• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Коли садити розсаду в 2018 році

Посадка овочевих культур на розсаду - обов'язкова процедура для всіх городників, які проживають в помірному кліматичному поясі. Без проведення даних робіт неможливо зібрати хороший урожай, особливо з рослин з довгим преріод вегетації.

Коли садити розсаду в 2018 році


Питанням про те, коли садити певні культури на розсаду, найчастіше задаються початківці городники. Адже через незнання можна запізднитися з посадками і в підсумку втратити частину врожаю. Взагалі, терміни сівби насіння слід розраховувати за двома показниками:

періоду від початку сівби і до висадки розсади в грунт;
періоду від початку сівби і до початку плодоношення.


Наприклад, до збору середньостиглих сортів томатів можна приступати через 4 місяці після посадки (120 днів), і якщо необхідно отримати урожай від цієї культури в середині літа, слід провести нехитрі підрахунки і посіяти в потрібні дати. Отже, для збору овочів 15-20 липня необхідно відрахувати назад 120 днів (це для середньостиглих сортів, для підрахунку ранніх-та пізньостиглих сортів за основу беруться 100 і 140 днів відповідно), а також відняти ще близько 10 днів (на сходи і приживлюваність після пересадки в грунт). Разом отримуємо, що до посадки насіння слід приступити 8-13 березня.

Коли садити розсаду в 2018 році


При посадці насіння на розсаду не варто випускати з уваги, де буде вирощуватися культура в теплиці або ж у відкритому грунті. Наприклад, томатам з моменту сівби і до висадки на постійне місце потрібно близько 60 днів, в Україні помідори в парник можна висаджувати вже в середині травня, а у відкритий грунт - на початку-середині червня, з цього можна зробити висновок, що до посадки конкретно цієї культури можна приступати в середині березня - тепличні сорти, на початку-середині квітня - сорти для відкритого грунту.

Коли садити розсаду в 2018 році


За вищеописаного способу можна розрахувати, коли слід садити на розсаду, наприклад, перець або баклажани. І ту і іншу культуру можна висаджувати в парник в середині травня, а у відкритий грунт - на початку-середині червня, проте з моменту сівби і до моменту пересадки перцю має пройти близько 90 днів, а баклажанів - 70. З цього можна зробити висновок, що посадку тепличних перців і баклажанів слід проводити в середині лютого і на початку березня відповідно, а сортів для відкритого грунту - не раніше початку-середині березня і початку квітня.
загрузка...
Коли садити розсаду в 2018 році
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають