• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Вихідні та робочі дні у квітні 2018 року в Україні

Квітень - це середина «зеленої» весни. У цей момент у людей піднімається настрій, природа активно розквітає, все навколо стає радісним і позитивним. Багато працівників підприємств і організацій планують на весняний місяць відпустки і додаткові вихідні. Але перед тим, як розпланувати час праці і відпочинку, необхідно дізнатися, які присутні вихідні та робочі дні у квітні 2018 року в Україні.

Вихідні та робочі дні у квітні 2018 року в Україні

Трудові норми в квітні

У кожному активно-функціонуючому підприємстві повинен обов'язково складатися виробничий календар на квітень 2018 року в Україні. Подібний розклад допомагає розподілити норми трудозмін, а також позначити вихідні дати певного місяця. Основи робочого календаря обов'язково повинні відповідати нормативам трудового законодавства, якщо в календарі є відхилення від відповідних норм, то це тягне за собою адміністративне або кримінальне покарання для керівника підприємства.

У трудовому розкладі позначені робочі дні в квітні 2018 року в Україні, а також дати, які за календарем є вихідними або святковими.

Квітень є середнім за своєю тривалістю, в календарних даних в ньому позначено 30 чисел. Із вказаної кількості квітневих дат на час професіоналізму відведено 19 змін, що залишилися 11 чисел - це вихідні дні.

Вихідні та робочі дні у квітні 2018 року в Україні


В Україні в квітні присутнє 1 державне свято - це Пасха Христова, що відзначається 8 числа. У зв'язку з настанням релігійного торжества для всіх працюючих підприємств і організацій надається додаткова дата відпочинку. Так як релігійне свято випадає на недільний день, який й без того є вихідним днем, то здійснюється перенесення передсвяткових чисел. Після перенесення передсвяткових дат не змінюється загальна кількість робочих днів у квітні 2018 року в Україні, але трохи змінюється трудовий тиждень. У квітні після святковий понеділок (9 число) стане вихідним періодом, інші робочі зміни і дати відпочинку ніяк не змінюються.

Важливо визначити, що календар для виробництва визначає виключно всі робочі зміни і вихідні числа для працівників, працюючих за денним режимом праці. У цьому варіанті, у працівника одна трудозміна рівна 8 годин. На тиждень він трудиться 5 днів, з понеділка і до п'ятниці, а суботні і всі недільні дати є вихідними офіційними періодами.

Роботодавець за погодженням з працівником має право змінити норму трудогодин, але для цього необхідно укласти новий робочий календар на квітень 2018 року в Україні. Якщо роботодавець примушує працівника трудитися в іншому виробничому режимі, то це є порушенням прав людини. Для роботодавця ж це стає грубим порушенням. Винятком для залучення працівника до понаднормової роботи або до ненормованого робочого дня є надзвичайна подія на підприємстві або аварія.

Робочий графік

Більшість підприємств для своїх працівників встановлюють п'ятиденний працетиждень, але в деяких організаціях (сфера послуг) прийнято працювати по 6 днів протягом одного тижня. У другому варіанті у працівника на тижні трапляється один вихідний день, а не два, як це прийнято у працюючих, що виконують професійні зобов'язання по «п'ятиденці». Для працівників шестиденного працетижня встановлюється змінний графік праці, де загальна кількість годин на одній працезміні знижується на 2 години.

Деяким категоріям працівників встановлюється робочий графік, який передбачає виконання трудових обов'язків за скороченим або неповного режиму праці. У цьому варіанті видозмінюється загальна кількість робочих змін, а ось офіційні вихідні дні в квітні 2018 року в Україні залишаються незмінними.

Робота за скороченою праценормою передбачає виконання трудових обов'язків за скороченими праценормами. Оплата праці в цьому випадку проводиться виходячи з розрахунку нормальної тривалості працетижня. За скороченим режимом праці має право працювати:

неповнолітні працівники (для працівників до 16 років норма праці за тиждень не повинна перевищувати 24 год., для працівників до 18-ти років - 35 год.);
працівники з мед. обмеженнями (інвалідність 1 і 2 груп) - 35 год. / тиж .;
працівники і службовці, які виконують професійні обов'язки у шкідливих або ж особливо і просто небезпечних умовах праці - 36 год. / тиждень.


Ті працівники, яким встановлено графік за неповним режимом праці, працюють так, як це наказано робочим розкладом. Оплата праці для такої категорії працівників проводиться виходячи з фактично відпрацьованої норми працегодин. За відповідним режимом праці можуть працювати лише ті люди, з якими роботодавцем складено письмовий договір про виконання службових обов'язків відповідного плану за скороченим нормативом працегодин.
загрузка...
Вихідні та робочі дні у квітні 2018 року в Україні
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають