• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Вихідні та робочі дні у травні 2018 року в Україні

Весна — це чудова пора. У цей період природа наповнюється неповторними пахощами, все навколо цвіте і іскриться. Найбільш позитивним і радісним весняним місяцем є травень. В цей момент не тільки радує природа, але і те обставина, що в календарі прописано кілька особливо важливих урочистостей, настання яких з нетерпінням чекають українці. Визначимо, які вихідні та робочі дні у травні 2018 року в Україні прописані у виробничому календарі.

Вихідні та робочі дні у травні 2018 року в Україні


Робочий календар на травень

За своєю тривалістю травень є довгим місяцем, він містить в собі 31 календарну дату. Але з вказаної кількості травневих чисел на трудові будні відводиться лише 21 дата. Всі робочі дні в травні в Україні прописані в календарі виробничника, який обов'язково повинен бути створений на будь-якому підприємстві чи у виробничій організації.

Головне призначення виробничого календаря полягає в позначенні відомостей про наявність вихідних і робочих днів протягом певного місяця. Крім цього, робочий календар визначає номи трудового часу для працівників, що виконують свої професійні обов'язки за різними графіками праці. Наприклад, за основу трудового законодавства прийнятий графік роботи, коли протягом тижня у працівника визначено 5 робочих дат і, відповідно, 2 вихідних числа. У цьому варіанті трудящий в протягом 1 робочого тижня повинен відпрацювати 40 робочих годин (одна трудосмена дорівнює 8 год.). Допускається встановлення та іншого режиму праці працівникам, коли за одну трудонеделю у них позначено 6 трудосмен і, відповідно, 1 день відпочинку. У цьому варіанті загальну кількість робочих годин в тиждень не повинне перевищувати 40 год.

Вихідні та робочі дні у травні 2018 року в Україні


Визначає виробничий календар на травень 2018 року в Україні та роботу по змінному режиму праці. Але в цьому варіанті робочий графік складається роботодавцем індивідуально, в залежності від режиму праці трудящих — або 12-ти годинний робочий день, або добовий режим роботи.

Щоб точно визначити кількість робочих днів у травні в Україні, необхідно вивчити дані робочого календаря на відповідний місяць.Загальна кількість календарних чисел у травні — 31;

Кількість працезмін — 21;

Дати відпочинку — 10.

В Україні у весняному травні зустрічається кілька важливих дат державного характеру. На кожне святкове подія у виробничому календарі визначений період відпочинку для працівників денного режиму праці. Всі перераховані в календарі офіційні вихідні дні в травні 2018 року в Україні відзначено урочисто-червоним кольором.Які державні урочистості травня відзначаються в Україні?1 числа державі зустрічається день праці. Урочиста подія випадає на вівторок, саме ця дата стане додатковим моментом відпочинку для працівників України. Передсвятковий число — 30 квітня — стає скороченим за трудонормам числом, в цей момент робочий день кожного трудящого денного режиму праці скорочується на 1 годину. Починаючи з 2-ого травня трудовий клас приступає до виконання професійних обов'язків. Офіційними вихідними на тижні стають 3 травневі дати — 1 (вівторок), 5 (субота), 6 (недільний день).

9 числа українцями відзначається день Перемоги. Велике свято випадає на середу — цей період тижня стає вихідним моментом. Передсвятковий 8 травня (вівторок) в робочому календарі позначається скороченим за трудонормам числом, у всіх працівників організацій, а також підприємств у цей день трудова норма робочих годин скорочується на 1 годину. З 10-го травня (четвер) трудящий клас приступає до виконання службових завдань. На відповідній тижня вихідними моментами стають 3 числа — 9 (середа), 12,13 (офіційні вихідні, тобто субота і неділя).

27 травня в Україні відзначається велике і світле свято — Трійця. У державі ця урочиста дата має офіційно-святкове значення, тому вона в календарі виробництва позначено вихідним числом. Так як Трійця завжди зустрічається по недільним дням, то у виробничому календарі здійснюється перенос після святкових та святкових дат. Як вказує робочий календар на травень в Україні, офіційними моментами відпочинку стають 26 (субота), 27 (неділя) і 28 (понеділок) числа. З 29 травня (вівторок) робітничий клас в Україні приступає до виробничих буднях.

Офіційні святкові дати є вихідними моментами для всіх працівників організацій, а також підприємств держави, які працюють з денного режиму праці. Вихід на роботу працівників у вихідні дати можливе за попереднім письмовим погодженням з роботодавцем або ж у випадку надзвичайної події на підприємстві (організації), до яких відносяться аварії, травматичні ситуації, пожежа і т. п.

Вихідні та робочі дні у травні 2018 року в Україні
загрузка...
Вихідні та робочі дні у травні 2018 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають