• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
  • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
  • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
  • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Лютий 2018: до якого числа, скільки днів

Лютий – найкоротший місяць у році, адже він складається всього з 28 днів. Однак він також вважається особливим, адже один раз в чотири роки він стає довшою на 1 день, і це означає, що рік високосний. Оскільки 2018 рік не високосний , то і лютий буде «стандартним» — 28-денним.
Враховуючи таку особливість лютого, існує безліч самих різноманітні прикмет, які ґрунтуються саме тому, високосний період.

Виникнення 29 лютого


Ще в 46 році до н.е. правитель Римської Імперії Юлій Цезар наказав астрономам на чолі з грецьким звіздарем Созігеном дослідити, скільки триватиме астрономічний рік. Після тривалих обчислень вдалося виявити, що рік нараховує 365 днів і 6 годин. Таким чином, виявилося, що існує 6-годинна різниця між сонячним роком і календарним, а це, за висновком астрономів, могло створити у майбутньому серйозні нестикування в літочисленні.
Рішення цієї проблеми придумав Созиген, який запропонував, щоб кожні три роки вважалися звичайними, а до четвертого додавали ще один день. Це компенсує «зайвий» час, яке накопичилося за минулий час. Імператор вважав цю ідею розумною і з тих пір кожні чотири роки в календарі значиться 29 лютого.

Чому саме лютий


Лютий 2018: до якого числа, скільки днів

Розмірковуючи про особливості літочислення, кожна людина хоч раз задавався думкою, чому саме лютий «обділили» кількістю днів і чому саме до нього додаються додаткові добу у високосний рік. Багато людей хотіли б, щоб хоч раз на чотири роки довше ставав одні з літніх місяців. Вся справа в тих же римлян.
Створюючи систему літочислення, Юлій Цезар вирішив, що в кожному парнім місяці 30 днів, а у непарному – 31. Так і було, поки великий імператор Римської Імперії не помер, і римська адміністрація не прийняла рішення назвати місяць квінтіліс в честь Юлія Цезаря «юлієм». Цю ж практику застосували, щоб вшанувати наступного покійного імператора Октавія Августа, назвавши його ім'ям наступний місяць — «серпень».
Оскільки ці два місяці йдуть один за одним, то кількість днів у них різне, що створювало враження, ніби один імператор був важливіше і краще іншого. Щоб «зрівняти» правителів, чиновники вирішили зробити так, щоб число днів у цих місяцях було однаковим. Однак для реалізації цієї ідеї довелося вилучити одну добу в іншого місяця, і вибір припав на лютий.
Лютий опинився в опалі у римських чиновників не випадково, адже в ті часи він вважався нещасливим. Саме в цей місяць люди поминали покійних предків і пов'язували цей період з різними негативними прикметами. Тому коли знадобилося вкоротити один з місяців, то сумнівів ні у кого не виникло.

Цікаві факти про 29 лютого
Оскільки 29 лютого – це незвичайний день, то з ним пов'язано багато цікавих фактів. Наприклад, згідно з дослідженнями, сьогодні у світі налічується близько 4 млн осіб, які народилися 29 лютого і які, отже, святкують свій день народження один раз в 4 роки. При цьому в Книзі рекордів Гіннеса зафіксована норвезька сім'я, в якій троє дітей народилися саме в цей день в різні високосні роки.
Працівники пологових будинків відзначають, що в багатьох випадках батьки, діти яких з'явилися на світ 28 лютого, просять вказати іншу дату народження – або 28 лютого, або 1 березня. Причиною такого прохання іноді є забобони, пов'язані з цим днем, але найчастіше батьки просто не хочуть, щоб дитина сумував через те, що його день народження тільки раз на 4 роки.
Лютий 2018: до якого числа, скільки днів

Не менш цікавий факт, пов'язаний з «високосним» вдень, стосується весіль. У 1288 році В Шотландії був виданий указ, згідно з яким, 29 лютого будь-яка дівчина могла попросити «руку і серце» у вподобаного їй чоловіка. Якщо обранець не хотів одружуватися на такій відважної дамі, то йому доводилося платити штраф. Сьогодні ці традиції сильно видозмінилися, однак досі дівчата використовують 29 лютого, щоб проявити ініціативу.
В наших краях цей день здавна вважався особливим, проте, в поганому сенсі. 29 лютого люди називали Касьяновим вдень і вірили, що в цей час трапляється все найгірше і варто очікувати різних напастей. У цих вірування тісно переплелися фольклорні перекази, християнські притчі і явно язичницькі звичаї. Як би те ні було, а на Русі в 29 лютого намагалися не робити нічого важливого, побоюючись нещасть.
У багатьох європейських країнах «зайві» добу також довгий час сприймали по-особливому. Так, 29 лютого аж до 18-го століття вважали неіснуючим днем, оскільки у нього не було юридичного статусу. У цей період люди уникали видачі позик, укладання угод, важливих оплат, оскільки якщо виникали спірні питання, то вирішити їх у суді було вкрай складно.
Сьогодні всі ці труднощі залишилися далеко позаду, і 29 лютого вважається таким же днем, як і всі інші. Забобони, пов'язані з ним, піступово розвіюються, залишаючи лише деякий наліт містичності. Втім, у 2018 році таємничого «зайвого» дня не буде, тому можна не турбуватися з приводу прийме і народних вірувань.

Відео


загрузка...
Лютий 2018: до якого числа, скільки днів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають