• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Дощові листопадові дні жителям України доведеться відпрацювати у повному обсязі, так як виробничий календар в цьому місяці не передбачає додаткових днів відпочинку. Тим не менш, листопадовий календар містить безліч важливих дат, які нагадають українцям про пам'ятних історичних подіях, дозволять повеселитися і посумувати.
Саме на цей місяць припадає чудове свято всіх веселих і кмітливих, відзначається День української писемності та мови, згадуються трагічні події голодомору 1932-1933 років і, звичайно, обов'язково відбудеться свято всіх шопоголіків, іменований Чорною п'ятницею.

Календар вихідних в Україні за листопад 2018Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Вс

1
2
3
4


5
6
7
8
9
10
11


12
13
14
15
16
17
18


19
20
21
22
23
24
25


26
27
28
29
30


Вихідний деньВи можете завантажити і роздрукувати календар святкових та вихідних днів:У форматі PDF
В форматі JPG8 листопада – день КВК


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)
8 листопада — день, присвячений студентської самодіяльності
Студентське співтовариство у всі часи відрізняла невгамовна енергія, позитивний життєвий настрій, хитромудрість, весела вдача і вміння знайти вихід із самої складної ситуації. Такий підхід до життєвих труднощів допомагає студентам обходити будь-які підводні камені, які зустрічаються на їх шляху. Ці тямущі хлопці і зараз можуть прожити на кілька десятків гривень протягом тижня до стипендії, виплутатися на складному іспиті або придумати неймовірне виправдання пропусків занять.
Окремо варто згадати студентську самодіяльність, яка існує в кожному вузі країни. Особливою популярність користуються скетчі, в яких студенти отримують можливість в жартівливій формі поскаржитися на проблеми проживання в гуртожитку, суворих викладачів і маленьку суму стипендії. У далекому 1961 році студенти союзних республік висунули ідею про те, що непогано б створити тематичний клуб, який об'єднав би самих веселих і кмітливих представників різних вузів СРСР.
Ініціатива була сприйнята телевізійниками з задоволенням, тому в тому ж році телеекрани показали першу з безлічі трансляцій ігри під назвою КВН. Пройшли роки, розвалився Союз, а гра веселих студентів живіший за всіх живих! Ведучий шоу, Олександр Масляков, запропонував ввести в календар день, присвячений КВК. Ідея припала до душі квнщикам України, Росії, Білорусі, Грузії, Вірменії, Казахстану, Молдови та інших пістрадянських країн, в яких справа КВК живе і процвітає досі.
У День КВК тепер організовуються тематичні фестивалі і конкурси, в яких студенти ведуть жартівливу боротьбу за звання самої веселої і кмітливою команди, ну а глядач отримує заряд позитивної енергії, що допомагає боротися з побутовими негараздами, переносити життєві труднощі та негаразди.

15 листопада – Всесвітній день рекордів Гіннеса


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Серед безлічі книг, що видаються у світі, існує і така, яка фіксує всілякі рекорди світу. Звичайно, ви в курсі, про якому виданні йдеться – це Книга рекордів Гіннеса. А от історію її появи знає не кожен. Початок цього збірника рекордів поклало абсолютно банальна подія. На дворі стояв 1951 рік, коли якийсь англійський інженер на ім'я Х'ю Бівер відправився з друзями в ліс, щоб від душі пополювати.
Після закінчення полювання товариші прийшли в паб. За всіма розмовами вони піступово зав'язали дискусію, намагаючись з'ясувати, яка ж птах може носити звання найшвидшої. Друзі увійшли в раж і стали шукати інформацію в довідниках по орнітології, але так і не дізналися однозначної відповіді. Бівер ж настільки перейнявся цією суперечкою, що вирішив створити власну книгу, в якій кожен зможе знайти відповідь на будь-якому світовому рекорду. Тепер кожен третій четвер листопада книга Гіннеса відзначає свій власний свято.
Варто відзначити, що рекорди українців неодноразово поповнювали сторінки цього видання. Наприклад, в ній є інформація про Сергія Бубку, який піставив 35 рекордів у легкій атлетиці. Ще пару років тому українець зростанням 257 м був відзначений як найвищої людини на Землі, а Павло Жвавою піставив рекорд, перепливши у віці 65 років всю Атлантику на човні з веслами.

9 листопада – День української мови та писемності


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)
Віддайте шану творцям української мови і тим, хто на ньому творить!
Свято, що з'явився в календарі України в 1997 році, щоб народ вшанував пам'ять Нестора-літописця, першого історика і хронолога країни. Історичні хроніки говорять про те, що Нестор-літописець розвивав справа Кирила і Мефодія, які були батьками всієї слов'янської письмовій науки. Згідно з висновками істориків, Нестор не просто вніс вклад в розвиток книжкової справи, але і розробив письмову складову української мови, а першим працею, написаним на ньому, був акафіст Холмської Богородиці.
Але найбільшу славу Нестору приніс великий праця його життя – «Повість временних літ», написана в перші роки 12 століття. Ця праця по праву носить звання першої історичної пам'ятки, описавшей не тільки події, що відбувалися на землях слов'ян, але і важливі моменти з життя країн-сусідів. Ще більш значним є період часу, який зумів охопити Нестор, адже в «Повісті» розповідається про найбільш важливі події, що відбуваються в історії Київської Русі 9-12 століттях.

10 листопада – Всесвітній день науки


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)
10 листопада — професійне свято науковців усього світу
Вчені досі сперечаються про те, яка ж наука стала першою в світі. Однак для нас, простих людей, це абсолютно не важливо, адже головне, що дослідження вчених у всіх областях роблять наше життя краще, простіше і якісніше. Для того щоб вшанувати працю людей, зайнятих на науковому терені, і підкреслити важливість їх відкриттів, у 2001 році у світовій календар був введений професійне свято всіх наукових працівників.
Починаючи з цього часу кожен рік ЮНЕСКО допомагає організувати заходи, які сприяють поширенню знань, взаєморозумінню між науковцями та главами урядів, а також популяризації науки серед звичайних громадян. Україна може пишатися своїми дітьми, серед яких є чимало вчених, інженерів і новаторів, відомих у всьому світі.
У будь-якій країні люди, хоча б трохи цікавляться наукою, чули про київський авиаконструкторе Ігоря Сікорського та Сергія Корольова, який винайшов двигун для ракет. Крім того, у всьому світі знають про Ігнатія Лукасевиче і Яна Зега – творців гасової лампи, Йосипа Тимченка – розробника кінематографічного апарату, і Бориса Патоні – людині, придумавшем унікальну систему, що дозволяє зварювати живі тканини!

21 листопада – День Гідності і Свободи


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)
День Гідності — одне з найважливіших свят у сучасному календарі
Одне з наймолодших свят в календарі України, введене в 2014 році. Дата служить нагадуванням про те, що країна обрала для себе шлях національної самоідентичності, відстоюючи права людини і важливість демократичного розвитку суспільства, бажаючи донести свою історію усьому світовому співтовариству, а також вшанувати всіх тих, хто є справжнім патріотом своєї землі і відстоює її свободу і незалежність.

23 листопада – "Чорна п'ятниця" (Black Friday)


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)

Звичайно, цю дату можна назвати святом, але це зовсім не скасовує того факту, що Чорну П'ятницю шопоголіки всього світу чекають з не меншим ентузіазмом, ніж Новий рік або Різдво! З настанням цього дня практично всі шопінг-моли, бутіки, магазини і інтернет-майданчики починають грандіозний розпродаж, на якому можна придбати товари зі знижкою, що досягає 80% первісної вартості.
Не дивно, що в реальних магазинах можна спістерігати неймовірно довгі черги, в яких шопоголіки простоюють всю ніч перед відкриттям. В бутиках розгортаються справжні битви за брендові речі, а віртуальні майданчики часто «зависають», не встигаючи впоратися з різко виросли трафіком відвідувачів.

24 листопада – День пам'яті жертв Голодомору


Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)
У 2018 році сумна пам'ятна дата припадає на 24 листопада
Сумна пам'ятна дата, яка введена в календар країни з 1998 року. День пам'яті жертв голодомору відзначається кожен четвертий суботній день листопада і покликаний нагадати про періоди, коли в країнах СРСР панував страшний голод, що забрав величезну кількість людських життів. Спочатку страшна посуха 1921 року призвела до того, що протягом двох років люди, що проживають на території Поволжя, Південного Уралу, Сибіру, Казахстану і України, ледве зводили кінці з кінцями, намагаючись прогодуватися.
Згідно з підрахунками істориків, за ці кілька років число голодуючих досягло 30 мільйонів чоловік, з яких 5 мільйонів не змогли пережити страшний час. Потім стало здаватися, що привид старої з косою відступив, однак сталінський режим зумів створити штучний голод, який припав на 1932-1933 роки – у людей забирали останній худобу та запаси, примовляючи до загибелі близько 10-13 мільйонів жителів українських сіл.
У 2006 році цей страшний час було визнано владою України актом геноциду, а 23 країни світу підтримали таке рішення. Дата, введена в календар пам'ятних днів української історії, покликана вшанувати пам'ять тих, хто не пережив ці роки – по всій Україні проводяться траурні заходи, оголошується хвилина мовчання та запалять свічки в поминання душ загиблих.
загрузка...
Офіційні вихідні та святкові дні в листопаді 2018 року в Україні (+завантажити календар)
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають