• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Шкільні канікули в 2017-2018 навчальному році в Україні: розклад і дати

Час канікул, які дають можливість відпочити від навчального навантаження, домашніх завдань та відповідей на уроках, можна сміливо назвати найкращим періодом у житті кожного учня. З не меншою увагою інформацію про дати канікул відстежують і батьки, адже їм потрібно заздалегідь скласти плани на майбутнє, визначивши час для спільного сімейного відпочинку, турпоїздок , візитів до бабусь або відвідування цікавих заходів.
Маючи відомості про те, коли закінчиться чергова чверть або півріччя, мами і тата можуть краще контролювати навчальні успіхи своєї дитини. Адже, чого гріха таїти, частина учнів звикла підтягувати позначки і здавати хвости в останні дні перед підсумковою атестацією з предметів.
Шкільні канікули в 2017-2018 навчальному році в Україні: розклад і дати
Протягом навчального року школярі отримають не менше 30 днів відпочинку
Звичайно, точна інформація про режим навчання та відпочинку школярів в 2017-2018 навчальному році буде відома дещо пізніше, коли Міносвіти видасть офіційні розпорядження з даного питання. Однак, спираючись на досвід попередніх років, вже сьогодні можна спрогнозувати розвиток ситуації. Давайте дізнаємося, на які дати можуть бути призначені канікули в новому навчальному році.

Визначення канікулярного часу


Головний документ, на який спираються працівники освітньої сфери при вирішенні питання про структуру навчального року — Закон «Про загальну середню освіту». Стаття 16 містить інформацію про те, що структуру кожного навчального року, включаючи і канікулярний час, встановлюють директора і педради загальноосвітніх закладів, попередньо погодивши свої плани з місцевими відділеннями державних органів, що регулюють дану сферу (тобто міськими або районними відділами освіти).
Звичайно, дата початку нового навчального періоду для школярів традиційно залишається незмінною – це 1 вересня. Термін закінчення навчального процесу може бути встановлений самостійно, однак межа цього періоду чітко регламентований законодавством і не може бути встановлений пізніше 1 червня.
Щодо канікулярного часу існує правило: учням повинно відводитися не менше 30 днів відпочинку протягом навчального року. При цьому воно може бути і більше, якщо свій вплив нададуть форс-мажорні чинники у вигляді різкого зниження температурного режиму в зимовий час, відсутність опалення з-за аварійних ситуацій або введення карантинного режиму.
Шкільні канікули в 2017-2018 навчальному році в Україні: розклад і дати

Час початку та кінця карантинів і інші дати, які припиняється або відновлюється навчання, повинно бути погоджено з місцевими органами влади. Так, наприклад, керівництво школи може виділити учням випускних класів середньої та старшої школи кілька додаткових вільних днів, щоб вони могли краще підготуватися до здачі ЗНО якщо екзаменування передбачена в той час, коли за планами ще йдуть уроки в школі.
Щоб спростити роботу шкільного керівництва по складанню планів, фахівці з Міносвіти вже в літній час видають розпорядження, в якому озвучені рекомендовані канікулярні періоди. Після цього адміністрації шкіл виносять остаточне рішення, яке оформлюється наказом.

Тривалість канікулярного часу


Приймаючи рішення про дати та загальної тривалості шкільних канікул у черговому навчальному році, адмінпрацівники повинні врахувати такі моменти:систему, яка є основою навчального графіка, яка може бути семестрової або четвертний;
вимоги до організації навчання і розподілу навантаження для школярів різних вікових категорій. Наприклад, першокласникам може бути визначений додатковий період відпочинку;
рекомендації, видані органами місцевої влади, які відповідають за освітню сферу. В таких документах зазвичай містяться пропозиції про канікули, які розроблені з урахуванням місцевих кліматичних особливостей, свят загальнодержавного або місцевого значення, а також днів, на які призначені вибори до міськради, парламентські органи або вибори президента, так як зазвичай для них задіюють шкільні приміщення.Адміністрація шкільних закладів державної форми власності зазвичай не користується наданими функціями щодо самостійного визначення канікулярного часу, вважаючи за краще керуватися вказівками від Міносвіти України. Школам, у яких канікули проходять в один і той же час, набагато простіше організовано запланувати проведення олімпіад, творчих конкурсів, свят і фестивалів для учнів.
Шкільні канікули в 2017-2018 навчальному році в Україні: розклад і дати
Міносвіти дає школам рекомендації по каникулярным термінами

Можлива структура 2017-2018 навчального року


Згідно з досвіду минулих років, можна припустити, що Міносвіти рекомендує дотримуватися наступної структури навчального року:1 вересня 2017 року випадає на п'ятницю, тобто безпосередня навчання розпочнеться з понеділка 4 вересня;
осінні вакації зазвичай складаються з 9 днів. Можна припустити, що вони почнуться 10.2017 і триватимуть до 5.11.2017;
зимові канікули, які зазвичай тривають не менше двох тижнів, можуть бути призначені з 28.12.2017 за 10.01.2018;
весняний відпочинок, становить 9 днів, пройде у період з 03.2018 за 2.04.2018;
літні канікули, які є самими довгоочікуваними з-за своєї тривалості, почнуться з 26.05.2018.Дана схема дійсна для шкіл, які навчаються по чвертях.

Вихідні дні 2017-2018 навчального року


Якщо говорити про можливе введення додаткових канікул для молодших школярів, то зазвичай Міносвіти рекомендує надати їм таку можливість у період лютневих морозів, коли в школах загострюється ситуація з простудними захворюваннями. Можна припустити, що в 2017-2018 року на такі канікули буде виділено час з 19.02.2018 за 25.02.2018 включно.
Крім того, школярі, як і інші громадяни країни, можуть відпочити в ті дні, на які припадають загальнодержавні свята. Якщо уряд України не скасує якісь з традиційних для українців вихідних днів, то ними протягом шкільного року будуть:14 жовтня – вихідний на честь Дня захисника України;
8 березня – Міжнародний жіночий день;
8-9 квітня – Великодні вихідні;
1-2 травня – першотравневі вихідні в честь Дня солідарності трудящих;
9 травня – свято Перемоги.
Шкільні канікули в 2017-2018 навчальному році в Україні: розклад і дати

Також потрібно зазначити, що шкільні заняття протягом навчального року можуть бути припинені із-за таких причин:Низькі показники температури. Згідно нормам охорони здоров'я, температура повітря, складова нижче -25 0 є підставою для скасування уроків в учнів 1-4 класів, нижче -28 0 – для 5-9 класів, а нижче -30 0 – для 10-11 класів;
Відсутність опалення в шкільних приміщеннях. Якщо зафіксовано, що в класі термометр показує менше 18 0 , то учні відпускаються додому;
Оголошення карантинного режиму. Він може стосуватись окремо взятої школи, певного району, міста, селища чи області. Зазвичай карантин призначається, якщо зафіксовано число хворих в розмірах 25% від усіх учнів і вище.
загрузка...
Шкільні канікули в 2017-2018 навчальному році в Україні: розклад і дати
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають