• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

На середину осіннього періоду припадає чимало значимих дат і важливих свят, адже в жовтні відзначають професійні свята вчителі та медпрацівники, світ стає радісніше з-за того, що всі святкують День посмішки, любителі жахів і містики вбираються на Хеллоуїн, а вся країна згадує про день визволення України від фашистів.
Доброю новиною є те, що в жовтні можна розраховувати на додатковий вихідний – 14 числа (неділя) буде відзначатися День захисника Вітчизни, так цілком ймовірно, що неробочим буде оголошено наступний понеділок. Не забувайте про те, що в останній вікенд місяця потрібно буде здійснити переведення годинника на годину назад, проробивши цю маніпуляцію в ніч з 27 на 28 жовтня. У цей день вся Україна перейде на зимовий час.

Календар вихідних в Україні за жовтень 2018Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс


1
2
3
4
5
6
7


8
9
10
11
12
13
14


15
16
17
18
19
20
21


22
23
24
25
26
27
28


29
30
31
Вихідний деньВи можете завантажити і роздрукувати календар святкових та вихідних днів:У форматі PDF
В форматі JPG1 жовтня – Міжнародний день лікаря


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
День лікаря має плаваючу дату і в 2018 році припадає на 1 жовтня
Люди, які обрали для себе стезю цілителя, завжди користувалися особливою повагою і шаною. Все тому, що вони обрали тяжкий і відповідальний шлях, який не прощає ані найменших помилок. Професійне свято медичних працівників був введений у світовій календар внаслідок ініціативи, висунутої Всесвітньою організацією охорони здоров'я. В цей день ми можемо подякувати всім, хто щодня допомагає хворим, полегшує болі стражденних і докладає всі зусилля, щоб перемогти хворобу.
У перший жовтневий понеділок жителі багатьох країн світу віддають подяку лікарям і медсестрам, які працюють у столичних лікарнях і невеликих селищних клініках, а також відправляються в гарячі точки, області стихійних лих, території масових епідемій та зони військових конфліктів.

5 жовтня – Всесвітній день посмішки


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
День посмішки — це ще і день, в який був створений перший смайлик ?
Починаючи з 1999 року, в перший п'ятничний день жовтня відзначається веселе і радісне свято, який обов'язково принесе у ваше життя багато позитивних емоцій. Називається він Всесвітнім днем посмішки, а його родоначальником можна назвати Харві Белла – художника, який протягом довгих років вважався своїми колегами вельми посереднім художником. Проте все змінилося в середині 60-х років минулого століття, коли одна страхова фірма замовила у Белла розробку символу для візитних карток.
Художник подумав і запропонував замовникам використовувати символ, що став згодом найпопулярнішим значком для будь-якого інтернет-користувача – сонячний смайлик з радісною усмішкою. Клієнти страхової фірми прийшли в невимовний захват, а згодом дане зображення отримав настільки широке поширення, що його можна було побачити чи не на будь-якому предметі повсякденного вжитку – кепці, футболці, марці, чашці, листівці, светрі або сумці.
Зараз ми використовуємо смайлики при спілкуванні в соцмережах, месенджерах та електронному листуванні. Згодом День посмішки отримав свою власну дату у світовому календарі, в яку зобов'язаний посміхнутися навіть самий сумний чоловік, адже радість – це одна з найкращих емоцій, доступних людям.

7 жовтня – День вчителя


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

У перший недільний день жовтня українці вітають і дякують тих, хто прищеплює нам любов до знань, виховує нас і допомагає вибрати майбутню професію – дорогих і улюблених вчителів, які практично кожен день поряд з нами в найважливіший період становлення особистості.
Нелегка праця вчителя заслуговує найвищої похвали і поваги, тому в передсвяткову п'ятницю учні та учениці йдуть в класи з яскравими оберемками осінніх квітів. Вони вітають усіх, хто вкладає величезні зусилля для того, щоб школярі зайняли гідне місце в суспільстві. У кожному загальноосвітньому закладі організовують концертні заходи, ранки для малечі і тематичні вистави старшокласників, на яких обов'язково вимовляються подячні мови.

14 жовтня – Дня захисника України


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
День захисника України збігається з Днем українського козацтва!
Захист рідної землі вимагає прояву кращих якостей людини, адже тільки самі хоробрі, сміливі й відважні люди можуть претендувати на високе звання захисника своєї Вітчизни. Святковий день було введено в календар українських свят зовсім недавно – в 2014 році. Але сьогодні він набуває все більшого значення та актуальності, так як багато батьки, брати, чоловіки і сини віддають своє життя і здоров'я заради того, щоб забезпечити громадянам країни мирний і сонячне небо над головами.
У це свято всі українці дякують відважних військових і шанують їх мужність і героїзм. До речі, в цю ж дату відзначається і День Українського козацтва, яке здавна було надійним оплотом свободи і незалежності рідної землі, так що сучасний свято лише продовжує славні традиції українських військових.

14 жовтня – Покрова Пресвятої Богородиці


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
З Покрови на Русі здавна починався період весільних гулянь
Список свят, що припадають на 14 число, не вичерпується одним лише Днем захисника Вітчизни. Весь православний люд відзначає важливе релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Все почалося в 910 році н. е, коли на церковному служінні у Влахернській церкві Константинополя юродивим Андрієм і служкою Епифанем було узрено велике чудо.
Під куполом церкви виникла фігура Богородиці, оточена сонмом ангелів і святих. В цей час парафіяни палко благали Заступницю про захист від полчищ жорстоких сарацинів, а у відповідь їм був даний знак – свята покрила молільників покривалом, обіцяючи захист. Константинопольцы настільки сповнилися віри і сил, що змогли здолати ворогів.
З приходом християнства на Русь наші предки також стали відзначати це світле свято. Крім того, саме після Покривів, коли зібрано весь урожай і закінчені посівні роботи на зиму, починався один з найвеселіших періодів у житті українців – масові весілля і гуляння з цього радісного приводу. Особливо чекали Покривів незаміжні представниці прекрасної статі – у цей день можна було попросити у Богородиці гарного хлопця в чоловіки.

28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
28 жовтня варто вшанувати одну з важливих дат Другої світової війни
Події Другої світової війни супроводжувалися немислимим числом бід, руйнувань і жертв. Бої прокотилися по країні, залишаючи за собою загублені життя, голод, сльози і розруху. На жаль, в живих залишається все менше очевидців цих страшних днів і ветеранів, поклали чимало сил і здоров'я для визволення рідної землі, яке відбулося 28 жовтня 1944 року.
Однак пам'ять про їхні подвиги залишається жити – в оповіданнях, переданих від батька до сина, в документальних хроніках, книгах, піснях і фільмах. У 2009 році ця пам'ятна дата була офіційно введена в календар українських свят, щоб ще раз згадати про героїв і вшанувати їх діяння.

31 жовтня – Хеллоуїн


Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Одне з найдавніших, містичних і таємничих свят, яке прийшло до нас від кельтських народів. В цей день вони відзначали свято з нагоди закінчення збору осіннього врожаю і поминали усіх предків, що відійшли у потойбічний світ. Згідно легендам кельтів, у цей день настає Самхейн (Samhain) – період, коли час не відноситься ні до минулого, ні до майбутнього, а світ знаходиться на стику Темряви і Світла. Бог підземного світу викрадає Сонце, щоб тримати його шість місяців в ув'язненні і позбавити людей тепла.
Сутінок, окутывавший землю, сприяв поєднанню світів живих і мертвих – ворота, які ведуть в підземний світ, відкривалися, а душі померлих могли відвідати те місце, де вони провели життя. Не всі душі вважалися добрими, адже при житті багато людей чинили злодіяння. Щоб відвести від себе біду і умилостивити темні сутності, кельти приносили жертви на вогнищах, розведених у стародавніх дубових лісах. Кожен житель села брав собі вуглинка від кострища, щоб цей талісман охороняв будинок від нечистої сили.
В 9 столітті, коли жителі Британії стали християнами, нові вірування змішалися з язичницькими звичаями, а ніч Самхейна стала називатися святом всіх святих («All Hallows Even, піступово скоротилося до «Halloween»). У наш час це свято перестало мати зловісного забарвлення і поширилося по всьому світу.
Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Хелловін відзначають не тільки жителі Англії, але й США, Японії, Нової Зеландії, Росії, України та багатьох інших держав. Зараз це відмінний привід, щоб влаштувати костюмовану вечірку, розважитися з друзями і лякати перехожих, вбравшись у страшні костюми.
Особливо люблять це свято діти, які ходять по сусідських будинках або квартирах і задають питання «Солодкість або гидоту?». Звичайно, нікому не хочеться стати жертвою якоїсь витівки, так що господарі воліють відкуповуватися солодощами. Одним з неодмінних атрибутів Хелловіна вважається гарбуз зі свічкою всередині, яка носить назву світильника Джека.
У давні часи замість гарбузів, які не росли на території Англії та Ірландії, використовували брукву, виготовляючи з неї світильники, щоб мертві предки знайшли шлях у потойбічний світ. З приходом свята в Америку брукви замінили на більш поширені гарбуза. Ну а сьогодні вирізання гарбузів є просто веселим дійством для всієї родини.
загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні в жовтні 2018 року в Україні (+завантажити календар)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають