирання. Настійно радить місячний посівний календар на листопад не залишати під плодовими деревами, а також чагарниками падалицю. Підгнилі плоди є джерелом інфекції, якщо їх вчасно не прибрати і не знищити, то вони «рознесуть» хвороботворні мікроорганізми по всій території огорода.Посадочний календар в Україні на листопад 2018 року
Місячний посівний календар садівника і городника на листопад 2018 року в Україні


Завантажити посадковий календар в Україні на листопад 2018 року можна тут


Рослини на зимівлю повинні відправлятися підготовленими. Перше, що необхідно зробити, це ретельно зволожити грунт. Полив здійснювати можна, якщо на вулиці немає мінусової температури і виключена ймовірність появи нічних заморозків.
На грядках рекомендовано провести мульчування грунту. Таким чином вона легше перенесе зимові морози. Можна додатково вкрити ґрунтовий шар настом сіна, опіла або компосту. У весняний період подібний настил стане чудовим добривом. Крім цього, утеплена грунт швидше відтає і примножує свої поживні цінності, важливі для рослин.
Кущі малини необхідно підготувати до майбутньої зими. Якщо була проведена обрізка гілок, то їх необхідно скласти щільним настом. Посадковий календар в Україні на листопад 2018 року радить додатково вкрити кущі малини гноєм, сіном або опалим з плодових дерев листям. Якщо надати рослини все комфортні умови для майбутньої зимівлі, то воно краще зберегтися, не постраждає від суворих заморозків, а на початку весняного сезону буде швидше розвиватися.
На завершення осені необхідно ретельно розглянути залишилися на яблунях листя. Якщо будуть виявлені листочки, скорочення в трубочку, то це ознака лялечки гусениці бояришници. В одній ляльці можуть розвиватися до 70 гусениць, відповідно, чим більше скручених листя на яблуні, тим більше шкідників-комах вилупляться на початку весни. Для знищення шкідників потрібно зняти всі уражені листя, потім негайно спалити їх. Після цього проводиться обробка плодового дерева спеціальним розчином, що містить в своєму складі токсичні для шкідників компоненти (Кінмікс, Фас і ін.).
Останній місяць осені - це сприятливий період для висаджування цибулин гладіолусів. Досвідчені квітникарі стверджують, якщо дотримати всі основи висаджування рослин, то їх цвітіння почнеться на тиждень раніше, ніж зазвичай. Правила посіву: бульби квітів поміщають в лунки, глибиною не менше 20 см. Від поверхні грунту. Рослини необхідно ретельно полити, потім присипати шаром грунту, утрамбувати його. Поверхня гряди засипають товстим шаром опалого листя або сіном. Подібний покривний матеріал надійно збереже квіти від заморозків.У листопаді починаються сприятливі дні в місячному посівному календарі для висівання насіння щавлю у відкритий грунт.
Це морозостійка рослина рекомендується садити на стадії зростання нічного світила. Сприятливий період для посівів починається з 8 числа і тривати по включно 21 листопада. Щавель добре приживеться і гідно витримає зимові морози, якщо на гряді до нього росла капуста, редис, зелений або йодований салат, а також кріп. Правила посіву щавлю: в гряді роблять невеликі поглиблення (до 2 см. Глибиною), рівномірно насипають в них насіння рослини, засипають ґрунтом. Щоб рослина не постраждало від суворих заморозків, гряду рекомендовано укрити шаром опалого листя або перегнилого гною. Як тільки випаде сніг, на гряду необхідно укласти щільний і досить товстий шар снігу.

Посівний місячний календар на листопад в Україні нагадує, що садівникам необхідно подбати про створення комфортних умов для зимівлі і іншим культурам. Наприклад, щоб не допустити вимерзання ніжних кущів суниці, їх потрібно вкрити шаром опалого листя або соломи. Важливо, що суничні кущі повинні утеплятися вже після появи в природі заморозків (стабілізація температури повітря -5 градусів), інакше можна буде спровокувати перепревания рослини.
Місячний посівний календар садівника і городника на листопад 2018 року в Україні

Догляд в листопаді за кімнатними квітами

Всі фази місяця в місячному календарі городника на листопад 2018 року в Україні не підходять для пересаджування квіткових рослин. На початку жовтня у кімнатних квітів починається період спокою, тому турбувати рослини заборонено.

Протягом осені і всіх зимових місяців квітам важливо забезпечити помірний полив і регулярне обприскування. В осінньо-зимовий період не рекомендується вносити в грунт добрива і займатися живцюванням або розсаджуванням квітів.
загрузка...
Місячний посівний календар садівника і городника на листопад 2018 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають