• 22:53 – Весільні зачіски 2018 - 58 фото кращих варіантів укладання для нареченої 
 • 21:44 – Найкрасивіші весільні сукні 2018 – модні тенденції для зими і літа, пишні, короткі, кольорові, для повних 
 • 23:51 – Новий рік 2018. Топ - 5 кращих салатів? Які приготувати? 
 • 22:30 – Як зустріти новорічні свята на самоті 

Сонячні затемнення в 2018 році: суть явища, день і час

Сонячне затемнення – це зачаровує і дивовижне явище, за яким з цікавістю спістерігають люди у всьому світі. У давнину його боялися і вважали ознакою близьких нещасть, сьогодні ж їм просто милуються. Варто відзначити, що сонячне затемнення трапляється досить рідко: побачити в одній і тій же точці світу, як Місяць повністю закриває собою Сонце, можна приблизно раз в 350 років.
Сонячне затемнення трапляється тільки в повний місяць і триває в середньому близько 7 хвилин. Це явище буває повним, частковим і кільцеподібним, в залежності від того, як саме Сонце ховається за Місяцем. Ту чи іншу різновид можна спістерігати кілька разів на рік у різних країнах світу і учені навіть склали календар , де і коли можна це зробити. Так, вже зараз відомо, коли будуть сонячні затемнення в 2018 році .

Сонячні затемнення: час і місце


У 2018 році трапиться кілька сонячних затемнень, причому кожне з них буде приватним. Повне затемнення цього року чекати не варто, адже це дуже рідкісне явище і навіть коли воно трапляється, то побачити його можуть далеко не всі. Варто зауважити, що існують люди, які влаштовують справжнє «полювання» на затемнення: вони відстежують пересування небесних тіл і подорожують по світу, щоб своїми очима побачити це прекрасне видовище.
Сонячні затемнення в 2018 році: суть явища, день і час


 • 15 лютого. Перше приватне сонячне затемнення в році настане 15 лютого. Побачити його зможуть лише жителі Південної Америки – Аргентини і Чилі – а також ті, хто в цей час опиниться в Антарктиді. Фаза максимуму цього явища припаде на 23:52 тому плануючи поспістерігати за затемненням, час потрібно розраховувати до хвилини.

 • 13 липня. Наступного разу Сонце частково сховається за Місяцем 13 липня, але, на жаль, це явище жителі Росії побачити теж не можуть. Помилуватися затемненням вдасться тільки в Антарктиді, в Індійському океані і в Тасманії. Максимальна фаза настане у 06:02.

 • 11 серпня. Останнім у році затемнення припаде на 11 серпня, і воно буде видимим для набагато більшої кількості країн, в тому числі, і для Росії. Так, їм можна буде насолодитися в Сибіру, в середніх широтах Центральній Росії і на Далекому Сході. Крім того, спістерігати часткове затемнення зможуть ті, хто в серпні опиниться в Скандинавських країнах, Гренландії, на півночі Канади, а також у Китаї, Монголії та східній частині Казахстану.


 • Отже, 2018 рік буде досить скромним в плані кількості затемнень і їх доступності, тим не менш, одне з них можна буде побачити і в РФ.

  Суть сонячного затемнення


  Сонячні затемнення в 2018 році: суть явища, день і час

  Сонячне затемнення – це ситуація, коли Місяць опиняється між Землею і Сонцем таким чином, що з точки зору земного спістерігача повністю або частково затуляє собою світило. Відбувається це явище виключно в Місяць, причому саму Місяця в момент затемнення не видно. Оскільки Місяць знаходиться набагато ближче до Землі, ніж Сонце, то вона здатна повністю приховати за собою останнє.
  У момент затемнення область Землі, з якої видно явище, виявляється, ніби у тіні, з-за чого природа реагує так, наче настали сутінки.

  Як правильно спістерігати за сонячним затемненням  Спістерігати за сонячним затемненням дуже цікаво, але робити це потрібно правильно, інакше можна «заробити» проблеми зі здоров'ям. Головне правило – не дивитися на Сонце неозброєним поглядом. Тривале споглядання яскравого сонячного диска загрожує головним болем, запамороченням, нудотою і навіть опіком сітківки ока. Остання травма особливо небезпечна і часто зустрічається у тих, хто через незнання вирішив поспістерігати за астрономічним явищем через бінокль або телескоп без спеціального захисту.
  Сонячні затемнення в 2018 році: суть явища, день і час

  Самий простий і доступний спосіб безпечного спістереження затемнення: закоптити звичайне скло. Закапчивать скло потрібно так, щоб через нього не проглядався денне світло, тоді Сонце буде добре видно, а очі залишаться в безпеці. Ще один легкий метод – засвітити фотоплівку. Вона також буде захищати сітківку очей і дозволить побачити затемнення у всій красі.
  Прекрасно підійде для спістереження маска для зварювання: її зручно одягати, і вона спеціально створена, щоб захищати очі від яскравого світла.
  Також з нагоди затемнення можна купити спеціальні фотофільтри, які забезпечують безпечне спістереження затемнення Сонця.
  Навіть при наявності захисту для зору, на сонячний диск не рекомендується дивитися дуже довго: через 30-40 секунд слід відривати погляд від неба, щоб очі відпочили. Також не варто фотографувати затемнення, якщо для цього немає спеціальної техніки. Фотографії в цьому випадку навряд чи вийдуть гарні, а от електроніка може вийти з ладу.

  Вплив затемнення


  Сонячні затемнення в 2018 році: суть явища, день і час

  Страхи з приводу негативного і навіть фатального впливу сонячного затемнення на людину вже давно в минулому, але заперечувати якийсь вплив цього явища не можна. Так, рослини реагують на нього, як на настання сутінків: квіти закривають бутони, починають згортати листя і т. д. Чутливі до цього явища і тварини – задовго до затемнення вони починають вести себе більш збуджено і нервово.
  Деякі люди відзначають, що затемнення Сонця погано впливає і на здоров'я людей. Так, існує думка, що люди з серцевими захворювання і проблемами з тиском починають погано себе відчувати ще за кілька днів до цього астрономічного події. Багато спістерігають у цей період різкі перепади настрою та порушення сну.
  Але на думку великої кількості лікарів, такий ефект викликає не саме затемнення, а реакція на нього людей. Саме впевненість у тому, що погіршитися самопочуття з настанням затемнення, призводить до негативних наслідків для здоров'я.
  Сонячні затемнення в 2018 році: суть явища, день і час

  Також багато людей вірять, що в період затемнення можна приймати важливі рішення, починати нові справи або робити висновки з приводу чого-небудь. Вважається, що в цей час людина більше схильний до негативного впливу ззовні, він нервовий і схильний до руйнування.
  Незважаючи на існування великої кількості забобонів, пов'язаних з затемненням, побачити це явище хоче кожна людина, навіть якщо він не захоплюється астрономією. Добре, що спістерігати затемнення можна не тільки в далеких країнах, але і в нашій країні. Головне при цьому – дотримуватись правил безпеки, і тоді від побаченого можна отримати тільки задоволення.

  Відео


  загрузка...
  Сонячні затемнення в 2018 році: суть явища, день і час
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Читають