• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Старий Новий рік 2018. Коли

Старий Новий рік 2018 – це ще одна хороша можливість ще раз зібратися всім разом за святковим столом і остаточно проводити старий рік. Це свято також дуже багатий на різноманітні звичаї і традиції, які ми шануємо, дбайливо зберігаємо і оберігаємо, передаємо з покоління в покоління.

Коли святкують?


У всі часи старий Новий рік прийнято відзначати і святкувати 14 січня. В цьому році це свято випадає на неділю, що ще вдвічі приємніше. Але чому саме цей день? Звідки взагалі взялася традиція святкувати? Для того щоб дати точні відповіді на ці досить важливі і корисні питання необхідно уважно і більш детально ознайомитися з особливостями історії цього дня.

Трохи історії .


За церковним календарем 14 січня прийнято відзначати Васильєв день, тобто свято, присвячене одному з видатних сподвижників християнської релігії Василю Великому. Саме він, пройнявшись вірою в Ісуса Христа, з 17 років брав участь абсолютно у всіх богослужіннях і був читцем. Після скоєного їм подорожі в Єгипет він заклав і збудував кілька монастирів, написав статути для нових храмів. За свої великі справи і діяння, Василь був присвячений в просвитеры. Протягом всього свого життя він займався благодійністю, будував будинки та притулки для бідних і всіх нужденних. У всі часи Василь Великий представляв і уособлював собою щось на зразок символу щедрості, доброти, людського участі. Ось чому велика частина традицій і звичаїв цього свята безпосередньо пов'язана з частуваннями, роздачами подарунків і, звичайно ж, ворожінням.

Старий Новий рік 2018. Коли


Напевно, не всі знають про той факт, що старий новий рік є повністю російським винаходом, яке абсолютно незрозуміло для жителів інших країн. Сам свято виникло ще безпосередньо в часи радянської влади. Саме в той момент часу, нові керівники країни вирішили відмовитися від юліанського календаря і перейти на григоріанський.
Адже в результаті саме такого переходу відбулося зміщення дат, внаслідок у росіян з'явилося дві новорічні свята – 1 січня за новим стилем, і 14 січня-за старим.Незважаючи на цю особливості кожен з нас дуже любить це свято, так як він, насамперед, славиться своїми звичаями і традиціями.

Традиції і звичаї.


Як вже було сказано, це свято може похвалитися самими різними своїми традиціями, які захоплюють нас з головою. Причому дотримання багатьох обрядів і традицій допоможе принести в будинок успіх і щастя, а також благоденство самій людині і його близьким. Які ж обряди по праву можна назвати і вважати найбільш значущими і дуже цікавими?

 • По-перше, ворожіння. Згідно з повір'ями те, що буде загадано в цю ніч, обов'язково здійсниться. До наших днів дійшло безліч самих різних форм і способів ворожіння, тому кожна дівчина і хлопець, у тому числі можуть вибрати те, що їм найбільше підходить і подобається.

 • По-друге, овсень. Цей обряд ще в давні часи здійснювали в російських селах. Господиня дому, або ж найстарша з жінок повинна рівно в 2 години ночі дістати з комори крупу: овес, ячмінь, пшеницю або будь-яку іншу, яка була в будинку. Господар повинен був обов'язково принести джерельної води. Після дві посудини ставили на стіл і чекали, коли истопится піч, і засипали крупу в чавунець. Заливали цією водою і ставили варитися. Вся сім'я з ранку сідала за стіл в очікуванні, коли ж каша звариться, адже як тільки вона була готова її обережно діставали з печі і уважно оглядали Тут можна відзначити наступні найбільш важливі і значущі моменти.
  1. Вилізла каша – біда і нещастя.

  2. Якщо горщик тріснув, то вдома загрожувала бідність.

  3. Якщо каша не діставала верху горщика, то родині також загрожувало бідне існування.

  4. Червоний відтінок каші її великі зерна були провісниками щастя і достатку, доброго і щедрого врожаю.

  5. Погано разварившиеся зерна каші, а також її блідий відтінок був поганим ознакою.

  Старий Новий рік 2018. Коли


  У тому випадку, якщо каша обіцяла щастя і радість в дім, то її треба було з'їсти, якщо ж навпаки, то обов'язково викидали в річкову воду.

 • По-третє, щедрування, колядування та посівання. Однією з гарною і коханою традицією і обрядом багатьох є щедорование, яке передбачає ходіння по домівках у вигляді вирядженого, славити господарів, веселити їх і тим самим заробляти собі на гостину. Як правило, такий обряд обов'язково повинен супроводжуватися різними піснями, примовками, колядками. Ходить повір'я, що чим краще і багатше одарует господар усіх колядників, тим багатшим він буде в майбутньому році.


 • Це, мабуть, основні обряди і традиції, які ми з великою радістю намагаємося дотримуватися і в даний час. Поки що, ми будемо шанувати та зберігати їх, свято Старий новий рік буде вважатися одним із самих веселих і яскравих в нашій країні.
  загрузка...
  Старий Новий рік 2018. Коли
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають