• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Перший осінній місяць не принесе жителям України додаткових офіційних вихідних. В цей час спраглі відпочинку особистості беруть відпустки, щоб насолодитися хвилинами оксамитового сезону, дітвора, яка накупалася і набегалась за час канікул, приступає до занять, а студенти відправляються за новими знаннями в лекційні аудиторії.
І, звичайно ж, самим хвилюючим місяцем вересень є для першокласників і недавніх абітурієнтів, адже 1 вересня стане початком відліку нового етапу в їхньому житті! Цього місяця українці відзначають безліч важливих дат – це і важливі історичні події (наприклад, день закінчення Другої світової війни), і всесвітні свята, такі як День туризму та важливі соціальні дати – День усиновлення та День благодійності.

Календар вихідних в Україні за вересень 2018Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс1
2


3
4
5
6
7
8
9


10
11
12
13
14
15
16


17
18
19
20
21
22
23


24
25
26
27
28
29
30
Вихідний деньВи можете завантажити і роздрукувати календар святкових та вихідних днів:У форматі PDF
В форматі JPG1 вересня – День знань


Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Мабуть, немає такої людини, у якого при погляді на схвильованих першокласників з величезними букетами не сколихнулися б спогади дитинства. Безумовно, цей день є одним з найважливіших у житті кожної дитини. Для малюків настає період, пов'язаний з незвичайними переживаннями, чудовими відкриттями і новими друзями.
Звичайно, більше всього 1 вересня чекають ті, хто вперше сяде за шкільну парту або займе місце в лекційній аудиторії. Ну а колишні школярі та студенти частенько зітхають про те, що ось і закінчилося канікулярний час, і настала пора вгризатися в граніт науки з новими силами. Тим не менш, це торжество викликає в наших серцях трепетні відчуття і підкреслює важливість отримання середньої та вищої освіти, щоб реалізувати себе як особистості і професіонала .

2 вересня – День закінчення Другої світової війни


Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
2 вересня Друга світова війна закінчилася на японському фронті
Це пам'ятне свято нагадує нащадкам про той день, коли остаточно завершилися трагічні події Другої світової війни. 73 роки тому в ясне вересневе ранок японське уряд підписав документ, що підтверджує остаточну капітуляцію цієї країни. Як тільки завершилася ця процедура, для світу офіційно закінчився період, що супроводжувався кровопролиттям, загибеллю мільйонів людей і страшними боями.
Жах Другої світової війни відійшов у минуле, а на зміну війні прийшов такий бажаний світ. Саме тому на протязі декількох років у країнах СРСР ця дата вважалася офіційним днем відпочинку, а всі жителі величезної країни відзначали день перемоги на японському фронті. Пройшли роки, і день Перемоги став відзначатися лише 9 травня, проте нинішнє покоління повинно знати свою історію і її основні віхи, тому викреслити з пам'яті цю непересічну дату не представляється можливим.

5 вересня – Міжнародний день благодійництва


Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
Завдяки ООН 5 вересня стало офіційним днем благодійництва
У наші дні, коли темпи технічного прогресу зростають з кожним роком, а інноваційні методи і технології дають можливість створювати величезну кількість дешевих товарів, світ так і залишився розділеним на багатих і бідних. Причому з кожним десятиліттям розшарування між даними класами людей стає все більш явним і суттєвим.
Чого вартий один лише факт, озвучений в дослідженні благодійної організації «Oxfam», що говорить про те, що сьогодні 1% населення земної кулі розпоряджається мало не всіма багатствами світу, а 90 мільярдерів володіють таким же станом, як половина жителів нашої планети. Фінансові кризи, які регулярно вражають економіки всіх держав світу, призвели до того, що дедалі більша частина людей живе за межею бідності.
Найбільші суми бідне населення Землі отримує від благодійних фондів і приватних меценатів. У 2012 році світове співтовариство висунуло ініціативу щодо введення в календар Міжнародного дня благодійництва. Ця ідея була підтримана ООН. Організація закликала всіх людей, що володіють багатствами, пам'ятати про важливість безкорисливості і милосердя по відношенню до людей, які так потребують допомоги, щоб вижити.

8 вересня – День українського кіно


Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Професійне свято всіх працівників сфери кінематографії з'явився в українському календарі в 1996 році. Відзначають цю дату у другу вересневу суботу, однак це не означає, що українському кінематографу виповнюється всього 22 роки. Дана область мистецтва України має давні традиції – ще в 1896 році фотографом Альфредом Федецьким був знятий перший короткометражний ролик, а через кілька місяців після цього перший український майстер кінозйомки провів дебютний сеанс для глядачів.
У 1922 році в Україні було створено управління кіно, а ще через шість років у столиці заснували цілу кінофабрику, на якій незабаром зняли фільм зі звуком. В результаті українська кіношкола зростила багатьох іменитих режисерів, слава яких лунала не лише на батьківщині, але і в інших країнах світу. Імена Довженка, Параджанова, Бикова та інших майстрів сьогодні вписано у світову історію кіно.

21 вересня – Міжнародний день миру


Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
Міжнародний день миру — ще одне важливе свято в календарі ООН
В останні кілька років світ переживає період гострої політичної нестабільності, а кожен з жителів нашої планети розуміє, наскільки можуть швидкоплинними бути дні, наповнені спокоєм, і як різко на зміну їм приходять вибухи снарядів і гуркіт автоматних черг.
В такий час особливо сильно хочеться, щоб всі конфлікти відійшли в минуле як можна швидше, а дата Міжнародного дня миру набуває особливого значення. Дане торжество було засновано з ініціативи ООН і закликає до припинення насильства і відмови від військових способів вирішення конфліктних ситуацій. 21 вересня кожний житель планети має не просто хотіти світу, а подумати, що конкретно він може зробити для воцаріння спокою на всій Землі.

27 вересня – Всесвітній день туризму


Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
Мета Дня туризму — популяризація подорожей і відпочинку за кордоном
Подорожі завжди вабили безліч людей, але тільки з розвитком транспортних мереж поїздки стали швидкими і приємними. Поняття туризму виникло у початок 20 століття. Спочатку ця сфера включала просто поїздки за межі рідного місця проживання, ну а в наші дні розвиток даної галузі досягло просто небачених масштабів, а сама вона стала включати величезна кількість напрямів. Серед них виділяють зелений, діловий, пізнавальний, гастрономічний, освітній та розважальний туризм.
Можливість подорожувати по світу відкриває перед людиною двері у світ дивовижних емоцій, знань і вражень, дозволяє пізнавати інші культури, насолоджуватися світовими архітектурними шедеврами і відпочивати в самих екзотичних куточках планети. Користь від туризму просто незаперечна, тому в 1979 році Всесвітня туристська організація ООН ввела для нього свій власний день, покликаний підкреслити значення туризму і стимулювати налагодження туристичних комунікацій між країнами.
Україна також є учасницею цієї ініціативи, тому 27 вересня в кожному великому місті проходять конференції, конкурси, виставки і фестивалі, присвячені всім, хто любить подорожувати, а також фірмам, що займаються організацією турів. Популяризація України як місця для відпочинку – важлива частина становлення держави, адже багатство природи, архітектурні дива та культурні традиції країни гідні того, щоб їх побачили громадяни всього світу.

27 вересня – Воздвиження Хреста Господнього


Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
У цей день християни згадують про спорудженні Хреста Животворящого
Християнське свято на честь воздвиження Хреста Христового, яке сталося в період правління Костянтина Великого. Імператор прославився тим, що припинив гоніння за послідовниками християнської віри. Згідно з давніми переказами, Костянтину було явлено знамення у небі він побачив Хрест, на якому були написані слова, які віщують йому перемоги.
Після цього чудесного знака правитель здобув славні перемоги у трьох військових походах, що спонукало його на пошуки Хреста, на якому розіп'яли Ісуса. Костянтин відправив на пошуки свою благочестиве матір Олену. Проте язичники, сокрывшие саму Голгофу і місцезнаходження Гробу Спасителя від поглядів людських купами землі, всіляко протидіяли цим пошукам. Тим не менш, Олені вдалося знайти капище і виявити кілька хрестів.
Християни вирішили перевірити їх силу, нахилившись один до хворої жінки і покійнику. І ось сталося велике чудо Животворящого Хреста – хвора зцілилася, а померлий воскрес із мертвих. Частина Хреста мати Костянтина привезла з собою, а імператор спорудив для зберігання цієї реліквії храм. Будувати його закінчили 26 вересня. Саме тому на наступний день припадає свято Воздвиження Хреста Чесного і Животворящого.

30 вересня – День усиновлення в Україні


Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
30 вересня 2018 року буде присвячено ініціативи усиновлення
Останній день вересня, коли православні згадують про святих мучениця Вірі, Надії і Любові, знаменується ще однією важливою датою календаря – Днем усиновлення. Безумовно, святі, які втілюють собою найважливіші чесноти для будь-якого християнина, є кращими покровительницами цього свята, який увійшов до переліку українських урочистостей в 2009 році.
Цей день покликаний вшанувати всіх тих, хто взяв на себе відповідальність і проявив милосердя, щоб стати прийомними батьками та вихователями сиріт. Також це день радості для тих малюків, які знайшли своє щастя і долю в нових сім'ях. Свято покликане нагадати всім, що в дитячих будинках України є ще безліч маленьких дітей і підлітків, які від щирого серця бажають знайти маму і тата.
загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні у вересні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають