• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Місячний посівний календар садівника і городника на жовтень 2018 року в Україні

На початку жовтня осінь вже повністю вступає в свої права над природою. Рослини активно готуються до зими, дерева скидають листя, грунт стає холодною і не придатною для посівів. Але у городників активна пора не припиняється, а рекомендації місячного посівного календаря садівника і городника на жовтень 2018 року в Україні підкажуть, які числа місяця найкраще присвячувати тим чи іншим роботам.

Місячний посівний календар садівника і городника на жовтень 2018 року в Україні

Місячний посівний календар садівника і городника на жовтень 2018 року в Україні


Завантажити посадковий календар в Україні на жовтень 2018 року можна тут


Календар посівів на жовтень

Професійним городникам відомо, що певні стадії нічного світила неоднаково впливають на рослини. Наприклад, на стадії спаду найкраще займатися роботами, пов'язаними зі знищенням шкідників або бур'янів. Період росту нічного кулі сприятливо підходить для посівних робіт. А ось періоди нової, а також повного місяця здатні сильно нашкодити рослинним культурам, якщо до відповідних дати якось потривожити їх.

Новачкам-городникам корисні рекомендації, а також відомості посівного календаря на жовтень в Україні дуже знадобляться. Чим же можна і необхідно займатися в середині осені?

1 числа на небосхилі править спадання місячного світила. Стадія триватиме до 8 включно числа. Першу дату осіннього місяця не варто присвячувати посівних робіт. Рекомендовано зараз зайнятися прополкою грядок, мульчированием грунту, видаленням зайвих і непотрібних пагонів. Корисно завершувати збір дозрілого врожаю. Можна заготовлювати на зимове зберігання лікарські трави.
2 - дату рекомендовано присвятити збору лікарських трав і корисною вітамінізованої зелені. Ідеальний спосіб зберігання для перерахованих культур заморозка або сушка. Садівникам зараз можна зайнятися збором врожаю, який не підлягає до тривалого зимового зберігання. Їх зібраних овочів і фруктів готують смачні зимові салати, компоти, варення.
3 - рекомендації дня аналогічні вищеописаним.
4 - не рекомендує місячний посівний календар на жовтень сьогодні займатися посівними роботами. Добре присвятити день збору дозрілого врожаю, наприклад, картоплі, заготівлі лікарських рослин. День відмінно підходить для підготовки ґрунту до майбутніх весняних посівів. Зараз грунт мульчують, обробляють від всіляких шкідників. Якщо раніше на грядках росли «хворіють» рослини, то грунт потрібно піддати особливо ретельної дезінфекції.
5 - корисно провести обробку дерев і плодових чагарників - з рослин обрізають старі гілки, видаляють сухі листя і все дозрілі плоди. Ретельна підготовка допоможе культурам стійко перенести зимові морози і сильні вітри.
Місячний посівний календар садівника і городника на жовтень 2018 року в Україні


6 - сьогодні важливо відмовитися від будь-яких посівних робіт. Найкраще зайнятися прибиранням території городу, підготовкою гряд до майбутніх морозів.
7 - в завершенні стадії спадання місяця займаються складанням врожаю, мульчированием і розпушуванням грунту, обрізанням старих гілок у дерев і чагарників.
8 - дата не підходить для робіт, пов'язаних з рослинами або грунтом. Порадить посадковий календар в Україні на жовтень 2018 року провести прибирання території саду - зібрати все сміття, спалити старе листя, провести ревізію садового інвентарю.
9 - сьогодні з 6:47 на небосхилі починає панувати нова місяць. Цей період абсолютно не підходить для всіх посівних робіт. Городникам рекомендовано дозволити грунт і рослинам сьогодні «відпочити». Всі роботи можуть негативно вплинуть на здоров'я рослин.
10 - багато садівників впевнені, що з появою стадії росту нічного світила починаються сприятливі дні в місячному посівному календарі. Це дійсно так. Тривалість позитивної фази - включно до 23 числа. В означений період садівникам необхідно встигнути зробити величезну кількість корисних і дуже важливих справ. Саме сьогоднішню дату добре б присвятити заготівлі різноманітних салатів. На городі корисно провести обробку грунту поживними і вітамінізованими складами.
11 - корисно вносити в грунт добрива, проводити обробку рослин від шкідників.
12 - займаються збором залишився врожаю - ягід, овочів, а також фруктів. Ідеальний час для пересадки домашніх квітів.
13 - проводиться обробка грунту від шкідників і різних хвороб. Можна зайнятися дезінфекцією теплиць з полікарбонату (якщо в приміщенні зібраний весь урожай).
14 - сприятливий період для пересадки плодових рослин, наприклад таких, як сливи або груші. В цей же період можна зайнятися посадкою молодих чагарників смородини та агрусу. Проводити посівні роботи можна, якщо в природі спостерігаються теплі температурні режими.
15 - корисно проводити розпушування грунту, прищеплювати дерева, проводити покіс старої трави.
16 - важливих садових робіт на сьогоднішню дату планувати не варто, але день можна присвятити «прекрасного». Якщо в квітнику залишилися квітучі рослини, то можна зайнятися оформленням яскравих композицій. Зрізані по осені квіти довгий час можуть «стояти» у вазі в домашніх умовах і створювати в квартирі затишок.
Місячний посівний календар садівника і городника на жовтень 2018 року в Україні


17 - всі роботи, спрямовані на посів рослин або насіння, необхідно відкласти. Зараз необхідно зайнятися обприскуванням рослин від шкідників.
18 - займаються підготовкою грунту для майбутніх посівів - вносять добрива, проводять дезінфекцію.
19 - ідеально займатися збором врожаю. День відмінно підходить для консервації і приготування страв тривалого зберігання (салати, закуски, компоти).
20 - осінь відома непередбачуваними погодними умовами, тому посівної місячний календар на жовтень в Україні рекомендує завчасно підготувати чагарники і дерева до майбутніх заморозків. Для цієї рослини утеплюють, вкриваючи стовбури теплостійкими матеріалами.
21 - день можна присвятити роботі в квітнику. З відцвілих рослин зрізають сухі квіти і листя, проводять обрізку багаторічних рослин, які вже закінчили своє цвітіння.
22 - сприятлива дата для посіву в теплі теплиці (або будинку на підвіконні) зелені.

24 - вступає у владу стадія повного нічного світила. День досить несприятливий, активні роботи з рослинами можуть сильно нашкодити їм. Не можна працювати і з грунтом, наприклад, здійснювати розпушування, мульчування або вносити добрива. Чи не рекомендовано планувати посівних і будь-яких посадочних робіт, але сьогодні корисно займатися боротьбою зі шкідниками.
25 - в останні дати місяця на небосхилі знову править стадія убування. Такі фази місяця в місячному календарі городника на жовтень 2018 року в Україні рекомендують зайнятися посівом озимого часнику чи цибулі. Корисно старі обрізати гілки чагарників і дерев.
26 - ідеальний час для збору врожаю, який підлягає тривалому зберіганню.
27 - сьогодні рекомендовано зайнятися прополкою грядок і обробкою грунту від шкідників.
28 - посівні роботи проводити не рекомендовано, але час ідеально для завершення збору дозрілого врожаю.
29 - до початку заморозків необхідно зібрати насіння однорічних квітів. В цей же час виробляють убору території в квітнику.
30 - завершальні дати місяця корисно присвятити прибиранню території саду.
31 - в цей період посівні роботи небажані. Рекомендовано зайнятися підготовкою гряд до майбутніх весняних посівів, а також провести дезінфекцію теплиць.
Місячний посівний календар садівника і городника на жовтень 2018 року в Україні
загрузка...
Місячний посівний календар садівника і городника на жовтень 2018 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають