• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Вихідні і святкові дні в травні 2018 року в Україні

Весняний травень — це найчудовіша і позитивна пора. У цей момент починаються активні роботи у дачників, закінчується навчальний процес у школярів, а ось робочому класі корисно дізнатися, які вихідні і святкові дні в травні 2018 року в Україні відзначено урочисто-червоним кольором у календарі?

Вихідні і святкові дні в травні 2018 року в Україні


Свята і вихідні травня

У календарних даних травень є тривалим періодом, в ньому налічується 31 календарна дата. Але виробничий календар вказує, що серед загальної кількості календарних чисел на час відпочинку і зустрічі святкових подій робітничого класу надається 10 днів. У вказану кількість включені всі офіційні вихідні — це суботні, а також недільні дати, і, звичайно, урочистості, зазначені в календарі державно-важливим червоним кольором.

Всі святкові дні в травні в Україні мають державний статус. Як відпочиває робочий клас в зв'язку з настанням значущих для держави дат?

1 травня в Україні зустрічається свято солідарності трудящих. Дана подія випадає на вівторок, відповідно, цей момент трудового тижня стає за законом вихідним періодом. Починаючи з 2-ого травня працівники і робітники підприємств приступають до виконання службових та виробничих обов'язків.

9 травня відзначається велика і урочиста дата — день великої Перемоги. Свято в календарі випадає на середу, тому даний період трудонедели також визначено вихідним періодом. Необхідно уточнити, що передсвятковий 8 травня за трудовим законодавством позначено скороченим за трудочасам робочим днем. Період скорочення робочого часу дорівнює 1 годині.

27 травня українці відзначають велике православне свято — це світла Трійця. Дана подія також включено у вихідні днями в Україні в травні 2018 і має державне значення. Християнське свято віруючі зустрічають у недільний період, відповідно, за законом у виробничому календарі буде здійснено перенесення урочистих дат. Після перенесення українці отримують 3 вихідних моменту, починаючи з суботи (26 число) і закінчуючи понеділком (28 число). Всього робітничий клас на день зустрічі світлої Трійці отримує 3 вихідних дати — 2 офіційних + 1 додаткове державно-важлива подія.

Важливо відзначити, що календар вихідних в Україні за травень 2018 діє тільки для трудящих з денного режиму роботи, тобто для робочих п'ятиденному і шестиденному трудонедель. А ось у робітничого класу, трудящих по змінному режиму праці, вихідні дати випадають згідно їхнього робочого розкладу, святкових додаткових дат відпочинку у даної категорії робітників немає.

Вихідні і святкові дні в травні 2018 року в Україні


Крім перерахованих вище урочистих дат в календарі визначені святкові дні в травні в Украинеисторического, професійного і суспільного характеру.3 — в Україні зустрічається святкова подія, присвячене дню свободи друку. Ця подія має міжнародний статус, тому відзначається не тільки в Україні, але також і в усьому величезному світі.

7 — прекрасна і добра дата — день радіо. На честь урочистого заходу організовуються святкові концерти, на яких виступають популярні артисти театру та естради.

8 — дата пам'яті жертв великої війни. У цей момент у всіх церковних храмах влаштовували панахиди, на яких молитвами згадуються герої, що загинули в роки великий і страшних воєн.

12 — професійне подія місяця. У цей день вітання і подарунки отримують медичні сестри, чиє завдання полягає в наданні першої допомоги пацієнтам лікарень та інших мед. установ.

13 — ще одна найважливіша дата місяці для всіх українців. В державі зустрічається день матері. Добрий святковий день наповнений привітаннями, подарунками, радісними подіями. У знак поваги до всіх жінок, уряд України організовує святкові вітальні концерти.15 — свято сім'ї. В цей прекрасний весняний день туристичні фірми організовують тур вихідного дня на травень. Бажаючі відзначити свято весело і завзято отримують шанс вирушити в подорож, яке наповнене романтикою і щирістю. Як правило, подібні тури відправляються молодята, які відзначають річницю весілля саме в день сім'ї.

18 — пам'ятна дата, заснована на честь загиблих від страшного бич сучасності — Сніду.

18 — свято музею. В урочистий день у багатьох музеях України проходить «день відкритих дверей», а це означає, що будь-який бажаючий може стати відвідувачем музею абсолютно безкоштовно.

20 — всі працівники сфери культурних цінностей в Україні відзначають професійне свято.

25 — професійна подія, присвячена унікальній професії — філолог.

27 — день народження Києва.

28 — службовці прикордонних військ отримують привітання та спільно з товаришами по службі відзначають день прикордонника.


31 — дата всесвітнього характеру — день без тютюну.
Вихідні і святкові дні в травні 2018 року в Україні
загрузка...
Вихідні і святкові дні в травні 2018 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають