• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Офіційні вихідні та святкові дні в серпні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Маківка літа – ласкавий серпень – як звичайно, тішить жителів України додатковим днем відпочинку. Саме на цей місяць традиційно випадає День незалежності, що відзначається 24 числа. Свято припадає на п'ятницю, а це означає, що останній вікенд літа триватиме цілих три дні! Можна скористатися випадком і поїхати на дачу, відправитися на пікнік або риболовлю, а можна відвідати центральну міську площу, щоб послухати концерт та взяти участь в урочистих заходах.
У серпні щасливці, яким вдалося урвати відпустку в оксамитовий сезон, їдуть на морське узбережжя або в пізнавальні тури а батьки, чиї діти ходять в школу, стурбовані пошуками канцтоварів, рюкзаків і нової форми, тому відвідують різноманітні виставки та ярмарки товарів для школярів. Православний люд святкує відразу кілька важливих свят – Медовий, Горіховий і Яблучний спасы, а також день Успіння Богородиці.

Календар вихідних в Україні за серпень 2018Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс
1
2
3
4
5


6
7
8
9
10
11
12


13
14
15
16
17
18
19


20
21
22
23
24
25
26


27
28
29
30
31


Вихідний день
Скорочений деньВи можете завантажити і роздрукувати календар святкових та вихідних днів:У форматі PDF
В форматі JPG14 серпня – Медовий спас


Офіційні вихідні та святкові дні в серпні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Церковне торжество в пам'ять Спаса всього людства. У цей день православні починають дотримуватися суворого, але нетривалого Успенського пісту. З цим святом пов'язано багато цікавих фактів і подій. Традиція відзначати його прийшла з Константинополя. У часи, коли місто належало грекам, всі християни відвідували храм імені Святої Софії, щоб подивитися на важливу релігійну реліквію – частинку Животворящого Хреста, що доставляється з сховищ палацу імператора.
Кожен стражденний брав з храму освячену воду, здатну лікувати будь-які хвороби, які лютували у цей час на вулицях міст. Пояснювалося це просто – страшна спека серпневих днів особливо сприяла розповсюдженню всіляких хвороб. Сама ж поява свята сягає корінням ще до 1164 році, коли Андрій Боголюбський повів свої війська в похід проти болгар, регулярно спустошують землі Ростова і Суздаля.
Покровителькою походу князь обрав Пресвяту Богородицю. Він взяв з собою чудотворну Володимирську ікону, щоб піднести їй гарячу молитву перед початком битви. Діва явила полководцю жадане диво – війська болгар були звернені у втечу. Цікаво, що, згідно з літописними джерелами, в цей же день війська імператора Мануїла перемогли незліченні полчища сарацинів. Причому перед початком бою імператору було явлено знамення у вигляді вогненних стовпів, вийшли з ликів ікон Ісуса і Богоматері.
Українці найчастіше називають медовий спас «Маковеєм» або «Мокрим спасом». Найменування «Маковей» пішло від поминання старозавітних мучеників маккавейских, загиблих за віру, а епітет «мокрий» пішов з-за того, що згідно з деякими даними, у цей день князь Володимир хрестив Русь, а, як відомо, цей обряд відбувається у воді. Ну і остання назва – «медовий» – пішла від того, що на це свято розпочиналося раніше викачування меду, який приносили до храму для освячення.

19 серпня – Преображення Господнє (Яблучний спас)


Офіційні вихідні та святкові дні в серпні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Дане церковне торжество входить в дюжину найбільш важливих православних свят. Воно знаменує чудесне перетворення Христа. Писання свідчить, що коли Ісус, Петро, Іван та Яків перебували в Галілеї, вирушили вони на Фаворскую гору, щоб помолитися. Учням Христа підйом під палючими променями сонця дався нелегко – статут від сходження, вони заснули. Ісус став підносити молитву і, раптово, сталося чудо Преображення.
Учні побачили, як лик Спасителя засяяло, а одяг став сніжно-білого кольору. Далі до присутніх зійшли пророки Ілля та Мойсей, які повідомили Христу його роль у спасінні людства. Повідали вони і про те, як закінчаться дні Ісуса. Голос із хмари сповістив, що Христос – це улюблений Син Божий, якого слід беззаперечно слухатися. Після звершення цих подій Спаситель попросив, щоб учні його тримали почуті вести в таємниці, поки не здійсниться передбачена мученицька смерть і воскресіння його.
Сьогодні це свято частіше іменують просторечным назвою «Яблучний спас», який знаменує збору літнього врожаю. Традиційно в цей день парафіяни приносять у храми яблука, груші, сливи і мед, щоб освятити щедрі дари природи.

23 серпня – День державного прапора України


Офіційні вихідні та святкові дні в серпні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Це свято належить до категорії нових урочистостей для країни – в календар його ввели всього 14 років тому, затвердивши жовто-блакитне полотнище в якості офіційного прапора. Однак історія появи українського національного стяга сходить ще до середини 17 століття, коли гетьманські козаки стали використовувати як військові прапори блакитні полотнища, на яких золотими і жовтими фарбами зображувалися символи християнства.
Після того як традиції козачого війська були віддані забуттю, країна позбулася і відмітного символу. І тільки з настанням 1918 року указ Центральної ради затвердив законодавчий акт, в якому було прописано, як виглядає національний прапор країни – жовтий колір в ньому нагадує про зрілих пшеничних колосках на полях України, а блакитний символізує чисте небо. У 1991 році, з здобуттям незалежності, прапор став символом сучасної України, а потім знайшов і власний святковий день.

24 серпня – День незалежності України


Офіційні вихідні та святкові дні в серпні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

27 років тому Верховна Рада України проголосила незалежність країни, що стала на шлях демократії, свободи і прав людини. Рішення про національний суверенітет було прийнято усім українським народом, проголосовавшем за цей пункт на референдумі, який відбувся 1 грудня 1991 року. Молоде покоління країни має знати, що на шляху до набуття суверенітету країна пройшла довгий і нелегкий шлях – історія становлення держави почалася ще з Київської Русі, яка виникла в 9 столітті нашої ери.
З часом це потужне об'єднання прийшло в занепад, а на зміну йому в 17 столітті було створено Козацько-Гетьманська держава. Хроніки говорять про те, що далі Україна стала складовою частиною Російської Імперії, проіснувавши так до подій революції жовтня. У 1917 році в країні почалося відродження національного руху, внаслідок чого було оголошено про створення Української Народної республіки, яка в 1919 році вступила до складу СРСР.
Союз соціалістичних держав проіснував на світовій карті 70 років, ну а в 1991 році, після його розпаду, стали виникати суверенні країни, в тому числі і Україна. На честь цієї події на День незалежності уряд влаштовує для жителів країни фестивалі, ярмарки і виставки, що розповідають про історію держави, його традиції та культурну спадщину.

28 серпня – Успіння пресвятої Богородиці


Офіційні вихідні та святкові дні в серпні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
Успіння означає не смерть Богородиці, але її відхід до престолу Господнього
Відмінною рисою даного торжества є те, що воно присвячене не біблійному події, а одному з церковних Переказів. У ньому описується той час, коли Спаситель вознісся на Небеса, а Діва Марія проводила дні в молитвах, просячи в Бога, щоб він забрав її до улюбленого сина.
Прохання Марії не залишилися без відповіді – до неї був посланий архангел Гавриїл, який сповістив, що її земні страждання буде закінчено через три дні. Апістоли в ті часи ходили по різних країнах, несучи звістку про вчення Христа і розповідаючи про Божі закони, проте Марія висловила прохання, що бажає побачити послідовників Ісуса перед смертю, і Святий Дух зібрав їх у її одру.
У той самий момент всім присутнім було явлено велике диво: за душею Богородиці спустився сам Христос. Тіло ж її було поховано в печері. Не був присутній на даному подію тільки Фома, ніж був надмірно засмучений. Коли ж гріб Марії був відкритий, апостоли побачили, що в ньому немає її тіла – воно здійнялося на небеса до престолу Божого. Саме тому, що не торкнулася Діви Марії звичайна смерть людська, це чудо було названо Успінням.

29 серпня – Горіховий спас


Офіційні вихідні та святкові дні в серпні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Третій Спас в Україні носить назву «Горіхового» або «Полотняного». Перше з цих найменувань пояснюється тим, що в цей період починали збирати врожай горіхів. Історія виникнення другого назви сягає корінням у 944 рік, коли Едесського храму в Константинополь був перевезений шматок полотна з віддрукованим на ньому ликом Спасителя. З тих пір до цього світлого свята православний люд обов'язково готував нові полотна та полотна, які продавав на ярмарках.
Горіховий Спас супроводжувався важливими обрядами починався збір річного врожаю пшениці, чистка колодязів, засівання озимини. Старше покоління примечало природні явища та поведінку птахів. Вважається, що відліт ластівок і журавлів на Горіховий Спас означає, що вже на Покрову настануть заморозки. Якщо ж рік супроводжувався рясним урожаєм горіхів, то і хліба добре вродить. Багато відправлялися в орішники, щоб відшукати два зрощених плоду – такий оберіг міг захистити кошель від фінансових втрат.
загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні в серпні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають